03 / 03 / 2024

Konut kredisi faizleri 2019

Konut kredisi faizleri 2019

Konut kredisi faiz oranlarındaki düşüş ivmesi artan döviz kuru etkisiyle yavaşlasa da bankalar konut için cazip kredi faiz oranları sunmaya devam ediyor. Güncel olarak en uygun konut kredisi faiz oranı ne kadar oldu?

Konut kredisi faizleri için kritik gün!

Bankaların konut kredisi faiz oranları için son haftaların en kritik günü yaşanıyor. Kredi faiz oranlarını doğrudan etkileyecek olan Merkez Bankası’nın yılın son para politikası faiz oranları bugün açıklanacak. 

En düşük faizle konut kredisi kullandıran bankalar Aralık 2019!

Bankaların konut kredisi faiz oranlarındaki indirimler devam ediyor mu? Konut kredisi faiz oranları Aralık ayının ikinci haftasına nasıl başladı?

Konut kredisi faizlerinde indirim yarışı!

Konut kredisi faiz oranlarında indirimler üst üste geliyor. Kamu bankalarının 180 ayda yüzde 0.99 oran sunmasıyla özel bankalar, faizi yüzde 0.98’e, anlaşmalı kredilerde de yüzde 0.78’e kadar düşürdü.

Konut kredi faiz oranları Aralık'ta düşmeye devam eder mi?

Bankaların konut kredisi faiz oranları Ağustos ayından itibaren düşüşünü kesintisiz şekilde hızla sürdürüyor. Peki konut kredisi faiz oranları Aralık ayında da düşmeye devam eder mi?

Hangi bankaların konut kredisi faizleri yüzde 1’in altına indi?

Kamu bankalarının ardından özel bankalarda konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1’in altına çekmeye başladı. Güncel olarak yedi banka %1’in altında faiz oranları ile konut kredisi kullandırıyor. 

Konut kredisi faizlerindeki düşüş yeniden hızlandı!

Konut kredisi faiz oranlarındaki düşüş yeniden hızlandı. Kasım ayının son haftasında tabela konut kredisi faiz oranları ortalaması yüzde 1.39’a geriledi. Peki kredi faiz oranlarında son durum nasıl?

Bu hafta hangi bankalar konut kredisi faizlerini indirdi?

Bankaların konut kredisi faiz oranları özel bankaların indirim atağı sonrasında son bir haftada hızla düştü. Peki hangi bankalar konut kredisi faiz oranlarında indirim uyguladı...

Merkez Bankası'nın indirimi konut kredisi faizlerini düşürecek mi?

Merkez Bankası Ekim ayı para politikası faizlerinde 250 baz puan daha indirim uyguladı. Beklentinin üstünde gelen sert faiz indirimi sonrasında bankaların konut kredisi faiz oranlarının da düşmesi bekleniyor.

Özel bankalarda konut faizleri yüzde 1.15’e indi!

Merkez Bankası’nın 425 baz puanlık düşürmesiyle 325 puanlık daha indirmesi kredi faizlerini düşürdü. Bu dönemde özel bankalarda konut faizleri yüzde 1.15’e indi!

Kredi faizlerinin düşmesi yeterli değil!

Eylül ayına sakin giren reel sektörler faiz indirimiyle birden hareketlendi. Özellikle inşaatta başlayacak hareketlenmenin diğer sektörlere de yapılması bekleniyor. Sektör temsilcileri gelecek dönem için umutlu...

Konut kredisi faiz oranları ne kadar?

Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararı almasından sonra, konut kredilerinde de art arda indirimler yapıldı. Peki konut kredisi faiz oranları ne kadar?

Konut kredisi kullanmak isteyenler dikkat!

Ev sahibi olmak isteyen binlerce kişi konut kredisi kullanıyor. İşte konut kredisi kullanmak isteyenler için kredi faizlerindeki son durum...

Ev sahibi olmak için doğru zaman!

Satış Çözümleri kurucusu Soner Keleş “konut kredisi faizlerinin düşme eğilimine girmesi ile birlikte ev sahibi olmak için doğru zaman olduğunu” değerlendirdi...

En sık hesaplanan konut kredileri!

Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank'ın kredi faiz oranlarını yüzde 1'in altına düşürmesi kredi çekmeyi düşünen vatandaşları hareketlendirdi. Peki en sık hesaplanan konut kredileri hangileridir?

Konut kredisi faizleri 23 yılın zirvesini, başvurular 28 yılın dibini gördü!

ABD'de konut kredisi faizleri 23 yılın zirvesini görürken, başvurular ise 28 yılın dibini gördü.

Konut kredisi faizleri neye göre belirlenir?

Konut kredisi, ev sahibi olmak isteyen kişiler için sunulan bir kredi türü olarak bankalar tarafındnan sunulur. Bu kredi, bankaların belirlediği oranlarda farklı faiz planlarında seçenekler halinde sunulur. Konut kredisi faizleri belirli faktörler dahilinde değişken olabilir.

Konut kredisinde şok değişiklik! Konut kredisi faizleri yükseldi mi? Bankalar açıkladı! 

