18 / 05 / 2024

Bitlis Tatvan afet konutları

Bitlis Tatvan afet konutları

Bitlis’in Tatvan ilçesinde hak sahipleri tarafından taşınılmayan afet konutları harabeye döndü. Yaşadıkları selde evleri yıkılan köy halkı için başka bir bölgeye yapılan 110 konuta 15 yılda sadece bir kişi taşındı.

Bitlis'te 3 katlı Kapalı Çarşı Yöresel ürünler Pazarı Projesi'nin yüzde 80'i tamamlandı!

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, Bitlis'te Kapalı Çarşı Yöresel ürünler Pazarı Projesi'ni hayata geçirdiklerini ve projenin yüzde 80'inin tamamlandığını açıkladı. 

Son dakika! Bitlis'te 3.5 büyüklüğünde deprem!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan son dakika bilgisine göre Bitlis'te 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

TOKİ Bitlis Tatvan'da 450 konut yapacak! 

TOKİ'nin Bitlis projelerinde yer alan konutlarla ilgili merak eidlenler belli oldu. Peki TOKİ Bitlis Tatvan projesinde kaç konut inşa edilecek, nasıl başvurulur? İşte 10 soruda TOKİ Bitlis Tatvan 2022 ucuz konut projesi...

Arsa satın almak isteyenler dikkat! O belediye 15 adet arsa satıyor! Bu fırsat kaçmaz!

Bitlis Tatvan Belediyesi Benekli Köyü ve Fatih Mahallesi'nde 15 adet arsanın satış ihalesini duyurdu. İşte ihaleye ilişkin tüm detaylar...

Bitlis Tatvan'da 14 milyon TL'ye satılık gayrimenkul!

Bitlis İli İl Encümen Başkanlığı, Bitlis Tatvan'da yer alan gayrimenkulü 14 milyon 50 bin TL bedelle satışa çıkardı.

Bitlis'te 13.5 milyon TL'ye satılık gayrimenkul!

Bitlis İli İl Encümen Başkanlığı, Bitlis Tatvan'da yer alan gayrimenkulü 13 milyon 500 bin TL bedelle satışa çıkardı.

Bitlis Encümen Başkanlığı'ndan 15.6 milyon TL'ye satılık gayrimenkul!

Bitlis İli İl Encümen Başkanlığı, mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Tatvan İlçesi Benekli Köyü'nde bulunan 184 bin 460,90 metrekare yüzölçümlü taşınmaz 15 milyon 680 bin TL'ye ihale edilecek. 

Bitlis Tatvan'da kentsel dönüşüm kararı!

Bugünkü 31462 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı gereğince Bitlis Tatvan'da yer alan bazı alanlar kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı olarak ilan edildi...

Tatvan'da 11.8 milyon TL'ye icradan satılık gayrimenkul!

Tatvan İcra Dairesi, Bitlis Tatvan'da okul, kerpiç ev ve arsası icradan satılıyor. Gayrimenkulün satış bedeli 11 milyon 806 bin 185 TL olarak belirlendi.

Bitlis Tatvan'daki kaçak yapılar yıkılıyor!

Bitlis'in Tatvan ilçesinde belediyeye ait arsa üzerinde kaçak olarak yapılan yapılar tek tek yıkılıyor.

Bitlis Tatvan'da harabe halindeki 44 konut yıktırıldı!

Bitlis'in Tatvan ilçesinde harabe durumunda olan 44 konut Tatvan Belediyesi iş makineleri tarafından yıktırıldı...

Bitlis Tatvan'da 18.4 milyon TL'ye icradan satılık 7 katlı bina ve arsa!

Tatvan İcra Dairesi Müdürlüğü, Bitlis Tatvan Çayırönü'nde yer alan 7 katlı bina ve arsasını 18 milyon 412 bin 318 TL'ye icradan satışa çıkarıldı.

Bitlis Tatvan'daki yeni ASM hizmete açıldı!

Bitlis Sağlık Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Tatvan ilçesinde 7. Aile Sağlığı Merkezi hizmete açıldı.

Bitlis Tatvan afet konutları Haberi

Bitlis Tatvan afet konutları

Köylü, ’ilçe merkezine uzak ve evler kullanışsız’ diyerek, yine köyüne kendi imkanlarıyla yaptığı evlerde kalmaya başladı. Milyonlarca lira harcanarak yapıldıktan sonra hak sahiplerine teslim edilen konutlar da zaman içinde harabeye döndü.


İlçenin Cumhuriyet Mahallesi civarında yıllar önce boşaltılan köylerdeki aileler için yapılan ve sonrasında boş kaldığı için bir süre geçici olarak Suriyeliler tarafından kullanılmaya başlanan afet konutları, şimdilerde uyuşturucu kullananların mekanı haline geldi. Evlerin mahalledeki okula yakın olması ise öğrenciler ve velileri oldukça tedirgin ediyor.


Kaderine terk edilen evler için ilgili makamlar, ev sahipleriyle defalarca görüşmelerine rağmen herhangi bir gelişme yaşanmadığını söyledi. Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Menahim Dağdagül, sorunun çözülmesini istedi. Boş kalan afet evlerinin her geçen gün daha tehlikeli olduğunu kaydeden Dağdagül, “Konuyla ilgili defalarca ilgili makamlara şikayette bulunduk. İl Afet...