20 / 06 / 2024

Gaziantep’in kalbi Antepia’da atıyor!

Gaziantep’in kalbi Antepia’da atıyor!

Güneydoğu’nun ilk ve en büyük konseptli konut projesi Antepia’daki yaşam, taşınan ailelerin sayısının hızla artması ve Agora Meydanı çevresinde açılan yeni mağazalarla her geçen gün daha da canlanıyor.Gayrimenkul sektörünün lideri Sinpaş Yapı’nın  geliştirdiği ve Türkiye’nin en büyük doğal göletini barındıran projede, gölet çevresinde konumlanan Agora Meydanı sadece Antepialıların değil tüm Gaziantep’in yaşam ve cazibe merkezi olarak yeni mağazalara kapısını açıyor…


Türkiye’nin en büyük doğal göleti, geniş sosyal imkanları, Agora Meydanı’nda yeni açılan mağazaları, yeşil ve maviyle iç içe keyifli yaşam alanlarıyla Gaziantep’teki hayata yepyeni bir soluk getiren Antepia’da, Safir, Yakut ve Zümrüt mahallerinde yaşam başladı.

Gaziantep’de 1.000 ailenin tercih ettiği Antepia’da doluluk oranı yarıyı aşarken, stokta bulunan sınırlı sayıdaki dairelerin satışının ardından, yeni etap yapımına Mart 2015’te başlanacak.


Tüm proje tamamlandığında toplam 3 bin 470 konutun yer alacağı Antepia’da,  560 bin metrekarelik proje alanının yüzde 85’i yeşil alandan oluşuyor. 


Agora Meydanı yeni mağazalar ve ziyaretçilerle dolup taşıyor


Gaziantep’in geçmişten gelen açık alışveriş alanları ve tarihi dokusundan ilham alınarak tasarlanan Agora Meydanı, proje içerisindeki 75 bin metrakerelik doğal göletinin kıyısında konumlanıyor ve yeni açılan mağazalarıyla her geçen gün daha fazla Antepli’yi ağırlıyor.


Gazianteplilerin yeni buluşma merkezi haline gelen Agora Meydanı’nda halen Mado, Kahve Deryası Cafe, A101 Supermarket, Mahmil, Burger King, Bayram Bal Kuaför (Erkek ve Kadın), Özen Gıda Büfe, Memo Pide Fırını, Memo Kasap, Black White Cafe, Kumpirci, Fener Cafe ile 4 ayrı bankanın ATM ve BTM’leri açık durumda. 


Özellikle göl kıyısında yemek ve kahve keyfi yaşamak isteyenleri, hafta sonu kahvaltı ve brunch keyfine gelenleri ağırlayan Agora Meydanı’nda, önümüzdeki dönemde açılacak olan mağazalar ise şunlar: Migros, Pizza Pi, Kubba Restaurant, Kubba Döner, Ottoman Nargile Cafe, Dry Clean Center Kuru Temizleme, Yunus Telefon ve Aksesuar ile Sedir Gurme Yöresel Ev Yemekleri.


 


Sözleşmesi yapılan ve yakında açılacak olan bu mağazaların yanı sıra halen görüşme aşamasında olunan ve açılması planlanan yaklaşık 20 mağaza da, Agora Meydanı’na yeni renk ve lezzetler katacaklar.


Sosyal tesisler de bir bir devreye giriyor


Güneydoğu’da yeşille maviyi buluşturan Antepia projesinde, yeni sosyal tesisler de birbiri ardına açılmaya devam ediyor.


Sosyal olanaklarıyla yarattığı değeri, her biri kendi alanının en iyisi markalarla işbirliği yaparak en üst seviyelere çıkaran Antepia, projenin içinde yer alan spor kompleksi için de Benefit Sports Club’ı tercih eti.  Gaziantep’te ilk şubesini Antepia’da açacak olan Benefit Sports Club, sayısız spor olanakları ve uygulamaları ile Antepia sakinlerinin aradığı konfor ve sportif yaşam tarzını sunuyor.


Bünyesinde Açık Yüzme Havuzu, Açık Çocuk Yüzme Havuzu ve Vitamin Bar da barındıran projede, Kapalı Yüzme Havuzu’nun inşası 4. etapla birlikte gerçekleşecek.


Çocuklar için çok çeşitli oyun alanlarına yer veren Antepia projesinde, bu alanların büyük bölümü açılmış durumda. Çocuk Kreşi ise önümüzdeki Şubat ayında açılacak.


İçinde, futbol, tenis ve basketbol gibi spor alanları da barındıran projede, önümüzdeki günlerde “Kışa Merhaba” demek için bir futbol turnuvası da düzenlenecek.Geri Dön