21 / 02 / 2024

inşaat sektörü ne durumda

inşaat sektörü ne durumda

Yabancı yatırımcılara, geniş bir yelpazede büyük kolaylıklar sunulduğunu söyleyen TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik,"Türkiye’ye yatırım yapanlar her zaman kazanmıştır. Emlak ve inşaat sektörü her geçen gün büyüyor ve ülke ekonomisinin lokomotifi olmaya devam ediyor” dedi.

İnşaat sektörü ülke ekonomisine destek!

Ekonominin lokomotifi inşaat sektöründe, yıllanmış firmalar hem binlerce kişinin yaşam standartlarını yükseltiyor, hem de sağladıkları iş imkanlarıyla ülke ekonomisine destek oluyor.

Kurdaki yükseliş inşaat sektörünü etkilemedi!

Dünya Gazetesi köşe yazarı olan Gizmen Nalbanlı bugünkü yazısında kurdaki yükselişin yan etkilerini anlattı. İşte o yazı...

İnşaat sektörü yavaşlıyor mu?

Yeni Asır Gazetesi yazarı Cahit Sönmez bugünkü yazısında son zamanlarda yaşanan ekonomik ve siyasal olayların inşaat sektörünü nasıl etkilediğini ele aldı. İşte o haber...

Konut satışlarına faiz indirimi dopingi!

Olay Bursa Gazetesi'nin yazarlarından Feridun Eyüpoğlu bugünkü yazısında faiz indiriminin konut satışlarına dopingini ele aldı. İşte Feridun Eyüpoğlu'nun o yazısı...

İş dünyasından 'yatırımlar devam edecek' sinyali!

Darbe girişimi, ülke ekonomisine inancını sürdüren iş dünyası temsilcilerinin yatırımlarında herhangi bir değişikliğe yol açmadı.

Bora Özerman: İnşaat sektöründe arz fazlalığı var!

Türkiye'nin ilk Leed sertifikalı villa projesini hayata geçiren Deneyim İnşaat sektörde büyümeyi hedefliyor. Deneyim İnşaat Genel Müdürü Bora Özerman, sektörde arz fazlalığı olduğunu söylüyor.

Konut sektöründe talebi canlandıracak tedbirler alınmalı!

Olay Bursa Gazetesi'nin yazarlarından Feridun Eyüpoğlu bugünkü yazısında konutta talebi canlandıracak tedbirlerin alınması gerektiğini söyledi. İşte Feridun Eyüpoğlu'nun o yazısı...

İnşaat sektöründeki fiyat artışı yüksek vergiden kaynaklanıyor!

İnşaat sektöründeki fiyat artışı arsa fiyatları ve kur gibi farklı gerekçelere bağlanırken, müteahhitler yüksek vergiden kaynaklı olduğunu söylüyor. Müteahhitlere göre ise yüksek vergi ve harç yükü fiyatları tırmandırıyor.

İnşaat sektöründe 8 yılda yüzde 216 kar artışı sağladı!

İş kazalarının yoğunlaştığı sektörlerde kârlılık da yüksek. 2006- 2014 arasında kârlılık oranı en yüksek sektör yüzde 10 ile madencilik. İnşaat sektörü de yüzde 216 kâr artışı sağladı.

İnşaat sektörü için parlak bir dönem olacak!

Ortadoğu Grup İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gür, 1 Kasım seçimlerinden sonra tüm sektörlerde olduğu gibi inşaat sektöründe de rahat bir nefes aldığını belirtti.

Gayrimenkul sektörü Kasım ayında harekete geçti!

Siyasi belirsizliğin sona ermesi gayrimenkul sektörünü harekete geçirdi. Aylardır yeni projelerini satışa sunmak için bekleyen şirketler kayıpları yılın son 2 ayında telafi için çalışacak. Kasım'da 7 bin 500 markalı konutta satış ve ön satış başlayacak.

İnşaat sektörü kısa sürede hareketlenecek!

Siyasi belirsizlik ve sektörün bekle-gör pozisyonuna girmesiyle durağanlaşan konut piyasasını hareketli günler bekliyor. Sektör temsilcileri, konut piyasasının kısa sürede hareketli günler geçirmeye başlayacağını belirtiyor.

Türkiye'yi geleceğe taşıyacak en önemli projeleri inşaat sektörü üstleniyor!

İzmit'teki bir restoranda Müteahhitler Birliği üyeleri ve inşaat mühendisleriyle bir araya gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakam Fikri Işık, burada yaptığı konuşmada, inşaat sektörünün Türkiye için çok önemli olduğunu söyledi.

İnşaat sektörünün 170'den fazla sektöre etkisi var!

İnşaat sektörü ne kadar güçlenirse ülke ekonomisinin de o kadar dinamik olacağını ve büyümeye devam edeceğini ifade eden Çavuşoğlu, "Çünkü inşaat sektörünün 170'den fazla sektöre doğrudan ya da dolaylı etkisi ve katkısı var." dedi.

Aşamalı konut edindirme sistemi: Önce arsayı sonra konutu al! İnşaat sektörüne etkisi nasıl olacak?

Son beş yılda arsa fiyatları ve inşaat maliyetlerinin artması ile vatandaşın konut alma hayali kabusa dönmeye başladı. Vatandaşların konut sahibi olmasına yardımcı olacak aşamalı konut edindirme sistemi devreye girdi. Peki yeni sistemin İnşaat sektörüne etkisi nasıl olacak?

