03 / 03 / 2024

manisa kentsel yenileme

manisa kentsel yenileme

Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin Hafsa Sultan Mahallesinde yapmayı planladığı kentsel yenileme projesi Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Aralık ayı Meclis Toplantısı'nda gündeme geldi.

Manisa'da kentsel yenileme projesi tanıtıldı!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yapacakları kentsel yenileme projesini, Büyükşehir İmar Komisyonu üyeleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine anlattı.

Manisa Hafsa Sultan'da kentsel yenileme tanıtıldı!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yapacakları kentsel yenileme projesini, Büyükşehir İmar Komisyonu üyeleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine anlattı. Mahallerdeki yerinde dönüşüm projesi 276 haneyi kapsayacak.

Manisa'da kentsel dönüşüm sevinci yaşanıyor!

Manisa'da kentsel dönüşüm sevinci yaşanıyor. Kentsel Dönüşüm Yasası çerçevesinde Manisa'da yıkımı yapılacak bir binanın sakinleri daha modern ve rahat bir binada oturacaktan için mutlu olduklarını belirtti.

Manisa'da kentsel yenileme projesi hakkında bilgilendirme yapıldı!

Manisa Belediye Başkan Yardımcıları kentsel yenileme projesiyle ilgili yapılacak olan imar çalışmaları konusunda mahalle sakinlerini bilgilendirmek için mahalle muhtarlıklarında vatandaşla bir araya geldi. İmar çalışmaları hakkında bilgi verildi...

Cengiz Ergün: Müteahhitle anlaşamayan vatandaşın evi yıkılmaz!

Manisa'daki Kentsel Yenileme Projesi ile ilgili bilgilendirme toplantısında konuşan Cengiz Ergün, Kentsel Yenileme Projesi'nde vatandaşların müteahhitle anlaşmadıkları sürece, mevcut yerlerinde aynen oturmaya devam edeceklerini bildirdi.

Niğde Kale Çevresi Kentsel Yenileme Projesi'nde hak sahiplerine ödemeler yapıldı!

Niğde'de Kale Çevresi Kentsel Yenileme Projesi’nde anlaşılan hak sahiplerine ödemelerin başlandığı belirtildi.

Balbey Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi ortak akılla şekilleniyor!

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin imkanlarıyla hayata geçirilen Balbey Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi son olarak Antalya Şehir Plancıları Odası üyelerine anlatıldı. 

Antalya Balbey Kentsel Yenileme Projesi'ne start veriliyor!

Antalya Büyükşehir Belediyesi, tarihi Balbey Mahallesi'nde uygulanacak Kentsel Yenileme Projesi ile ilgili çalışmalar hızla devam ediyor. Projeye bu yıl içerisinde başlanacağı açıklandı.

Ankara'da 28 kentsel yenileme projesinde 44 bin konut inşa edildi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara'da 28 kentsel yenileme projesinde 44 bin konutluk çalışma başlattıklarını, bunların 35 binini tamamlayarak hak sahiplerine teslim ettiklerini belirtti.

Diyarbakır Dağkapı meydanına kentsel yenileme projesi!

Diyarbakır'daki Dağkapı Meydanı, 'kentsel yenileme projesi' ile yenişlenecek. Proje kapsamında Dilan sineması kültür merkezi haline getirilecek...

Eyüpsultan Nişanca Kentsel Yenileme Projesi askıya çıkıyor!

Eyüpsultan Belediyesi tarafından Nişanca Mahallesi Kentsel Yenileme Avan Projesi'nin detaylarını vatandaşı bilgilendirmek amacıyla askıya çıkıyor.

Konya Mevlana Türbesi'nin yakınındaki bölge kentsel yenileme alanı ilan edildi!

Konya'nın Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Mevlana Türbesi'nin arkasında yer alan bölge "kentsel yenileme alanı" olarak belirlendi.

Kartal E-5 Kuzeyi Kentsel Yenileme Alanı imar planı tadilatı askıda!

Kartal İlçesi, E-5 Kuzeyi Planı'nda Kentsel Yenileme Proje Alanı B. Bölgesi Sınır Düzenlenmesine ilişkin 1/5000 ölçekli plan tadilatı bugün askıya çıkarıldı.

Uşak Kentsel Yenileme Projesi için son başvuru tarihi 31 Aralık!

3 oda 1 salon konutların yer aldığı Uşak Kentsel Yenileme Projesi için son başvuru tarihi 31 Aralık olarak belirlendi.

TOKİ Uşak Kentsel Yenileme Projesi'nde başvurular sona eriyor!

TOKİ Uşak Kentsel Yenileme Projesi'nde yer alan konutlar için başvuru dönemi bugün itibariyle sona eriyor...

TOKİ Ankara Saraycık Kentsel Yenileme Projesi başvuruları başladı!

Açık Satış Yöntemi ile satışa sunulan TOKİ Ankara Saraycık Kentsel Yenileme Projesi'ndeki 47 konut için başvuru dönemi bugün başladı..

Balbey Kentsel Yenileme Projesi mülkiyet değerini artıracak!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Balbey Kentsel Yenileme Projesi ile bir toplantı gerçekleştirdi.

TOKİ Uşak Merkez Kentsel Yenileme Projesi için başvurular başladı!

TOKİ Uşak Merkez Kentsel Yenileme Projesi 1. Etap kapsamında yer alan konutlar için en düşük taksit tutarı bin 469 TL olarak belirlendi.

manisa kentsel yenileme Haberi

manisa kentsel yenileme

Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin Hafsa Sultan Mahallesinde yapmayı planladığı kentsel yenileme projesi Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Aralık ayı Meclis Toplantısı'nda gündeme geldi.  Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin Hafsa Sultan Mahallesinde yapmayı planladığı ve Hafsa Sultan Mahallesinin çehresini değiştirecek olan kentsel yenileme projesi Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Aralık ayı Meclis Toplantısı'nda gündeme geldi. 


Uzun süredir komisyonda bekleyen kentsel yenileme projesinin 1/5000'lik nazım imar planı geçtiğimiz aylarda meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edilmişti. Konu ile ilgili söz alan İmar Komisyonu Başkanı Can Mercül, Hafsa Sultan Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı raporunun uzun süredir komisyon gündeminde yer aldığını belirterek, "Biz bu talebi reddederken gerekçemiz 5 binlik planlara itiraz olmasıydı. Bu itirazdan sonra mazbatayı ret yönünde yazdık" dedi. 


ÇALIŞMALARIN DEVAM ETMESİ TARAFTARIYIZ 

İmar Komisyonu Üyesi Mehmet Palabıyık, İmar ve...