24 / 07 / 2024

Gaziosmanpaşa dönüşüm projeleri

Gaziosmanpaşa dönüşüm projeleri

İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde yüzlerce vatandaş kentsel dönüşüm nedeniyle mağdur. Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin hakları ve sözleşmeleri dikkate almadığını belirten Gaziosmanpaşalılar, konuya ilişkin konuştu.

Gaziosmanpaşa'daki kentsel dönüşüm protesto edildi!

Gaziosmanpaşa kentsel dönüşüm mağdurları, yaşadıkları evlerin yıkımıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararı verilmesine rağmen binalardaki su, doğalgaz ve elektrik sayaçlarını sökülmesine isyan etti.

Gaziosmanpaşa'daki kentsel dönüşümün sonucu güzel olacak!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada çok yakın bir zamanda Gaziosmanpaşa'daki kentsel dönüşüm sonucunun güzel olacağını söyledi.

Gaziosmanpaşa'ya dönüşümle 4 bin 492 konut!

İstanbul’un en yoğun ilçeleri arasında yer alan Gaziosmanpaşa’daki kentsel dönüşüm projeleri hız kesmeden devam ediyor.

Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşüm hız kesmiyor!

Gaziosmanpaşa’da kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında, Bağlarbaşı Mahallesi’ndeki depreme dayanıksız binalar yıkılıyor.

Gaziosmanpaşa'da 30 bin konut dönüşecek!

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, We Haliç projesinin tanıtım toplantısında yaptığı açıklamada Gaziosmanpaşa'da 30 bin konutun dönüşeceğini söyledi.

Gaziosmanpaşa halkı kentsel dönüşümü destekliyor!

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, dönüşümün bölgede oturanların daha güzel ve yaşanabilir bir yerleşim alanında hayatlarım sürdürmeleri için yapıldığını belirterek, bu konuda halk tarafından desteklendiklerini söyledi.

'Dönüşüm'den GOP da nasibini aldı

Gaziosmanpaşa'da (GOP) son 3 yılda birbiri ardı sıra gerçekleştirilen projeler meyvesini vermeye başladı.

Kentsel dönüşüm çalışmaları hızlandı! İstanbul'da yıl sonuna kadar 10 bin konut dönüşecek!

Son günlerde sık sık gündeme gelen kentsel dönüşüm projeleri hız kazanırken, depreme dayanıklı, modern ve yaşanabilir kentler inşa etme hedefiyle yürütülen projeler, özellikle büyük kentlerde yoğunlaşıyor.

Türkiye'deki kentsel dönüşüm projeleri dünyaya örnek oluyor!

Moğolistan'ın ilçe belediyelerinin kentsel dönüşüm projelerindeki bir ekip, depreme dayanıksız olan toplamda 60 bin konutu yüzde 99 uzlaşma oranıyla yenileyen Esenler Belediyesi'ni ziyaret etti ve kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili olarak bilgi aldı. 

İstanbul'da kentsel dönüşüm projeleri için ada bazlı düzeltmeler yapılmalı!

Lazolini Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mimar Nurettin Sağırkaya yaptığı açıklamada Mega kent İstanbul'daki kentsel dönüşüm projeleri için ada bazlı düzeltmeler yapılması gerektiğini söyledi.

Belediyeler kentsel dönüşüm projeleri için yönetmelik bekliyor

Kentsel dönüşüm projeleri yönetmeliğe takıldı. Kentsel dönüşüm için yasanın 9 Kasım’da çıkmasına rağmen yönetmeliğin henüz açıklanmadığını kaydeden sektör temsilcileri, “Belediyeler, yönetmelik olmadan kanunu yorumlayamıyor. Sadece Kadıköy’de yaklaşık 400 proje var” denildi.

2024'te kentsel dönüşüm projeleri konut geliştiricilerinin gözdesi olacak!

Büyükşehirlerde sağlam ve güvenli konut ihtiyacının giderek artması, kentsel dönüşümü Türkiye’nin 2024’deki olmazsa olmazı haline getirdi. Bu kapsamda kentsel dönüşüm projeleri konut geliştiricilerinin yeni gözdesi haline gelecek.

Ümraniye'nin yeni kentsel dönüşüm projeleri açıklandı: Karabekir'e 61.350, Dudullu'ya 22.650 bağımsız birim yapılacak!

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Ümraniye'nin planlanan kentsel dönüşüm projelerini tek tek açıkladı. Peki yeni projeler hangi mahallelerde olacak? İşte detaylar...

İzmir Aliağa’da kentsel dönüşüm devam edecek!

Aliağa Belediyesi’nin yerinde kentsel dönüşüm projeleri kapsamında yeniden inşa edilen “Sarı Konutlar” Kentsel Dönüşüm Projesi’nde 60 konut sahiplerine teslim edildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul başta olmak üzere deprem riski yüksek yerlerdeki kentsel dönüşümü hızlandırıyoruz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziosmanpaşa Meydanı'nda Kentsel Dönüşüm Projeleri Anahtar Teslim ve Temel Atma Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o açıklamaları...

Başak Kentsel Dönüşüm Projeleri Geliştirme Anonim Şirketi kuruldu!

Başak Kentsel Dönüşüm Projeleri Geliştirme Anonim Şirketi Baycılar'da 50 bin TL sermaye bedeli ile Mustafa Taşkan tarafından kuruldu.

Dönüşüm Projeleri Özel Hesabı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 2022!

Dönüşüm Projeleri Özel Hesabı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik bugünkü 31888 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte o yönetmelik...

Bursa Osmangazi'de kentsel dönüşüm çalışmaları tam gaz! 

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar Osmangazi bölgesi genelinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projeleri hakkında açıklamalar yaptı.

İzmir Kemalpaşa'da kentsel dönüşüm toplantısı yapıldı!

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde hayata geçecek kentsel dönüşüm projeleri için ilk toplantı gerçekleştirildi. 

Zeytinburnu Çırpıcı Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm sorunu çözüldü!

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy ilçedeki kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili yaptığı açıklamada Çırpıcı Mahallesi'nde 2015 yılından bu yana süren kentsel dönüşüm sorununu çözüme kavuşturduklarını müjdeledi.

Gaziosmanpaşa dönüşüm projeleri Haberi

Gaziosmanpaşa dönüşüm projeleri

İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde yüzlerce vatandaş kentsel dönüşüm nedeniyle mağdur. BirGün Gazetesi'nden Yaren Çolak'ın haberine göre; Gaziosmanpaşa Belediyesi, hakları ve sözleşmeleri dikkate almıyor. 2013 yılından bu güne verilen sözlein tutulmamasının yanı sıra, yıkılan konutların yerine de yenileri yapılmadı. Apar topar evlerinden, mahallelerinden çıkarılan Gaziosmanpaşalılar, duruma tepki gösterdi. 

Gaziosmanpaşa sokaklarının birçoğunda aynı manzara görülüyor; terk edilmiş, yıkılmış konutlar... Fakat her mahallede başka başka hikâyeler bulunuyor; kimi 5 senedir bekliyor evini, kiminin 8 senesi geçmiş. Yaşadıkları mağduriyete ilişkin “Biz devletin sözüne güvendik, böyle oldu” diye konuştular.

İlçeye bağlı olan Yeni Mahalle'de dönüşüm 8 senedir sürüyor. Sürecin mağdurlarından Mustafa Rençber, Gaziosmanpaşa Belediyesi ile anlaşmaya imza atan yaklaşık 300 haneye, kendilerinden hiçbir para talep edilmeden  oda 1 salon konut verileceğinin söylendiğine dikkat çekerek, “Ama neredeyse 9...