05 / 03 / 2024

İnteraktif Taşkın Müzesi nerede

İnteraktif Taşkın Müzesi nerede

Trabzon'da, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapımına Kasım 2019 tarihinde başlanan "İnteraktif Taşkın Müzesi" tamamlandı.

Sel, taşkın risklerine karşı tahmin ve erken uyarı sistemleri devreye alınacak...

Tarım ve Orman Bakanlığı, taşkınların yol açabileceği muhtemel hasarların minimum düzeye indirilmesi amacı ile taşkın tahmini ve erken uyarı sistemlerini peyderpey havzalarda uygulamaya alacaklarını açıkladı. İşte haberin detayları...

Trabzon Of'ta kentsel dönüşüm start aldı!

Trabzon’un Of ilçesi Sulaklı Vadisi’nde kentsel dönüşüm çalışmaları start aldı. Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, “Söz verdiğimiz gibi Of’ta dönüşüm başladı" dedi.

İzmir'deki deniz taşkını mağduru esnafların ödemeleri bu ay yapılacak!

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, deniz taşkını mağduru esnaflara yapılacak ödeme ile ilgili konuştu. Peki ödemeler ne zaman yapılacak? 

Şeref Taşkın kimdir? Ne mezunu?

Polisan Holding Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olan Şeref Taşkın, kimdir? Şeref Taşkın nereden mezun oldu? İşte ayrıntılar...

Ahmet Taşkın Works Mimarlık İnşaat Taahhüt Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Ahmet Taşkın Works Mimarlık İnşaat Taahhüt Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Kadıköy'de Ahmet Taşkın tarafından kuruldu.

A Taşkın İnşaat Yapı Malzemeleri Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

A Taşkın İnşaat Yapı Malzemeleri Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Güngören'de Ali Taşkın tarafından kuruldu.

Bems Taşkın İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Bems Taşkın İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Arnavutköy'de Bünyamin Taşkın tarafından kuruldu.

Taşkın Group Mühendislik Mimarlık Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Taşkın Group Mühendislik Mimarlık Sanayi Ticaret Limited Şirketi Beylikdüzü’nde  400 bin TL sermaye bedeli ile Dilek Taşkın tarafından kuruldu.

Faruk Aksu: Kentsel dönüşüm kırsal alanlarda da zorunlu hale geldi!

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanvekili, MHP İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu kentsel dönüşümün sadece büyükşehirlerde değil sel, heyelan, taşkın gibi nedenlerden ötürü kırsal alanda da zorunluluk ve öncelik haline geldiğini söyledi.

Beyza Taşkın: İstanbul’da yıkım daha büyük olur! 

İzmir'de meydana gelen 6.6 şiddetindeki deprem, akıllara büyük İstanbul depremini getirdi. İTÜ İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Beyza Taşkın, İstanbul'da yaşanacak depremin daha büyük yıkımlara neden olacağını dile getirdi. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kahramanmaraş'ta dönüşüm çalışmalarına başladı!

Çalışmalarına devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İl Afet Risk Azaltma Planı'nın (İRAP) uygulanacağı Kahramanmaraş'ta şehri güvenli hale getirmek amacıyla kentsel dönüşüm çalışmalarına başladı.

Kiptaş Geri Dönüşüm Anonim Şirketi kuruldu!

Kiptaş Geri Dönüşüm Anonim Şirketi bugün Sarıyer'de 1 milyon 50 bin TL sermaye bedeli ile Alaaddin Taşkın ve Fırat Kip ortaklığında kuruldu.

Hatay'daki tarihi taş bina Şehir Müzesi'ne dönüştürüldü!

Hoşgörü şehri Hatay'ın tarihi, günlük yaşamı ve kültürü, 2014 yılına kadar 66 sene boyunca Antakya Arkeoloji Müzesi olarak hizmet veren tarihi taş bina Şehir Müzesi'ne dönüştürüldü!

İnteraktif Taşkın Müzesi nerede Haberi

İnteraktif Taşkın Müzesi nerede

Trabzon'da, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşaatına 2019'un Kasım ayında başlanan "İnteraktif Taşkın Müzesi" tamamlandı.

DSİ'nin yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de, başta Doğu Karadeniz olmak üzere sık sık taşkınlar meydana geldiği, bu taşkınları afete dönüştürenlerin insanlar olduğu bildirildi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin talimatlarıyla Trabzon'da, "taşkına sebebiyet vermemek" ve "taşkından korunmak" temalı kamuoyunu bilinçlendirici İnteraktif Taşkın Müzesi'nin yapımına Kasım 2019 tarihinde başlandığı anımsatılan açıklamada, DSİ 22. Bölge Müdür Vekili Emre Akçalı tarafından projelendirilen taşkın müzesinin tamamlanarak açılışa hazır hale getirildiği belirtildi.

Yapılan açıklamada, dünyada benzer isimde faaliyet gösteren fakat sadece birer taşkını anlatan anı müzelerinden çok farklı konseptte tasarlanan dünyanın ilk İnteraktif Taşkın Müzesi'nden yerli, yabancı 7'den 70'e herkesin faydalanabileceğine değinilerek, şu ifadeler yer aldı:

"Müzede, ellerinizin suya gireceği...