05 / 03 / 2024

emlak vergisi borcunun yapılandırılması

emlak vergisi borcunun yapılandırılması

Vadesi 30.04.2014 tarihinden önce olan Emlak vergisi ile çevre temizlik vergisi ve bunlara bağlı vergi cezaları 6552 sayılı kanun kapsamında yapılandırılabiliyor. İşte emlak borcu yapılandırma şartları...

Emlak vergisi borcu nasıl yapılandırılır?

6552 sayılı Torba yasası gereğince Emlak vergisi ve Çevre Temizlik vergisi borcu olan mükellefler yapılandırma fırsatı ile borçlarını ödeyebiliyor. Peki, emlak vergisi borcu nasıl yapılandırılır?

Emlak vergisi borcu sorgulama nasıl yapılır?

Tapu alım satım işlemine konu olan gayrimenkulün emlak vergisi borcunun olmaması gerekiyor. Peki, emlak vergisi borcu sorgulama nasıl yapılır?

Emlak vergisi ceza affı 2021!

Emlak vergisi borcunun belirlenen tarihlerde ödenmemesi halinde mükellefler vergi cezası ile karşılaşıyor. Peki emlak vergisi cezası 2021 ne kadar? Emlak vergisi ceza affı var mı? İşte emlak vergisi ceza affı 2021...

Emlak vergisi ceza indirim dilekçesi 2021!

Emlak vergisi borcunun belirlenen tarihlerde ödenmemesi halinde mükellefler vergi cezası ile karşılaşıyor. Peki emlak vergisi cezası 2021 ne kadar? Emlak vergisi ceza indirim dilekçesi 2021 nasıl hazırlanır? İşte tüm merak edilenler...

Emlak vergisi cezası 2021!

Emlak vergisi borcunun belirlenen tarihlerde ödenmemesi durumunda mükellefler vergi cezası ile karşılaşıyor. Peki emlak vergisi cezası 2021 ne kadar? İşte tüm merak edilenler...

Arazi emlak vergisi 2020!

Arazi sahiplerinin her yıl ödemeleri gereken vergi borcunun başında emlak vergi geliyor. Peki, 2020'de arazisi olanlar ne kadar vergi ödeyecek? Arazi emlak vergisi 2020 oranları ne kadar?

Arazi emlak vergisi 2019!

Arazi sahiplerinin her sene ödemeleri gereken vergi borcunun başında emlak vergi geliyor. Peki, 2019'da arazisi olanlar ne kadar vergi ödeyecek? Arazi emlak vergisi 2019 oranları ne kadar?

İşyeri emlak vergisi 2. taksiti 2017!

İşyeri için, ister kullanılmasın, ister kirada olsun, her koşulda emlak vergisi borcunun ödenmesi gerekiyor. Vergi iki taksitte ödenebiliyor. Peki, işyeri emlak vergisi 2. taksiti 2017 ne zaman?

Emlak vergisi son ödeme 2017!

2017 yılı emlak vergisi ödeme dönemi 1 Mart'ta başladı. Mükellefler 3 aylık süre içerisinde ilk taksitlerini veya vergi borcunun tamamını ödeyebiliyor. Peki, emlak vergisi son ödeme 2017 tarihi ne zaman?

Emlak vergisi takvimi 2017!

Emlak Vergisi Takvimi 2017'ye göre vergi ödemeleri 1 Mart'ta başlıyor. Mükellefler isterse ilk taksit döneminde borcunun tamamını ödeyebiliyor..

Emlak vergisi 2016 zammı ne kadar?

2016 yılı emlak vergisi ödemeleri Mart ayı ile başlıyor. 31 Mayıs'a kadar devam edecek emlak vergisi 1. taksit döneminde isteyenler vergi borcunun tamamını da ödeyebilecek. Peki, emlak vergisi 2016 zammı ne kadar?

Emlak vergisi gecikme zammı hesaplama 2015!

Emlak vergisi mükellefleri 30 Kasım 2015 tarihine kadar vergi borcunun ikinci taksit ödemelerini yapabiliyor. Ödemenin geç yapılması halinde zam alınıyor. İşte emlak vergisi gecikme zammı hesaplama 2015 örneği..

Emlak vergisi Aralık ayında ödenir mi?

Emlak vergisi mükellefleri, borcunun ilk taksitini Mart ayından Mayıs ayının sonuna kadar ödeyebiliyor. İkinci taksit ödemeleri ise Kasım ayı içerisinde yapılıyor. Peki, emlak vergisi Aralık ayında ödenir mi?

Torba yasa emlak vergisi affı 2014!

Vergi yapılandırmaları ile vergi borcunun ikişer aylık dönemler halinde en fazla on sekiz eşit taksitte ödenmesi gerekiyor. Taksitler kredi kartıyla da ödenebiliyor. İşte torba yasa emlak vergisi affı 2014..

emlak vergisi borcunun yapılandırılması Haberi

emlak vergisi borcunun yapılandırılması

Emlak borcu yapılandırma şartları!

6552 sayılı vergi yapılandırma kanunu kapsamına, vadesi 30.04.2014 tarihinden önce olan  Emlak  vergisi ile çevre temizlik vergisi ve bunlara bağlı vergi cezaları, gecikme faizleri, gecikme zamları ve  Emlak vergisi üzerinden hesaplanan taşınmaz kültür varlıklarının korunmasına katkı payı ile buna bağlı gecikme zammı da giriyor.


Buna göre belediyeye emlak ve çevre temizlik vergi borcu bulunan mükelleflerin başvuru süresi içerisinde belediyelerin mali işler müdürlüğüne giderek müracaat etmeleri gerekiyor. Peki, vergi borcu nasıl yapılandırılır? Emlak borcu yapılandırma şartları nelerdir?


- Yapılandırmadan yararlanmak için Kanunun yayımlandığı tarihi izleyen ikinci ayın sonuna kadar ilgisine göre vergi dairesi veya belediyeye başvurulması gerekmektedir. 


- Ayrıca; ilk taksitin Kanunun yayımlandığı tarihi izleyen üçüncü aydan başlamak üzere, ikişer aylık dönemler halinde en fazla on sekiz eşit taksitte ödenmesi...