25 / 04 / 2024

Gayrimenkul sektörü Cityscape Turkey 2016'dan memnun kaldı!

Gayrimenkul sektörü Cityscape Turkey 2016'dan memnun kaldı!

İstanbul Kongre Merkezi'ndeki fuarda 7 ülkeden gayrimenkul sektörüne yön veren 67 firma ve kurum stant açarken, TGP Başkanı Buvan, fuara ilginin beklentilerini karşıladığını ifade ettiTÜRKİYE gayrimenkul oyuncuları, konut alıcıları ve gayrimenkul yatırımcıları, Cityscap Turkey'de buluştu. İstanbul Kongre Merkezi'nde 24 Mart'ta başlayan fuarda 7 ülkeden gayrimenkul sektörüne yön veren 67 firma ve kurum stant açtı. Sektörün önde gelen temsilcilerinden Türkiye Gayrimenkul Platformu (TGP) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Buvan, DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, İnvest Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar, Ege Yapı Genel Müdür Yardımcısı Murat Aksoy ve Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel, Cihan'a yaptığı açıklamada fuara ilginin büyük olduğunu ve beklentileri karşıladığını ifade etti. 


Türkiye Gayrimenkul Platformu (TGP) Yönetim Kurulu Başkanı Buvan, fuara ilginin beklentilerini karşıladığını ifade ederek, "Her şeye rağmen insanlar fuara gelmeye devam ediyor. Beklentimizin çok üzerinde değil ama beklentimiz ölçüsünde bir fuar yaşadığımızı söyleyebilirim. Özellikle yabancı acenteler çok fazla" şeklinde konuştu. 

'KATKI SAĞLAYACAK' 

DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya da dünya çapında bir fuar ve gayrimenkul markasının İstanbul'da yapılıyor olmasının yurt dışına açılım için çok ciddi bir adım olduğunu söyledi. Dumankaya, "Dünden itibaren gördüğümüz hareketlilik bunun doğru bir adım olduğunu gösteriyor. Bizde bu fuarda yer alıp, gayrimenkul sektörünü temsil ederek Türkiye açısından önemli bir açılımda bulunduğumuzu düşünüyoruz. Bu her yıl üzerine bina ederek ciddi bir katkı sağlayacaktır. Burada hem sıcak satış hem de uluslararası boyutta iş birlikleri içinde görüşmelerimiz bir taraftan devam ediyor. Cityscape'in önemli bir adım olduğunu ve bundan sonra devamının da başarılı olacağını düşünüyorum." dedi. 


Günboyu


Geri Dön