18 / 06 / 2024

Melih Gökçek mimarlar odası

Melih Gökçek mimarlar odası

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 6235 sayılı TMMOB Kanunu'nda, “mesleki denetim yetkisinin TMMOB ve odaların elinden alınmasını” öngören değişiklik taslağına ilişkin açıklama yaptı.

Melih Gökçek'ten Mimarlar Odası'na tepki!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Keçiören Metrosu'nun Kızılay istasyonu yapımıyla eş zamanlı olarak minibüs duraklarının da yeraltına alınması projesine itiraz eden Ankara Mimarlar Odası’na, "Bence siz, anlamadığınız işe bulaşmayın" diye tepki gösterdi.

Danıştay'dan Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne ret!

Danıştay, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Ankara Şubesi’nin, Ulus Tarihi Kent Merkezi’nde Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla ilgili açtığı davayı reddetti.

Melih Gökçek'ten Mimarlar Odası'na yeni teklif!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Mimarlar Odası'nın, Güvenpark’ın yenilenmesi kapsamında yer altı otoparkı ve tuvalet projesi hazırlamaları talebini kabul etmemesi üzerine, twitter hesabından yeni bir teklif sundu.

Melih Gökçek'ten Mimarlar Odası Başkanı'na yanıt!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’a, twitter'dan, “Belediye’de çalışıp çalışmadıklarını bilmiyorum, ancak protesto hakkı sizin tekelinizde mi?” diye yanıt verdi.

Melih Gökçek'in Dikmen’deki konutları Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne teslim ediliyor!

Melih Gökçek’in 2018 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden eşi ile avukatları adına aldığı ve halen kullandığı Dikmen'deki dubleks konutlar, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne teslim ediliyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Melih Gökçek'in iade ettiği makam aracını satacak! İşte fiyatı

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek'in seçimi kaybettikten sonra bile özel olarak kullanmaya devam ettiği lüks makam aracı satışa çıkarıldı. ABB'ye iade edildikten sonra bakımları yapılan aracın ihale satış bedeli de açıklandı.

Melik Gökçek Ankapark'ın maliyetini açıkladı!

Ankara Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankapark'ın maliyetine yönelik açıklamalarda bulundu. 

Melih Gökçek Dubai'de inşaat şirketi kurdu iddiası!

Görevden alınan Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Melih Gökçek döneminde, 2004'te, 2 belediye şirketinin yüzde 49 ortaklık ile Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Dubai’de bir inşaat şirketi kurduğu belirlendi.

TOKİ Afyon Evciler Gökçek kura sonuçları 24.07.2020!

TOKİ Afyon Evciler Gökçek kura sonuçları 24.07.2020 haberimizde yer alıyor. İşte TOKİ Afyon Evciler Gökçek kura sonuçları 24.07.2020 ve TOKİ Evciler kura sonucu 2+1 ve 3+1 listesi...

TOKİ Afyon Evciler Gökçek kura çekimi bugün!

TOKİ'nin Afyon Evciler Gökçek 2020 projesinde yer alan 200 adet konutun kura çekimleri bugün gerçekleştirilecek.

Melih Gökçek için suç duyurusu: Ankapark zararı tazmin edilsin!

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, kapatılan Ankara Ankapark'ın maliyetine ilişkin bir açıklama yapan eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu.

Melih Gökçek: Ankapark dünyanın en ucuza mal olan parkı!

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankapark’ı Disneyland ile kıyaslayarak, dünyanın en ucuza mal olan parkı olduğunu belirtti...

Melih Gökçek, Başkanlık konutunun aidatını ödemediği için icralık mı oldu?

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek, Başkanlık konutunun aidatını 6 aydır ödemediği için, site yönetimi tarafından icraya verildi...

TOKİ Afyon Evciler Gökçek 2020 başvuru detayları!

TOKİ Afyon Evciler Gökçek 2020 başvuru detayları haberimizde yer alıyor. TOKİ Afyon Evciler Gökçek 2020 fiyatları ne kadar? TOKİ Afyon Evciler Gökçek 2020 başvuru tarihleri ne zaman? İşte detaylar...

Parsel parsel sattı davasında Melih Gökçek'e kötü haber!

Birbirlerine yönelik ağır hakaretlerle mahkemelik olan eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç arasındaki davada karar çıktı. Mahkeme Melih Gökçek'in açtığı 50 bin TL'lik tazminat davasını reddetti.

Mansur Yavaş: Gökçek, Ankara’nın 10 milyar lirasını heba etti!

CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş yaptığı açıklamada  Melih Gökçek'in Ankara’nın 10 milyar lirasını heba ettiğini söyledi.

Melih Gökçek, başkanlık konutunu nasıl aldı?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde belediyeye ait Teras Evler’de yer alan villayı başkanlık konutu olarak kullanan Melih Gökçek’in görevden ayrıldıktan sonra da konutu terk etmediği ortaya çıktı. Gökçek konutu nasıl aldığını anlattı...

Melih Gökçek mimarlar odası Haberi

Melih Gökçek mimarlar odası


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 6235 sayılı TMMOB Kanunu'nda,  “mesleki denetim yetkisinin TMMOB ve odaların elinden alınmasını” öngören değişiklik taslağına ilişkin açıklama yaparak “Mimarlar Odası artık takoz olamayacak”dedi.


Başkan Melih Gökçek, Twitter'dan, Habertürk Gazetesi Yazarı-Tarihçi Murat Bardakçı’nın, “Zaha Hadid (geçen hafta hayatını kaybeden dünyaca ünlü Iraklı mimar) öldü, militan mimarlarımız kına yaksınlar!” başlıklı, “yaratıcılıktan uzak, estetik yoksunu her binanın projesinde bir mimarın imzasının olduğu” yönünde ifadelerin yer aldığı yazısını paylaşarak, “Bravo Murat Bardakçı... Mimarlar Odası’nın gerçek yüzünü ortaya koyuyor” tweet'ini attı.


Melih Gökçek, ABD’li yatırımcı George Soros’un da Brüksel Ekonomi Forumu’nda yaptığı konuşmada, AB'nin "varoluş tehlikesi" yaşadığını ve yeniden yapılandırılması gerektiği yönündeki sözlerini paylaştı, Gökçek“Hep TV'lerde söylüyorum ya.... ‘Yarabbi bize düşmanlık yapanların başına öyle belalar ver...