15 / 06 / 2024

FİBA CP, AVM yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor!

FİBA CP, AVM yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor!

Geçen sene başında İnegöl AVM’yi satın alarak bölgeye yönelik önemli bir yatırım yapan FİBA Grubu iştiraki FİBA Commercial Properties’in (FİBA CP) CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman, İnegöl CEO Zirvesi’ne katılım gösterdi. FİBA Commercial Properties’in (FİBA CP) CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman, Capital ve Ekonomist Dergilerinin İMDER (İnegöl Mobilyacılar Derneği) işbirliğinde düzenlediği; büyüme, dijitalleşme ve konut perakendeciliğinin konuşulduğu etkinlikte “Yatırım Ajandası 2018” oturumuna konuk oldu.

Yakın zaman önce başlayan İnegöl AVM restorasyonuna ve perakende sektörünün gelişimine değinen Kahraman, “Bize en çok ekonomik konjonktür ve yatırım soruları soruluyor. Çalışma biçimimize güveniyoruz. Her zaman işini iyi ve kötü yapanlar olur. İşini iyi yapanlar her daim öne çıkar. Biz her zaman değer yaratan, değer üreten, değer artıran bir ticari gayrimenkul şirketi olma misyonu ile hareket ediyoruz. Türk yatırımcılar olarak daha çok öne çıkmalı, üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapmalıyız” diye açıklama yaptı. 

Kurum olarak eğitime ve hıza önem verdiklerine değinen Kahraman, “Hem Türkiye’de hem de yurt dışında yeni kanallara bakmanın değerli olduğunu düşünüyoruz. Yatırımcılar olarak yeni girişimlerde bulunmamız gerektiği kanaatindeyiz. İnegöl’de kısa süre önce başladığımız renovasyon yatırımımızın diğer şirketlere de güven verdiğine inanıyorum. FİBA CP olarak Anadolu’daki ve yurt dışındaki yatırımlarımıza devam edeceğiz. Yeni alışveriş merkezleri almak istiyoruz. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor. Moldova, Romanya, Çin gibi yurtdışında yer alan yatırımlarımız vesilesiyle pek çok Türkiye markasına da yer vermiş oluyoruz. Perakende ve ticari gayrimenkul sektörüne nitelikli çalışanlar yetiştirmek ve sektörün ihtiyacı olan nitelikli insan kaynağını oluşturmaya büyük önem veriyoruz. Eğitim sektörüne verdiğimiz bu önemi Özyeğin Üniversitesi ile pekiştiriyoruz, gençlerimizi eğitiyoruz. Onları yurt dışına eğitime yollayarak farklı pozisyonlarda çalışmalarını sağlıyoruz. Türkiye’ye bir artı vermiş oluyoruz, böylece Türkiye kazanıyor. ” diye açıklama yaptı. 

Yurt içinde ve yurt dışında önemli yatırımlar…

Türkiye, Çin, Romanya ve Moldova’da; dokuz AVM, dört ofis binası, dört rezidans ve iki sinema kompleksi ile operasyonlarını yürüten FİBA CP; Çin’de Star Mall, Romanya’da; Plaza Romania, Bucuresti Mall, Plaza Romania Ofis, Anchor Plaza Ofis, Metropol Ofis, Incity Rezidans, Select Rezidans, Pallady Rezidans, Movieplex Sinemaları ve Moldova’da; Shopping Malldova yatırımları ile varlık gösteriyor.

Toplamda; 900’ü aşkın marka ve mağazaya, 550 bin m2 kiralanabilir alan ile hizmet veren FİBA CP, Türkiye’de ise İnegöl AVM, M1  Adana  AVM, M1 Gaziantep AVM, M1 Konya AVM, M1 Kartal AVM / İstanbul, Kartal Rezidans, Ofishane / İstanbul ve Sinepark / Gaziantep ile çalışmalarını sürdürüyor. 


Geri Dön