13 / 04 / 2024

Gayrimenkul danışmanlığında büyük birleşme

Gayrimenkul danışmanlığında büyük birleşme

İngiltere merkezli ticari emlak uzmanı DTZ, yine İngiltere merkezli perakende uzmanı Donaldsons ile birleşti.DTZ ve Donaldsons üstün perakende gayrimenkul danışmanlarından birini yaratmak amacıyla birleştiler.

Öncü küresel gayrimenkul danışmanlarından DTZ, Birleşik Krallık'ta faaliyet gösteren gayrimenkul danışmanlık şirketi Donaldsons LLP'yi 39,8 milyon İngiliz Sterlini peşin ve 8.8 milyon İngiliz Sterlini vadeli olarak ödenme şartıyla satın aldı.

Bu işlem özellikle perakende gayrimenkul alanı göze alındığında DTZ'nin Avrupa'daki kapsamlıhizmetlerini önemli ölçüde geliştirecek. Donaldsons müşterileri ayrıca DTZ'nin Avrupa ve küreselplatformdaki müşteri odaklı geniş gayrimenkul hizmetlerine erişim olanağına sahip olacaklar. Şirketler Ağustos 2007'den itibaren DTZ adı altında birleşecekler.Merkezi Londra'da olan Donaldsons Birleşik Krallık'taki 690 ve kıta Avrupa'sındaki 220 olmak üzeretoplam 910 çalışanıyla hizmet veriyor.Geniş bir müşteri portföyüne gayrimenkul danışmanlık hizmetleri sağlayan Donaldsons, 30 Haziran 2006'da sona eren mali yıla göre 52.2 milyon İngiliz Sterlini Birleşik Krallık'tan olmak üzere toplam 62.9 milyon İngiliz Sterlini ciro ve 12.6 milyon İngiliz Sterlini vergi öncesi kar elde etti. Aynı tarihte, Donaldsons'ın toplam varlıkları ise 27.3 milyon İngiliz Sterlini'ne ulaştı.

Bu satın alma işleminin belli başlı özellikleri şunlardır:

- DTZ ve Donaldsons'ın birleşmesi, Birleşik Krallık'ta ilk iki ve Avrupa'da ilk üç içinde yer alanDTZ'in lider bir küresel gayrimenkul danışmanı olarak konumunu güçlendirecektir.

- Bu birleşme bir lider perakende danışmanı yaratacak ve Donalsons'ın perakende ve geliştirme yeteneğini DTZ'in sermaye piyasalarındaki gücüne katarak diğer pek çok uygulama alanında da karşılıklı olarak güçlendirecektir.

- Birleşen şirketler, farklı önemli alanlarda Birleşik Krallık'ta pazar lideri olacaklarına inanmaktadır.

Web: https://pamirsoyuer.com.tr/


Geri Dön