26 / 06 / 2024

Gençler bayram edecek! PTT KPSS şartsız 18-36 yaş arası en az 15 bin personel alımı yapacak! İşte ayrıntılar...

Gençler bayram edecek! PTT KPSS şartsız 18-36 yaş arası en az 15 bin personel alımı yapacak! İşte ayrıntılar...

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT) 2022 personel alımı detayları iş arayanlar tarafından merakla araştırılıyor. Peki, PTT personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak? PTT 2022'de hangi şartlarda personel alımı yapacak? İşte merak edilen tüm detaylar...Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT) 2022 yılında personel ihtiyacının detaylarını vatandaşlarla paylaşmıştı. Açıklama kapsamında 2023 senesinin sonuna gelmeden önce, en az 15 bin personel alımının zorunlu olduğu ve toplamda 55 bin personel ihtiyacı bulunduğunu da aktarmıştı. Söz konusu istihdam açıklamasının ardından beklentiye giren memur adayları, merakla hükümet cephesinden ve kurumdan yapılacak resmi açıklamayı bekliyor. Peki, PTT personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak? PTT 2022 yılında hangi şartlarda personel alımı yapacak? İşte PTT personel alımına ilişkin merak edilen tüm detaylar...

Gençler bayram edecek! PTT KPSS şartsız 18-36 yaş arası en az 15 bin personel alımı yapacak! İşte ayrıntılar...

PTT PERSONEL ALIMI VE BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

PTT'nin 2022 personel alımı başvuru şartları henüz yayımlanmadı. Fakat geçtiğimiz senelerde personel alımı yapan PTT adayları şu şartlarla almıştı:

  • Açılan kadroya akademik anlamda yeterli olması
  • Uyuşturucu madde kullanmıyor olması
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması
  • 18 yaşını tamamlamış ve 36 yaşından gün almamış olması
  • Disiplin suçu gerekçesiyle işten atılmamış olması
  • Erkek adaylar için askerlik ile bir ilişiği bulunmaması
  • Terör ve yüz kızartıcı suçlardan hüküm giymemiş kişileri bünyesinde suç kaydı bulunmaması.

PTT PERSONEL ALIM SÜRECİ NASIL İŞLİYOR?

PTT'de çalışmak isteyenlerin, öncelikle PTT'nin personel alımı için zorunlu tuttuğu işe müracaat formunu eksiksiz şekilde doldurması gerekiyor. Başvuru formunu tamamlayan adaylar, kurumun uygun bulması durumunda sözlü ve yazılı mülakatlardan işe alım sınavlarına girmeye hak kazanıyor.

Söz konusu yazılı sınav kapsamında istenilen baraj puanını aşabilen adaylar sözlü sınava girmek için hak kazanıyor. Sözlü sınavı da başarıyla tamamlayanlar, PTT'nin personeli olarak çalışmak için hak sahibi oluyor.

Peki, PTT personel alımı başvuruları ne zaman başlıyor? PTT hangi şartlarda personel alımı yapacak? İşte merak edilen tüm detaylar...


Geri Dön