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan karar kapsamında, konut kredilerinde önemli bir değişikliğe gidildi. Peki son dakika konut kredisi faiz oranları ne oldu? Konut kredisi faizleri yükseldi mi?İşte banka banka konut kredisi faizleri...

Ev sahibi olmak isteyenler dikkat! Konut kredisi faizleri düşecek mi? Son dakika! 

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar, 'Merkez Bankası’nın faiz indirimi konut kredilerine yansır mı?' sorusunun yanıtını araştırıyor. Peki konut kredisi faizleri düşecek mi? İşte ayrıntılar...

Konut alacakların gözü faizlerde! Konut kredisi faizleri düşecek mi?

Ev almak isteyen vatandaşların gözü kulağı konut kredisi faizlerindeki indirimde. Milyonlarca kişi kredi faizlerinin düşürülmesini bekliyor. Peki konut kredisi faizleri düşecek mi?

Konut kredisi faizleri güncellendi! İşte banka banka faiz oranları...

Ev sahibi olmak isteyen kişilerin ilk başvurduğu yöntemlerden biri konut kredisi çekmek oluyor. Peki bankaların güncel konut kredisi faizleri ne oldu. Bankaların güncel konut kredisi faizleri haberimizde yer alıyor. İşte ayrıntılar...

Konut kredisi faizleri Ocak 2022'de ne oldu?

Konut sahibi olmak isteyenler konut kredisi faizlerindeki son durumu merak ediyor. Peki bankaların konut kredisi faizleri ne oldu? En düşük faizi hangi bankada? İşte banka banka güncel faizler ve 120 ay vadeli 300 bin TL'lik konut kredisi hesaplama...

Konut kredisi faizleri Aralık ayının ilk haftasında ne oldu?

Ev sahibi olmak isteyenler konut kredisi faiz oranlarındaki son durumu merak ediyor. Peki bankaların konut kredisi faizleri ne oldu? En düşük faizi hangi banka veriyor? İşte bankaların güncel faizleri ve 120 ay vadeli 300 bin TL'lik konut kredisi hesaplama...

Konut kredisi faizleri zirveye tırmanıyor!

Konut sahibi olmak isteyen kişiler konut kredisi faizlerindeki son durumu merak ediyor. Peki bankaların konut kredisi faiz oranlarında son durum ne? En düşük faiz oranı hangi bankada? İşte bankaların güncel faizleri ve 120 ay vadeli 400 bin TL'lik konut kredisi hesaplama...

Konut kredisi faizleri Ekim 2021'de ne oldu?

Ev sahibi olmak isteyen kişiler konut kredisi faiz oranlarını araştırıyor. Konut fiyatlarının tavan yapmasıya birlikte, kredilere olan talep de arttı. Peki bankların güncel konut kredisi faizleri ne oldu? 

Konut kredisi faizleri hareketlendi!

Ev alacak vatandaşlar konut kredisi faizlerini araştırıyor. Merkez Bankası'nın 100 puanlık faiz indiriminin ardından kredi faiz oranlarından da indirim haberleri gelmeye başladı. Peki kredi faizleri ne oldu?

Konut kredisi faizleri rekora koşuyor!

Şimdi ev alacak vatandaşlar, yeniden bir konut kredisi kampanyası yapılıp yapılmayacağını merak ediyor. Aynı zamanda bankaların güncel konut kredisi faizlerini de araştırıyor. Peki bankalarda güncel konut kredisi faiz oranları ne oldu? İşte banka banka konut kredisi faizleri...

Konut kredisi faizleri Eylül'ün ilk haftasında ne oldu?

Konut sahibi olmak isteyen ve bunun için de konut kredisi kullanacak olan kişiler önce faiz oranlarını, kredi çekme koşullarını ve konut kredisinin nasıl çekildiğini araştırıyor. Peki birçok vatandaş tarafından merak edilen konut kredisi faizleri ne oldu? En uygun konut kredisi faizi hangi bankada?

Konut kredisi faizleri 2019 Haberi

Konut kredisi faizleri 2019

Bankaların konut kredisi faiz oranlarındaki düşüş yaklaşık dört buçuk aydır devam eden düşüş kısmen yavaşladı. Merkez Bankası’nın politika faizlerini indirimesi ile daha kırılgan hale gelen piyasa ve ABD yaptırım riskleri ile dolar kuru yükselmeye başladı. Dün gün içinde 5.94’ün üzerine çıkarak son iki ayın en yüksek seviyesine erişen kur bankaların kredi faiz indirimlerini olumsuz etkiledi. 

Konut kredisi faiz oranları indirimlerin hızlandığı Ağustos bankaların ortalama konut kredisi faizleri 14 puan, Eylül ayında 11 puan, Ekim ayında 8 puan ve Kasım ayında 13 puan düşüş gösterdi. Aralık ayının ilk üç haftasında ise sadece 3 puan indirim gerçekleşti. Son 12 günde sadece bir banka konut kredisi faizlerinde indirim uyguladı. 

Bankaların güncel tabela konut kredisi faiz oranları ortalaması yüzde 1.31 seviyesinde seyrediyor. En düşük tabela...