15 / 07 / 2024

Ford Otosan’dan elektrikli motosiklet hamlesi! Pakun 19 Ekim 2022 fiyat listesi

Ford Otosan’dan elektrikli motosiklet hamlesi! Pakun 19 Ekim 2022 fiyat listesi

Geçtiğimiz yıl ilk ürününün tanıtımını yapan Ford Otosan iştiraki olan Rakun Mobilite, iki ve üç tekerlekli elektrikli motosiklet modelleri Rakun Pro 2 ve Pro 3 için fiyat listesi paylaştı.Ford Otosan, geçtiğimiz yıl elektrikli mobilite markası Rakun'u duyurmuş ve peşinden ilk ürünlerini tanıtmıştı. Kısa zaman önce Rakun Pro 2 ve Rakun Pro 3'ün son fiyatları da açıklanmış oldu. Buna göre, Rakun modellerinin anahtar teslim fiyatı 105.599 Türk Lirası’ndan başlıyor. Pro 2 ve Pro 3'e yüzde 3 oranında ÖTV uygulandığını görüyoruz.

Yüzde 100 Ford Otosan iştiraki olan Rakun Mobilitenin elektrikli motosikletleri Rakun Pro 2 ve Rakun Pro 3, A2 ehliyet gerektirmeden sadece B sınıfı ehliyetle de kullanılabiliyor. Pro 2 modeli iki tekerlekli olarak satışa sunulurken, Pro 3 modelinin ise arkada iki tane olmak üzere üç tekerleği bulunuyor ve bağımsız arka süspansiyonu yardımıyla dönüşlerde yüksek manevra yeteneği sunabiliyor.

Rakun Pro 2 ve Pro 3'te 4 kilovat elektrik motoru ve de 5 kilovat saat lityum iyon batarya bulunduruyor. Azami hızı 45 kilometrem/saat olan elektrikli motosikletlerin sürüş menzili için ortalama bir kıymet verilmiş ve bu kıymet Pro 2'de 100 kilometreye kadar çıkıyor. Bataryanın tam doluma erişmesi 4,5 saat sürüyor. Geçtiğimiz yılki açıklamada motorların Arçelik tarafınca üretileceği ve yerlilik oranının yüzde 60 civarında olacağı belirtilmişti.


Geri Dön