18 / 04 / 2024

Garanti konut için 21 milyon dolar kredi aldı

Garanti konut için 21 milyon dolar kredi aldı

Garanti Bankası 3 büyük kent dışında kullandırılmak üzere 21 milyon dolarlık kredi aldı. Kredi kimden? Hangi şartlarda alındı? Detaylar için tıklayınGaranti Bankası, konut finansmanı için 21 milyon dolar tutarında Overseas Private Investment Corporation (OPIC) garantili kredi aldı.

Garanti Bankasından yapılan yazılı açıklamada, Wachovia Bank N.A. ile 21 milyon dolar tutarında OPIC garantili krediye imza atıldığı, 10 yıl vadeli alınan kredinin İstanbul,  Ankara  ve  İzmir  gibi büyük şehirlerin dışındaki bölgelerde bulunan konutlara yönelik konut kredilerinin finansmanında kullanılacağı bildirildi.

Açıklamada, 11 Temmuz 2007 tarihinde Garanti'nin hesaplarına geçen kredinin, bankanın konut finansmanı için temin ettiği OPIC garantili ikinci kredi olma özelliği taşıdığı kaydedildi.

1971 yılında ABD'de kurulan, gelişmekte olan 150 ülkede ekonomik ve sosyal yatırımları destekleyen bir kuruluş olan OPIC'in, faaliyet alanları büyük yapılandırılmış finansman işlemlerinden küçük işletme kredilerine, siyasi risk sigortasından yatırım fonlarına kadar birçok alanı kapsadığı aktarıldı.


Geri Dön