22 / 02 / 2024

kadıköy fikirtepe kentsel dönüşüm

kadıköy fikirtepe kentsel dönüşüm

Kadıköy'ün ortasındaki varoş semti Fikirtepe'de arsa niyetine alınan eski binalar kapışılıyor. Emlakçıdan, belediye başkanına herkes, 'mutlaka yatırım yapın' diyor.

Fikirtepe'de vatandaşın haberi olmadan arsa satışı yapılıyor!

Re’sen tevhit yani tapu birleştirme işlemlerine başlanan mahallede, müteahhitlerin belirlediği temsilciler tarafından vatandaşın haberi bile olmadan arsalarına el konulup satışa çıkarılıyor.

Kadıköy Fikirtepe'deki çalışmalarda 4 firma ruhsat aldı!

Kadıköy Fikirtepe'de çalışmalar hız kesmiyor. Bölgede çalışmalarını sürdüren 17 inşaat şirketinin birleşerek kurduğu Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği'nin çalışmaları hızla devam ederken, 4 firma daha ruhsatını aldı.

Fikirtepe'de dönüşüm süreci için müteahhitler birleşti!

KADIKÖY Fikirtepe Kentsel Dönüşüm bölgesinde proje üreten müteahhitler, sorunların çözülmesi ve yaklaşık 200 bin insanın yaşayacağı bölgedeki dönüşümün hızlanması için güçbirliğine gitti.

Fikirtepe'de müteahhitler de vatandaş da mağdur!

Fikirtepe’de, 1 milyon 400 bin metrekarelik alan üzerinde başlatılan Kentsel Dönüşüm çalışmaları, aşılamayan sorunlar nedeniyle durma noktasına geldi, vatandaş isyan etti...

Fikirtepe sorunu çözüldü kentsel dönüşüm projeleri başlayacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, harabeye dönen bölgedeki işlemleri hızlandırmak için geçtiğimiz ocak ayında yetkileri yeniden İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) devretmişti. Pilot bölge seçilen Kadıköy Fikirtepe'de 3 yıldır süren belirsizlik bitti...

ANKA, Fikirtepe’de ilk temele hazırlanıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir TOPBAŞ’ın 25.01.2014 Cumartesi günü yapmış oldukları basın açıklaması ile Kadıköy Fikirtepe’de ilk kazmanın 15 güne kadar vurulacağı haberini ve müjdesini verdiler...

Kadıköy Fikirtepe'nin yüzde 25'i kentsel dönüşüm için boşaldı!

Fikirtepe' nin yüzde 25'i boşaldı. Kadıköy'de 3 yıl önce kentsel dönüşüm kapsamına alınan Fikirtepe' de oturan ve müteahhitlerle anlaşan vatandaşların yaklaşık yüzde 25' i taşındı.

Kadıköy'de kentsel dönüşüm binasını tinerciler yaktı!

Kadıköy Fikirtepe'deki kentsel dönüşümün başladığı Eğitim Mahallesi Pembe Köşk Sokak'taki boş bir binanın çatısında yangın çıktı...

Prof. Dr. Ahmet Ercan: Fikirtepe Kadıköy kıyımıdır, kentsel sömürüye dur de!

Jeofizik yüksek mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, kentsel dönüşüm projelerine ilişkin paylaşım yaptı. Ercan, "Kadıköy Fikirtepe'de yapılan kentsel dönüşüm değil, bozuşumdur" diye ifade ederek "Depremi bahane eden, kentsel sömürüye dur de!" dedi.

Fikirtepe mağdurları Kadıköy'de basın açıklaması yapacak!

Kadıköy Fikirtepe'de evlerine kavuşamayan ve mağdur olan vatandaşlar bugün Kadıköy Rıhtım'da bir basın açıklaması yapacak.

Esat Temimhan: Kadıköy'ün kentsel dönüşüm sorununu çözeceğiz!

CHP Kadıköy Belediye Başkan aday adayı Esat Temimhan yaptığı açıklamada ilçenin en büyük sorununun kentsel dönüşüm, trafik ve imar rantı olduğunu belirtti.

Uplife Kadıköy Evleri konum! 

