24 / 07 / 2024

 İzmir deprem konutları 2020

 İzmir deprem konutları 2020

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir'de inşa edilen konutların, bir yıl içerisinde hak sahiplerine teslim edileceğini açıkladı.

Adıyaman ve Hatay'daki deprem konutları için teslim müjdesi!

Adıyaman ve Hatay'daki deprem konutları için teslim tarihi açıklandı. Peki deprem konutları sahiplerine ne zaman teslim edilecek? İşte son dakika detaylar...

Bakan Özhaseki açıkladı! Deprem konutları hızla yükseliyor

Deprem konutları hızla artarken Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, bölgeye ilişkin çalışmaları 5 adımda açıkladı.

Bakan Özhaseki açıkladı! Deprem konutlarının tamamı teslim edilecek! 

Deprem konutlarının 76 binini teslim ettiklerini kaydeden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, yıl sonuna kadar 200 bin kadar konutun teslim edileceğini bildirdi. Özhaseki, gelecek senenin sonuna kadar da bütün hak sahiplerinin haklarını vermiş olacaklarını belirtti.

CHP'li Rıfat Nalbantoğlu'ndan Bakan Özhaseki'ye TOKİ konutları çıkışı: İzmir'de 125 aile mağdur oldu!

İzmir'de teslim edilmeyen deprem konutları ile ilgili eleştiriler yapan Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Rıfat Nalbantoğlu, İzmir'de 125 ailenin mağdur olduğunu söyledi.

Emlak Konut GYO Adıyaman İndere deprem konutları için 1.2 milyar TL'lik imza!

Emlak Konut GYO, Adıyaman İndere deprem konutları için 1.2 milyar TL'lik sözleşme imzaladı. Peki yüklenici firma kim oldu? İşte o sözleşme ile ilgili detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Deprem konutları ne zaman teslim edilecek? 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'ndan sonra millete seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, deprem bölgesindeki konutların ne zaman teslim edileceğini de açıkladı...

Deprem konutlarının tamamı 2025 Eylül'de teslim edilecek!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, binlerce depremzedenin beklediği müjdeyi verdi ve deprem konutlarının tamamının teslim tarihini açıkladı. İşte o açıklama..

Deprem konutları sahiplerini buluyor! AFAD 30.723 deprem konutları kura sonuçları nasıl öğrenilir? 

AFAD, Türkiye genelinde meydana gelen afetler sonucunda mağdur olan vatandaşlar için önemli bir adım olan deprem konutlarını hak sahiplerine ulaştırmak için kura çekim çalışmalarını sürdürüyor. Şubat ayında yaklaşık olarak 46 bin konut sahiplerine teslim edilmişti.

Bakan Özhaseki'den deprem konutları açıklaması: Her ay 10 bin, 15 bin konut teslim edeceğiz!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Özhaseki deprem konutları ile ilgili olarak yaptığı açıklamada salı günü biten evleri teslim etmeye devam edeceklerini belirterek, "75 bin evi teslim etmiş olacağız. Ondan sonra da her ay 10 bin, 15 bin konutu vermeye devam edeceğiz" dedi.

TOKİ'nin Şanlıurfa ve Hatay'daki deprem konutlarında son dakika! 1.614 konutluk projeleri hangi firmalar inşa edecek? 

Deprem bölgesinde konutların yeniden inşaları için ihaleler sürerken, Hatay’da 856 adet konut ihalesini Siyahkalem Mühendislik İnşaat şirketi alırken, Şanlıurfa’da 758 adet konut ihalesini MAY İnşaat Taahhüt Müşavirlik ve Aşan Mühendislik İnşaat Şirketi iş ortaklığı kazandı.

TOKİ Diyarbakır deprem konutları kuraları bugün çekiliyor! AFAD Diyarbakır kura sonuçları 3+1 isim listesi 20 Şubat 2024

Diyarbakır deprem konutları kura çekilişi için nefesler tutuldu. Asrın felaketi şeklinde nitelendirilen Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen Diyarbakır'da hayata geçirilen konutların kura çekimi bugün yapılacak. İşte AFAD Diyarbakır kura sonuçları 3+1...

TOKİ Malatya deprem konutları kura sonucu sorgulama ekranı 2024! AFAD TOKİ Malatya deprem konutu sonucu nasıl öğrenilir?

TOKİ Malatya deprem konutları kura sonucu sorgulama ekranı 2024 pek çok kişi tarafından merak ediliyor. İşte AFAD - TOKİ Malatya deprem konutu sonuçları öğrenme detayları...

Hatay'daki deprem konutları için zemin sorunu iddiası! Yanlış yere mi yapılıyor?

6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinde en çok hasar alan bölgelerden biri de Hatay oldu. Hatay'da hayata geçirilecek deprem konutlarında her 100 konuttan sadece 3,7'si tamamlanması dikkatleri üzerine çekti. Hatay'da deprem konutları yanlış yere mi yapılıyor? İşte ayrıntılar...

 İzmir deprem konutları 2020 Haberi

 İzmir deprem konutları 2020

Elazığ'da depremzedeler için inşa edilen konutları inceleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan İzmirliler sevindiren haber geldi. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre Kurum, İzmir'de inşa edilecek konutlarının bir yıl içerisinde hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi. 

30 Ekim'de İzmir'de meydana gelen deprem nedeniyle tüm Türkiye'nin İzmir'in yanında olduğunu dile getiren Kurum, Elazığ'da, Malatya'da, Van'da, Bingöl'de yapılan projelerin aynısını İzmirliler için de yapmak amacıyla seferber olduklarını dile getirdi. 

Kurum, "İzmir'de de bir yıl içerisinde konutlarımızı veriyor olacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız vatandaşlarımızı uygun şartlarda ödeyebilmeleri için konut fiyatlarında yüzde 50'ye varan indirimler yaptı ve bu müjdeyi vatandaşımızla paylaştı." şeklinde konuştu. 

Bu kapsamda 2 yıl ödemesiz 18 yıl sıfır faizle hak sahibi olan vatandaşların ödemelerini yapacağını belirten Kurum böylece daha huzurlu, güvenli ve mutlu bir şekilde...