14 / 04 / 2024

petrol

petrol

Bir dönem 30 lirayı gören motorin fiyatları yeniden 28 liraya dayandı. Benzin ise 20 lira seviyelerinde kaldı. İstanbul’da benzinin litre fiyatı 20,60 liradan satılırken mazotun fiyatı ise 27,37 lirayı gördü. Peki bugün akaryakıtta son durum nedir?

ABD’den petrol fiyatlarını etkileyecek hamle

ABD Enerji Enformasyon İdaresi'nin yayınladığı Ekim 2022 Kısa Dönem Enerji Görünümü Raporu'nda, bu sene için Brent türü ham petrolün ortalama varil fiyatının 102,09 dolar olacağı tahmin edildi. Bu sayı eylül ayı raporunda ise 104,21 dolardı.

Altın, gümüş, petrol, buğday fiyatlarında son dakika! Emtia piyasasında pozitif seyir başladı mı?

Emtia piyasasında geçtiğimiz hafta enflasyon ve resesyon endişelerine karşın risk algısının biraz yumuşamasıyla pozitif bir seyir kaydedildi. Geçtiğimiz hafta Brent petrol yüzde 15, kurşun yüzde 10,6, alüminyum yüzde 7,5, şeker yüzde 5,7 yükseldi. İşte emtia piyasasındaki son durum...

Doğal gaz fiyatları ile ilgili gelişme! Bakanlık duyurdu!

Doğal gaz fiyatları hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Bu haberi Hazine ve Maliye Bakanlığı açıkladı. İşte detaylar!

Akaryakıt ne kadar oldu? Benzin ve motorin 8 Ekim 2022 güncel fiyatları

Benzin, motorin, LPG litre fiyatlarında peş peşe son dakika değişimleri yaşanıyor. Bir hafta içerisinde motorine toplamda 4,01 TL’lik zammın ardından yeni bir zam daha gelecek. Vatandaş zamları kovalayamaz hale gelirken güncel akaryakıt fiyatları araştırması sıklaştı.

Petrol fiyatı üç haneli rakamlara ulaşacak

OPEC'in günlük petrol üretimini azaltma kararının ardından brent petrolün fiyatının 100 doların üzerine çıkması beklentisi yükseldi. İşte uluslararası finans kuruluşlarının petrol fiyatları ilgili tahminleri...

Beyaz Saray’dan stratejik rezerv açıklaması!

OPEC+ grubunun günlük petrol üretimini kasımdan itibaren 2 milyon varil azaltma kararının ardından, Beyaz Saray’dan açıklama geldi.

Akaryakıt ne kadar oldu? Benzin ve motorin 5 Ekim 2022 güncel fiyatları..

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor. Bununla birlikte 6 Ekim Perşembe gününden itibaren geçerli olmak üzere; benzinde 74 kuruş, motorinde 1 lira 39 kuruş zam geldi.

ABD’den petrol piyasasını altüst edecek haber

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean Pierre, Amerika Birleşik Devletleri'nin piyasaya günde 1 milyon adet varil petrol salma süresinin bu ay içinde bitmesini takiben stratejik rezervden yeni petrol salınmayacağını duyurdu.

Petroldeki kesinti beklenenden büyük olacak! Akaryakıta zam gelir mi?

OPEC’e yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre 5 Ekim'de yapılacak toplantıda günde bir milyon varilden daha fazla bir petrol üretim kesintisinin göz önünde bulundurduğu belirtildi. Örgütün düşen petrol fiyatlarına önlem için keskin adımlar atması bekleniyor.

Akaryakıt fiyatları bu olaya kilitlendi! OPEC’ten 2 yıl sonra bir ilk!

Kaynaklardan elde edilen bilgilere göre; Suudi Arabistan ve Rusya liderliğindeki 23 ulustan oluşan OPEC+ ittifakı 2 yıl aranın ardından ilk kez yüz yüze toplanma kararı aldı. Toplantının amacının ise fiyatlarda son zamanlarda yaşanan düşüşü durdurmak…

ABD'den flaş İran hamlesi! Tam 8 şirket yaptırım listesine eklendi!

Amerika Birleşik Devletleri yönetimi, İran'ın petrol ve petrokimya ürünlerinin Güney ve Doğu Asya'ya satışına dahil olan 8 şirketi yaptırım listesine ekledi.

Avrupa’dan Rus petrolü için gerilimi artıracak hamle

Avrupa Birliği ülkeleri Rus petrolüne tavan fiyat uygulanmasını da içeren yeni bir yaptırım paketini teklif etti. Yaptırımların kapsamının genişletilmesi Moskova'nın 7 milyar Euro ihracat gelirinden mahrum kalmasına neden olacak.

Aylık 250 bin tonluk dizel yakıt için imzalar atıldı

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ulusal petrol şirketi ADNOC ile Alman petrol şirketi Wilhelm Hoyer GmbH & Co. KG (Hoyer) 2023 süresince aylık 250 bin tonluk dizel yakıt tedariki konusunda anlaşma sağladı.

Ham petrol son 9 ayın dibini gördü! Akaryakıta indirim gelecek mi?

Ham petrol fiyatı, birçok ülkede yapılan faiz yükselişinin küresel enerji görünümüne ilişkin beklentileri kötüleştirmesiyle son 4 haftayı da düşüşle tamamlamaya hazırlanırken, ABD ham petrolü 2022 Ocak ayından beri ilk kez 80 doların altına geriledi.