Teknik Yapı imzası taşıyan Uplife Kadıköy Fikirtepe'de ev fiyatları 526 bin TL'den başlıyor. Projede 100 ay yüzde sıfır faiz kampanyası bulunuyor..

Kadıköy'de üniversitelere yakın 8 konut projesi!

İstanbul Anadolu Yakası'nda kentsel dönüşüm kapsamında projelerin yoğunlaştığı Kadıköy Fikirtepe son zamanların en çok tercih edilen bölgelerinden oldu. Peki bölgede hangi konut projeleri var? Hangi üniversiteler yer alıyor? İşte cevabı...

Uplife Kadıköy: Aradığın ev bu ev!

Teknik Yapı imzası taşıyan Uplife Kadıköy Evleri kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçiriliyor. Projede 830 lüks rezidans daire ve 25 adet mağazaya yer veriliyor.

Seven İnşaat Kadıköy'de kentsel dönüşüme farklı bakış açısı getirdi!

Kadıköy bölgesinde faaliyet gösteren Seven İnşaat, kentsel dönüşüme farklı bir bakış açısı getirdi..

Evinpark Kadıköy’de ön satışlara başlandı!

İstanbul Anadolu Yakası Maltepe’de hayata geçirilen ‘Evinpark Ada & Tepe’ ve Kadıköy Fikirtepe’de yükselen ‘Evinpark Kadıköy’ projesinde lansman öncesinde 0,88 faiz ve 120 ay vade avantajlarıyla ön satışlara başlandı.

Up Life Kadıköy ev fiyatları ne kadar?

Toplam 650 daire ve 25 mağazadan meydana gelen Up Life Kadıköy projesi kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçiriliyor. Peki Up Life Kadıköy ev fiyatları ne kadar?

Uplife Kadıköy Teknik Yapı fiyat bilgisi!

Uplife Kadıköy projesi kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçirildi. Uplife Kadıköy projesi Teknik Yapı tarafından İstanbul Kadıköy'de inşa ediliyor...

Uplife Kadıköy Fikirtepe daire fiyatları!

Teknik Yapı tarafından hayata geçirilen Uplife Kadıköy projesi 650 daire ve 25 mağazadan meydana geliyor. Uplife Kadıköy Fikirtepe daire fiyatları 525 bin TL’den başlıyor.

Teknik Yapı Uplife Kadıköy satılık ev fiyatları!

Uplife Kadıköy projesi İstanbul Anadolu Yakası Kadıköy Fikirtepe bölgesinde yer alıyor. Uplife Kadıköy daire teslimleri 2019 yılında yapılacak...

Uplife Evleri Kadıköy ödeme planı!

Uplife Kadıköy projesinde peşin ödemelerde yüzde 12 indirim yapılıyor. İstanbul Kadıköy Fikirtepe'de yükselen projede 1+1'den 3+1'e kadar daire seçenekleri bulunuyor...

kadıköy fikirtepe kentsel dönüşüm Haberi

kadıköy fikirtepe kentsel dönüşüm
Kadıköy'ün ortasındaki varoş semti Fikirtepe'de arsa niyetine alınan eski binalar kapışılıyor. Daha da prim yapacağı söylenen semt için emlakçısından belediye başkanına herkes 'mutlaka yatırım yapın' diyor. Talebin en fazla olduğı Mandıra Caddesi'nde eski binaların fiyatları 1 milyon YTL'ye kadar çıkıyor.

İstanbul'da şehrin merkezinde bulunan varoş semtlerinin yıldızı bir bir parlamaya başlıyor. İnşaat firmalarının göz diktiği bu semtlere son dönemlerde yoğun bir ilgi var. Şehrin merkezinde yer kalmayınca doğal olarak buradaki varoş bölgeleri de kıymete biniyor.

Kadıköy'ün tam ortasında bulunan ve gecekondu bölgesi olarak nitelendirilen Fikirtepe de bu yerlerden biri. Hasanpaşa, Ziverbey, Göztepe ve Merdivenköy'e sınır olan semte, büyük inşaat firmalarının yanı sıra irili ufaklı birçok yatırımcı rağbet gösteriyor.

Fikirtepe'nin Kadıköy'e yakın olması nedeniyle son derece değerli...