22 / 02 / 2024

Aydın Adnan Menderes Müzesi çalışmaları

Aydın Adnan Menderes Müzesi çalışmaları

Aydın'da açılacak Adnan Menderes Müzesi için bir araya gelen yetkililer, yapılan çalışmaları gözden geçirdi.

Prof. Dr. Yusuf Kaderli tek tek açıkladı: Borsa 4 binin altına düşer, dolar 24-25 TL'ye yükselir!

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli İİBF Dekanı Prof. Dr. Yusuf Kaderli, borsa ve dolar ile ilgili öngörülerini peş peşe açıkladı. İşte o rakamlar...

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi sözleşmeli personel alıyor! İşte detaylar…

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi sözleşmeli personel alım ilanına çıktı. İlanlara son başvuru tarihi 27 Şubat 2023 olarak açıklandı.

Aydın-Denizli Otoyolu'nun etkileri TBMM gündeminde!

Aydın-Denizli Otoyol Projesinin çevreye etkileri TBMM gündemine taşındı. İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Adnan Menderes Demokrasi Müzesi'nin inşaatı tam gaz!

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy yaptığı açıklamada Adnan Menderes Demokrasi Müzesi'nin yapımı için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Aydın Kültür Park'taki tesislerin yıkım kararı mecliste!

Aydın'ın İncirliova ilçesinde yer alan Kültür Park'taki tesislerin yıkım kararı meclis gündemine taşındı. İYİ Parti'li Adnan, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Adnan Menderes Demokrasi Müzesi'nin inşaatı tamamlanıyor!

Adnan Menderes'in şahsi eşyalarının yer alacağı Adnan Menderes Demokrasi Müzesi ve rekreasyon alanının inşaatında sona gelindi.

Adnan Menderes Müzesi’nin inşaatında sona gelindi!

Aydın’a değer katması planlanan Adnan Menderes Müzesi'nde inşaat çalışmalarında sona geldi. Müzenin Aydınlıların yeni yaşam alanı olması planlanıyor.

Aydın'da 8. kattan düşen inşaat işçisi öldü!

Aydın merkez Efeler ilçesi Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Kampüsünde yer alan yurt inşaatında çalışan Doğan Mıhçı iskeleden düşerek yaşamını yitirdi.

Adnan Menderes Havalimanı'nı her gün büyütüyoruz!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Adnan Menderes Havalimanı'ndaki çalışmalara ilişkin açıklamalar yaptı.

İzmir Adnan Menderes Köprüsü yeniden inşa edildi!

İzmir'in Kınık ilçesinde bulunan, kullanılamaz durumdaki Adnan Menderes'in adını taşıyan 60 yıllık Adnan Menderes Köprüsü yeniden inşa edildi.

Adnan Menderes Üniversitesi'ne ek bina yapılacak!

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, 2017'de üniversite yatırımları için ayırdıkları 30 milyon liralık bütçenin bir kısmı ile hastaneye ek bina yapacaklarını söyledi.

Adnan Menderes Kent Müzesi projesi tamamlandı!

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Adnan Menderes Kent Müzesi projesinin tamamlandığını söyledi.

Gebze Adnan Menderes Kültür Merkezi'ndeki dükkanlar satıldı!

Bütçe krizinin yaşandığı Darıca Belediye Meclis toplantısının yankısı sürüyor. Adnan Menderes Kültür Merkezi'nde dükkanların durumuyla ilgili soruya yanıt veren Başkan Karabacak, dükkanların satış işleminde bütün prosedürlerin tamamlandığını ifade etti.

Aydın Adnan Menderes Müzesi çalışmaları Haberi

Aydın Adnan Menderes Müzesi çalışmaları

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi öncülüğünde, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İzmir Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından desteklenen Adnan Menderes Demokrasi Müzesi için Bilimsel Danışma Kurulu üyeleri, Kültür Varlıkları Müzeler Genel Müdürlüğü görevlileri ile İzmir Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü ekibi, Aydın Arkeoloji Müzesi'nde bir araya geldi. Adnan Menderes Demokrasi Müzesi için senaryo çalışmalarına başlayan ekip, Aydın Arkeoloji Müzesi eski binasının müze olarak kurulması ve burada sergilenecek bilgi, belge ve eşya toplama çalışmalarına devam ediyor. Adnan Menderes Üniversitesi'nin adını taşıyan demokrasi şehidi Adnan Menderes için her türlü çalışmada bulunmaya hazır oldukları kaydeden Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan, "Üniversite olarak bu projeyi sonuna kadar destekliyoruz. Elimizden gelen her türlü çabayı bu müzenin en güzel şekilde...