21 / 02 / 2024

emlak vergisi geri iadeleri

emlak vergisi geri iadeleri

Emlak vergisi, 1319 sayılı Emlak Vergisi Kanunu gereğince ödeniyor. Vergi için ödenecek bedel her taşınmazın türüne göre farklı hesaplanıyor. Peki, haksız yere alınan emlak vergisi geri iade edilir mi? Nasıl iade edilir?

Emlak vergisi ödemeleri ne zaman sona erecek?

Emlak vergisi son ödeme tarihi için geri sayım başladı. 31 Mayıs'ta sona erecek ödemeler için vatandaşlar nereden ödeme yapacağını merak ediyor. İşte emlak vergisine dair merak edilenler...

Emlak vergisi iadesi dilekçesi 2021!

Emlak vergisinden muaf olduğundan haberi olmadan ödeme yapan kimseler bir dilekçe ile ödedikleri paralarını geri alabiliyor. Peki emlak vergisi iadesi nasıl alınıyor? İşte emlak vergisi iadesi dilekçesi 2021...

Gayrimenkul sahipleri dikkat! İşte emlak vergisi muafiyetleri!

Emlak Vergisi’nden muaf olunan bazı durumlar bulunuyor. Ev hanımları, hiç geliri olmayanlar, emekli maaşıyla geçinenler, engelliler, gazi ve şehitlerin dul ve yetimleri tek eve sahipse bu vergiden muaf tutuluyor. Ödeyenler ise geri alabiliyor.

12 soruda emlak vergisi muafiyeti 2019!

Emlak Vergisi’nin ikinci taksiti için son gün 2 Aralık. Bu tarihi geçirenlere gecikme cezası uygulanacak. Fakat bazı şartlarda vergi ödenmiyor. Üstelik ödenen paralar 5 yıla kadar geri alınıyor. İşte 12 soruda emlak vergisi muafiyeti 2019...

Emekli, engelli, şehit ve gazi yakınları emlak vergisi ödüyor mu?

Bayram ikramiyesi ve Temmuz zam oranları emeklilerin yüzünü güldürdü. Bununla beraber emekliler ile birlikte engelli, şehit ve gazi yakınları emlak vergisi ödemeyeceği açıklandı. Peki ödeme yapanlar paralarını geri alabilecek mi? İşte detaylar...

Ödediğiniz emlak vergisini geri alabilirsiniz!

Emlak Vergisi’nin ikinci taksidini bu ay sonuna kadar ödemek gerekiyor. Fakat ev hanımları, emekliler, işsizler, engelliler, gazi ve şehit yakınları vergi ödemiyor. Bilmeden ödeyenler ise son 5 yıllık vergiyi geri alabilir.

3 soruda emlak vergisi iadesi!

Emlak vergisinden muaf olduğu halde ödeme yapan ev sahipleri, ödedikleri vergi tutarını geri alabiliyor. Peki, emlak vergisi iadesi nasıl alınır?

Emlak vergisi iadesi dilekçesi 2017!

Kanunen emlak vergisinden muaf olduğundan habersiz bir şekilde ödeme yapan ev sahipleri vergilerini geri alabiliyor. İşte emlak vergisi iadesi dilekçesi 2017..

Emlak vergisi geri ödeme dilekçe örneği 2017!

Emlak Vergisi Kanunu gereğince geliri olmayan konut sahipleri ödemeden muaf olabiliyor. Muaf olduğundan habersiz şekilde ödeme yapan kimseler ise bu ödemeyi geri alabiliyor. İşte emlak vergisi geri ödeme dilekçe örneği 2017..

Kocasinan Belediyesi'nden emlak vergisi uyarısı!

Hayatı kolaylaştırmak, yaşanabilir bir şehir sunmak için gece-gündüz çalışan Kocasinan Belediyesi, emlak Vergisi’nin projelerin kaynağı olarak kullanılarak vatandaşa geri ödendiğini bildirdi.

Emlak vergisi geri iade edilir mi?

Emlak vergisi, 1319 sayılı Emlak Vergisi Kanunu gereğince ödeniyor. Vergi için ödenecek bedel her taşınmazın türüne göre farklı hesaplanıyor. Peki, haksız yere alınan emlak vergisi geri iade edilir mi? Nasıl iade edilir?

Emlak vergileri geri ödeniyor mu?

Emlak vergisi, mesken, işyeri, arsa ve arazi gibi gayrimenkul sahipleri tarafından ödeniyor. Vergide meskenler için muafiyet de bulunuyor. Peki, muafiyetten habersiz bir şekilde verilen emlak vergileri geri ödeniyor mu?

Emlak vergisinin geri alınması için gerekenler!

Emlak vergisinde muaf olduğundan habersiz bir şekilde vergi ödemesinde bulunanlara emlak vergisi geri iade edilebiliyor. Peki, hangi mesken sahipleri muaf? Emlak vergisinin geri alınması için gerekenler nelerdir?

emlak vergisi geri iadeleri Haberi

emlak vergisi geri iadeleri

Emlak vergisi geri iade edilir mi?

Emlak vergisi, 1319 sayılı Emlak Vergisi Kanunu gereğince ödeniyor. Vergi için ödenecek bedel her taşınmazın türüne göre farklı hesaplanıyor. Ayrıca büyükşehir belediyelerinde vergi hesabı yüzde 100 zamlı olarak yapılıyor.


Ancak kimi zaman emlak vergisi için taşınmaz değeri olduğundan daha yüksek bir değerde tespit edilebiliyor veya muafiyet hakkı varken vergi ödeyebiliyor.


Kanunen meskenler için muafiyet uygulaması bulunuyor. 200 metrekareyi aşmayan tek meskene sahip ev sahipleri geliri olmamaları halinde vergi ödemelerinden muaf oluyor. Ancak koşulları taşıyan ev sahiplerinin belediyeye müracaat ederek muaf olmak istediklerini bildirmeleri gerekiyor.


Kimi zaman muafiyetten habersiz bir şekilde vergi ödemesi yapılabiliyor. Kimi zaman da mükelleflerden fazla emlak vergisi tahsil edilebiliyor.


Peki, haksız yere alınan emlak vergisi iade edilir mi? Emlak vergisi iadesi için ne yapılır?


14 Mayıs...