Vargül İnşaat Oto Parçaları Petrol Ürünleri Elektrik Harfiyat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Vargül İnşaat Oto Parçaları Petrol Ürünleri Elektrik Harfiyat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Gülay Öztürk tarafından 10 bin TL'lik sermaye bedeli ile 23 Temmuz'da kuruldu.

Demsal Petrol Turizm İnşaat Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Demsal Petrol Turizm İnşaat Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Koray Barış Özakçaylı tarafından 40 bin TL'lik sermaye ile 22 Temmuz'da Beyaz Park Evleri 2'de kuruldu.

Özkale Oto Lastik Petrol Yedek Parça İnşaat Makina Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Özkale Oto Lastik Petrol Yedek Parça İnşaat Makina Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Tufan Koçak tarafından 20 bin TL'lik sermaye bedeli ile 21 Temmuz'da kuruldu.

Aypet Tekstil İnşaat Otomotiv Petrol Dayanıklı Tüketim Malları Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Aypet Tekstil İnşaat Otomotiv Petrol Dayanıklı Tüketim Malları Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Muhittin Aydın tarafından 285 bin TL'lik sermaye ile 21 Temmuz'da kuruldu.

Yapyapı İnşaat Gıda Enerji Turizm Petrol İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Yapyapı İnşaat Gıda Enerji Turizm Petrol İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Adem Çukur tarafından 10 bin TL'lik sermaye bedeli ile 16 Temmuz'da kuruldu.

ABD'liler İstanbul'da petrol ve doğalgaz arıyor!

Yeni petrol kanununun ardından Amerikalı şirketler daha önce rekabete girdikleri Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) 'ortaklık' stratejisi geliştirdi. Şimdi İstanbul 'da petrol ve doğalgaz arıyorlar.

İstanbul'da doğalgaz ve petrol araması yapılıyor!

TPAO, bir ortaklık da ve Amity Oil ile yaptı. Güneydoğu’da da faaliyeti olan Amerikalı Trans Atlantic bünyesindeki Amity ile yapılan anlaşma, Tekirdağ ve İstanbul’da hem petrol hem doğalgaz arıyor...

Yapıyapı İnşaat Gıda Enerji Turizm Petrol İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Yapıyapı İnşaat Gıda Enerji Turizm Petrol İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Adem Çukur tarafından 10 bin TL'lik sermaye bedeli ile 16 Temmuz'da kuruldu.

Yaymak Yapı Malzemeleri Metal Plastik Petrol Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Yaymak Yapı Malzemeleri Metal Plastik Petrol Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Kadir Yılmaz tarafından 10 bin TL'lik sermaye bedeli ile 11 Temmuz'da kuruldu.

İfome İnşaat Nakliyat Gıda Orman Ürünleri Petrol Sanayi Limited Şirketi kuruldu!

İfome İnşaat Nakliyat Gıda Orman Ürünleri Petrol Sanayi Limited Şirketi, Murat Uçar tarafından 50 bin TL'lik sermaye bedeli ile 10 Temmuz'da Tuzla, İçmeler Mahallesi'nde kuruldu.

Har Gayrimenkul Petrol ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Har Gayrimenkul Petrol ve Ticaret Limited Şirketi, Mehdin Gündoğan tarafından 1 milyon TL'lik sermaye ile 2 Temmuz'da Kağıthane, Merkez Mahallesi, Kemerburgaz Caddesi, Tatlıpınar Sokak'ta kuruldu.

Aksel Hafriyat İnşaat Hayvancılık Petrol Ürünleri Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Aksel Hafriyat İnşaat Hayvancılık Petrol Ürünleri Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Ali Selçuk tarafından 10 bin TL'lik sermaye bedeli ile 1 Temmuz'da Esenyurt'ta kuruldu.

İnpron İnşaat Madencilik Gıda Taşımacılık Petrol Bilişim İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

İnpron İnşaat Madencilik Gıda Taşımacılık Petrol Bilişim İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Mustafa Haluk Filiz tarafından 200 bin TL'lik sermaye ile 23 Haziran'da kuruldu.

petrol Haberi

petrol

Motorin ve benzin fiyatı 17 Ekim Pazartesi itibarıyla araç sahipleri tarafından araştırılmaya başladı.

Dünya genelinde hareketli bir zeminde ilerleyen fuel oil fiyatları son dakika gelişimleri ile takip ediliyor. Rusya Ukrayna savaşının yine tırmanması ve brent petrol fiyatında görülen iniş ve çıkışlar pompa fiyatlarına yansıyor.

Peki, LPG, benzin, mazot – motorin fiyatı ne kadar, kaç TL oldu, tenzilat gelecek mi, mazota benzine zam geldi mi?

İşte, güncel akaryakıt fiyatları:

İSTANBUL GÜNCEL BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

Benzin fiyatı: 20,60 Türk Lirası

Motorin fiyatı: 27,37 Türk Lirası

LPG fiyatı: 10,24 Türk Lirası

ANKARA GÜNCEL BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

Benzin fiyatı: 20,77 Türk Lirası

Motorin fiyatı: 27,51 Türk Lirası

LPG fiyatı: 10,25 Türk Lirası

İZMİR GÜNCEL BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

Benzin fiyatı: 20,73 Türk Lirası

Motorin fiyatı: 27,52 Türk Lirası

LPG fiyatı: 9,98 Türk Lirası

MAZOT FİYATI BENZİNİN NEDEN...