Demire gelen zam inşaat sektörüne yıldırım gibi düştü! Demir fiyatları fırladı! 30 Ekim 2023 demir fiyat listesi

Son dönemlerde gelen indirimlerle düşüşe geçen demir fiyatları bugün gelen zamla sarsıldı. Demire gelen zam inşaat sektörüne adeta yıldırım gibi düştü. İnşaat demir fiyatları ne kadar oldu? 1 ton demir kaç lira? 30 Ekim 2023 demir fiyat listesi.

Demir fiyatlarına büyük zam! İnşaat sektörü darbe üstüne darbe alıyor! Çimento fiyatları ne oldu? 

Demir fiyatlarına haftanın ilk işlem günü günü 29 Ağustos Pazartesi günü büyük zam geldi. Hurda fiyatlarına da bugün zam gelirken inşaat sektörüne darbe üstüne darbe alıyor. Peki çimento fiyatlarına zam geldi mi? Demir fiyatları ne kadar oldu? İşte güncel demir ve çimento fiyatları 29 Ağustos 2022..

İnşaat sektörüne bir iyi bir de kötü haber! Demir fiyatları 200 TL düştü fakat İstanbul'u teğet geçti!

İnşaat sektörüne son dakika gelişmesi olarak bir iyi bir de kötü haber var. İyi haber inşaat demirine 200 lira indirim geldi. Kötü haber ise demir fiyatlarındaki indirim sadece İzmir, Payas ve Karabük için geçerli. İstanbul'da demir fiyatları değişmedi...

Gökhan Taş, inşaat sektörüne girdi!

Türkiye’de 185 emlak ofisi bulunan ve 2 bin 100 çalışana sahip Coldwell Banker ve Era Real Estate gibi emlak zincirlerinin patronu Gökhan Taş, 700 milyon TL'lik projelerle inşaat sektörüne giriş yaptı. 

Gaziantep'te inşaat sektörüne indirim geldi!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından, inşaat sektörüne ilişkin alınan bazı ücretlerde indirim yapılmasına karar verildi. İmar raporu harcı ile GASKİ şantiye aboneliği için belediyeye ödenen ücretlerde yüzde 50, hafriyat giderlerinde ise yüzde 20 indirim yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan inşaat sektörüne müjde!

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı ardından konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan inşaat sektörüne yönelik harç ödemelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

İnşaat sektöründe 2021 rotası ne olmalı?

İnşaat sektöründeki pazar yeri olan Workindo’nun CEO’su Erhan Kocabaş, inşaat sektörüne ilişkin önemli değerlendirmeler yaptı.

Fatih Erdoğan: İnşaat sektörüne sahip çıkılmalı!

Ankara'da hayata geçirilen Merkez Ankara projesindeki ofisler bugün gerçekleştirilen toplantıyla satışa sunuldu. Yapılan toplantıda konuşan Pasifik Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, yaptığı açıklamada inşaat sektörüne sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

Gelir İdaresi'nden inşaat sektörüne kayıt dışı takibi!

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından kayıt dışı ekonomiyle mücadele çalışmaları kapsamında inşaat sektörüne odaklanıldı.

İnşaat sektörüne güven Ağustos’ta yüzde 6 arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Ağustos ayı sektörel güven endeksi verilerini açıkladı. Verilere göre; inşaat sektörüne güven Ağustos’ta yüzde 6 oranında arttı.

Abdullah Müftüoğlu: İnşaat sektörüne güvenimiz tam!

Suudi Arabistan merkezli Al Qemam grubu bünyesinde faaliyet gösteren Akzirve Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Müftüoğlu, Türkiye ekonomisine ve inşaat sektörüne güvenlerinin tam olduğunu söyleyerek Türkiye'ye gelecek yıllarda da yatırımlarını sürdüreceklerini açıkladı. 

Anderson Oliviera: İnşaat sektörüne yatırım yapabilirim!

Adana Demirspor’un dünyaca ünlü yıldızı Anderson, hakkında merak edilenleri anlattı. Anderson, Türkiye'de inşaat sektörüne yatırım yapabileceğini söyledi.

inşaat sektörü ne durumda Haberi

inşaat sektörü ne durumda

25 ülkeden 500'ü yabancı 1. 200 katılımcının yer aldığı 5'inci CNR Emlak Fuarı ve Zirvesinde Kentsel Dönüşüm uygulamaları ile gayrimenkul sektörünün gözde yatırım projeleri sergilendi. Zirvede, TDKİ'nin kentsel dönüşüm alanındaki çalışmalarını anlatan TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik, İdare olarak dönüşüm uygulamalarına 10 yıl içinde 17 milyar liralık yatırımın yapıldığını söyledi.

CNR Emlak Fuarı ve Zirvesinde bu yıl kentsel dönüşüm projelerine ağırlık verildi. Bu alanda Türkiye’nin en aktif kurumu olan TOKİ’nin katkılarıyla gerçekleşen etkinlikte konuşan Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik, İdare olarak 815 bin konuta ulaştıklarını, 54 ilde 72,5 milyon metrekare alanda 191 kentsel dönüşüm projesi yürüttüklerini belirtti. Türkiye genelinde hemen tüm şehirlerin yenilenme süreci içinde olduğuna dikkat çeken Özçelik, “Dönüşüm kapsamında 140 bin konut ürettik. Kentsel dönüşüm konutlarının oranı bu yıl...