18 / 04 / 2024

Galatasaray kripto paradan 100 milyon TL'den fazla kazanç elde etti!

Galatasaray kripto paradan 100 milyon TL'den fazla kazanç elde etti!

Galatasaray Spor Kulübü, Socios sponsorluğundan 100 milyon TL'yi aşkın kazanç elde ettiğini duyurdu. Galatasaray Spor Kulübü, Socios sponsorluğundan 100 milyon TL'yi aşkın kazanç elde ettiğini duyurdu. 

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; Galatasaray Spor Kulübü, spor ve eğlence organizasyonları için blockchain tabanı üzerinde kurulu olan bir platform olan Socios ve Galatasaray, Galatasaray Fan Token projesi için anlaşma yapmıştı. 

Bu kapsamda Galatasaray Spor Kulübü tarafından, Socios sponsorluğundan 100 milyon TL'yi aşkın kazanç elde edildiği açıklandı.

Galatasaray Spor Kulübü'nün konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:

Galatasaray kripto paradan 100 milyon TL den fazla kazanç elde etti!

"Spor ve eğlence sektörünün kripto parası Chiliz ($CHZ) tarafından hayata geçirilen, Socioscom platformuna Eylül 2019’da dahil olarak yalnızca Türkiye’nin ilk Fan Token çıkaran kulübü olmasının yanı sıra, büyüyen Fan Token piyasasının dünyadaki öncülerinden biri olan Galatasarayımız, 2021’in ikinci çeyreğinde $GAL Fan Token’ın gösterdiği performansla piyasaya damgasını vurdu.

Şubat 2020’de Socioscom mobil uygulamasında 10 TL fiyatla FTO’su (Fan Token Arzı) gerçekleştirilen kulübümüzün Fan Token’ı $GAL, bu süreçte önce Chiliz.net Borsası, daha sonra yerli kripto para işlem platformu Paribu, son olarak da global kripto para borsası OKEx’te işleme açıldı.

Yalnızca Türkiye’de değil global seviyede de kripto para işlem platformlarında büyük bir taleple karşılaşan $GAL’ın 15 Mayıs tarihinde 24 saatlik işlem hacmi 220 milyon Dolar’ın üzerine çıkarak rekor kırdı.

Sahiplerine Socioscom uygulaması üzerinde kulüp oylamalarında oy kullanma, eşsiz taraftar ödülleri kazanma ve daha birçok kulüple etkileşim imkanı tanıyan $GAL Fan Token, bir sezonda 100 milyon TL’nin üzerinde gelir üretti. $GAL Fan Token’a Türkiye haricinde en büyük talep Fransa, Polonya, İtalya, Almanya ve Japonya’dan geldi. Böylece kulübümüz globalleşme stratejisi çerçevesinde blokzincir teknolojisini kullanarak yabancı pazarlardan önemli seviyede gelir elde etti.

Arzı 10.000.000 adetle sınırlı olan $GAL Fan Token’a sahip olan taraftarlarımız, bugüne kadar Socioscom uygulaması üzerinde takımımızın sahaya çıkış marşı, soyunma odamızın kapısının tasarımı ve kaptanımız Muslera’nın elpeninin rengine ilişkin oylamalarda oy kullanarak karar verici oldular. $GAL Fan Token sahipleri ayrıca uygulamada VIP maç biletleri, yeni transferlerin imzalı formaları ve Muslera’nın imzalı elpenleri gibi birçok eşsiz ödül kazandılar.

Kripto para için yeni uyarı!

Kripto para madencileri Elon Musk'la çalışmak isteyecek iddiası!


Geri Dön