18 / 07 / 2024

Gaziosmanpaşa Sarıgöl'de 90 milyon TL'lik ihale yapıldı!

 Gaziosmanpaşa Sarıgöl'de 90 milyon TL'lik ihale yapıldı!

Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi'nde 725 konut için ihale yapıldı...

Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi'nde 1452 ada 34 ve 37 parsellerde yapılacak olan 725 konut ihalesi belediye ihale salonunda yapıldı. İhaleye tek veya ortaklı olarak 6 firma katıldı.

 

Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin mülkiyetinde bulunan arsa üzerinde yapılacak olan konutlar için belediye 90.815.945 TL maliyet bedeli ile ihale açtı. Bu rakama göre 1 dairenin ortalama maliyeti 124 Bin TL. olarak öngörülüyor.  Fakat ihale daha düşük bir fiyata verildiği takdirde, bu maliyette aşağıya düşer.  

 

Gaziosmanpaşa Sarıgöl Projesi'nde kamuoyuna açık ihaleye katılan firmalar ve teklifleri şöyle oldu:

 

1 -  Taca İnşaat A.Ş.                                     

2 -  Varyap  A.Ş.                                          

3 -  Efor Yapı ve Aska İnşaat Ortaklığı           

4 -  Özyurt Madencilik A.Ş.                             

5 -  Ali Acar İnş. ve Osman Acar İnş. Ortaklığı

6 -  Mustafa Ekşi İnş. ve Aydur İnş. Ortaklığı 

 

İhaleye teklif veren firmaların rakamlarını ve evrakları alan ihale komisyonu ön incelemeden sonra bunları kabul etti. İhale komisyonunun detaylı inceleme ve araştırmasının bir haftalık sürebileceği, sonuçları Salı günü veya Bayram sonra açıklanacağı ifade edildi. Sonuçla ilgili olarak ihaleye katılan firmalara yazılı gönderide bulunulacak.

 

725 konutun yer alacağı bu proje 5 bloktan oluşuyor. İçinde yüzme havuzu, spor sahaları ve sosyal donatılar yer alıyor. 656 araçlık kapalı otopark bulunuyorGophaberGeri Dön