24 / 06 / 2024

emekli maaşları artış

emekli maaşları artış

Türkiye'de 13,6 milyon kişi SSK ve BAĞ-KUR'dan emekli maaşı alıyor. Yapılan araştırmalar her 100 kişiden 72'sinin emekli olduktan sonra bile iş aradığını ortaya koydu. Peki emekli memur ve işçilerin maaşlarına Temmuz 2022'de ne kadar zam yapıldı, ödemeler ne zaman yapılacak işte detaylar..

Memur maaşları bayramdan önce yatar mı? Emekli ve memur Haziran 2024 maaşlarında son dakika! 

'Memur ve emekli maaşları ne zaman yatacak, bayramdan önce yatar mı?' sorularının yanıtları merak ediliyor. İşte 2024 haziran ayı SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı maaş tarihleri... 

Emekli maaşlarına 15 bin TL seyyanen zam! Şimdi açıklandı! 

Emekliler dört gözle Temmuz zammını bekliyor. Son olarak, emekli maaşlarına 15 bin TL seyyanen zam beklentisi gündeme geldi. İşte detaylar...

Emekli maaşları erken yatacak mı? Tarih verildi:  Bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? 

Emekli maaşı ve bayram ikramiyeleri ile ilgili tarihler verildi. Peki emekli maaşları erken yatacak mı? Bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? İşte detaylar...

Emekli maaşlarında son dakika değişikliği! Sadece 1 kereliğine bu şekilde yapılacak!

16 Haziran'da başlayacak olan Kurban Bayramı nedeniyle emekli maaşı ödemeleri erkene çekilirken, maaşlar 3 bin TL'lik ikramiye eklenerek ödenecek. İşte detaylar...

Emekli ve memur maaşlarında son dakika! Hesap kitap yapıldı, yeni zam tablosu ortaya çıktı! İşte bu kadar zam yapılacak!

Milyonlarca emeklinin gözü kulağı bu yılın Temmuz ayındaki zamdayken, Ekonomist Muhammet Bayram söz konusu zamlar ilgili çok önemli bir açıklama yaptı. İşte emekli maaşlarında son dakika...

SSK, Bağkur, 4A, 4B emekli maaşlarında son dakika! En düşük emekli maaşında net rakam 12 bin 500 TL!

SSK, Bağkur, 4A, 4B emekli maaşlarındaki son dakika gelişmeleri pek çok vatandaşın da gündeminde yer alırken SGK Uzmanı Ali Tezel'den yeni açıklama geldi. İşte Ali Tezel'in emekli maaşı ile ilgili o açıklaması....

Emekli zammında kafalar karıştı! En yüksek emekli maaşı 2024 ve refah payı açıklandı: İşte emekli memur maaş hesaplama!

Temmuz ayı ile emekli maaşlarına 6 aylık enflasyon oranında artış uygulanacak. En yüksek emekli maaşı 2024 ve refah payı açıklandı: İşte emekli memur maaş hesaplama!

Milyonlarca emekliye yeni zam müjdesi gelecek mi? Emekli maaşları yükselecek mi? Maaşlarda OVP etkisi!

Enflasyonla beraber hayat pahalılığını en ağır şekilde yaşayan emeklilerin büyük kısmı, asgari ücretin altında kalan maaşlarına seyyanen zam beklentisine girmesine karşın, seçim öncesi talepleri karşılanmadı. Peki milyonlarca emekliye yeni zam müjdesi gelecek mi? Emekli maaşları yükselecek mi?

Emekli maaşları bayramdan önce yatacak mı? Emekli maaşı ne zaman verilecek? Nisan 2024 maaşını bekleyenler hemen bakın

Milyonlarca kişi emekli maaşlarının bayramdan önce hesaplara yatırılıp yatırılmayacağı ile ilgili araştırmalar yapıyor. Peki Nisan 2024 emekli maaşı bayramdan önce hesaplara yatırılacak mı? 

Hükümetten peş peşe emekliye zam açıklaması: Cumhurbaşkanı Yardımcısı tarih verdi! Emekli maaşlarına zam ne zaman?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, emekli maaş zammı ile ilgili bir son dakika açıklamasında bulundu. Peki emekli maaşlarına zam ne zaman yapılacak? İşte Yılmaz'ın o açıklaması..

Bayram öncesi emekli maaşları yatacak mı? Emekliler dikkat: SSK, BağKur emekli maaşı ödeme tarihleri Nisan 2024!

Emekliler ve memurlar bayram öncesinde maaşarının yatıp yatmayacağını merak ediyor. Peki bayram öncesi emekli maaşları yatacak mı? Emekli maaşları bayramdan önce verilecek mi? 

Emeklilere müjde! Temmuz ayında emekli maaşlarına ne kadar zam olacak? 

Emeklilik maaşları her senenin ilk 6 ayındaki enflasyon oranlarına göre belirlenmektedir. Buna göre, SSK ve Bağ-Kur emeklileri için ilk 2 ayda gerçekleşen yüzde 11.54'lük enflasyon artışı, Temmuz ayında alacakları zam ile ilgili ipuçları veriyor. 

Emekli maaşlarına ek zam gelecek mi? Asgari ücret yükselecek mi? Kulis bilgileri geldi: Emekliler ve çalışanlar dikkat!

Ekonomi Gazetesi Ankara Haber Müdürü Hüseyin Gökçe,  Ankara kulislerinin kaynadığının altını çizerek maaşlar için hükümetin yol haritasını açıkladı. Peki emekli maaşlarına ek zam gelecek mi? Asgari ücret yükselecek mi?

emekli maaşları artış Haberi

emekli maaşları artış

Emekli memur ve işçilerin Temmuz 2022 tarihinde maaşlarına yapılan artış oranları belli oldu. En düşük emekli aylığının önce 3 bin lira olacağı açıklanmıştı söz konusu maaşlar TBMM'de yapılan son dakika düzenlemesiyle 3 bin 500 liraya yükseltildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan emekli memur maaşlarına yüzde 40'ın üzerinde zam yapıldığını ifade etti. Zamlı maaşların 8 Temmuz Cuma günü hesaplara yatırılacağını bildirdi.

Hazine ve ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ise TBMM'de emekli memur ve işçi maaşlarına yaılacak zam iktarıyla ilgili yaptığı açıklamada 2022 yılı memur emekli aylıklarında kümülatif zammın yüzde 83'e, SSK ve Bağ-Kur emeklileri maaşlarında kümülatif artışın yüzde 76'ya ulaşacağını bildirdi.. Emekli aylığı artış etkisi bütçeye 180 milyar lira civarında olacağını bildiren Bakan Nebati prim gelirlerindeki artışı dikkate alarak SGK'ya yapılacak  para transferlerinin toplamının 154 milyar lira olacağını ifade etti.
 

PEKİ EMEKLİLERİN...