21 / 02 / 2024

Silivri Belediyesi toplantı

Silivri Belediyesi toplantı

Silivri Belediyesi’nce hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığınca kabul gördükten sonra 9 Ekim -9 Kasım tarihleri arasında bir ay süre ile askıya çıkarıldı.

Köylerin mahalleye dönüşmesi bilimsel boyutta ele alınacak!

Silivri Belediyesi, İstanbul Aydın Üniversitesi ve Kentsel Gelişim Derneği’nin ortaklaşa başlattığı “Köylerin Mahalleye Dönüştürülmesinin Sosyal ve Ekonomik Etkileri” konulu saha araştırma projesi bilimsel bir toplantıyla tanıtıldı.

Silivri'de Uygulama İmar Planı toplantısı yapıldı!

Silivri Belediyesi Planlama Müdürlüğü tarafından yapılan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylanarak, 2 Şubat - 3 Mart 2015 tarihleri arasında bir ay askıya çıkarıldı

Silivri Belediyesi imar planı toplantılarına devam ediyor!

Silivri Belediyesi imar planı toplantılarına devam ediyor. 2 Şubat - 3 Mart 2015 tarihleri arasında bir ay süresince askıya çıkarılan plan hakkında Kurfallı Mahallesi’nde bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Silivri Belediyesi'nden satılık 7 arsa! İstanbul'da imarlı arsa fırsatı!

İstanbul İli Silivri Belediye Başkanlığı, İstanbul Silivri'de yer alan 7 arsayı satışa çıkardı. Arsaların satış ihalesi 4 Ocak 2024 tarihinde yapılacak.

Silivri Belediyesi'nden satılık 6 arsa!

İstanbul İli Silivri Belediye Başkanlığı, Silivri'de yer alan altı adet arsayı satışa çıkardı. Arsaların satış ihalesi 6 Aralık 2023 tarihinde yapılacak.

Silivri Belediyesi'nden büyük fırsat: Konut imarlı 18 arsa satacak!

İstanbul İli Silivri Belediye Başkanlığı, Silivri'de yer alan 18 adet arsa için satış ihalesi düzenliyor. Satışa çıkarılan arsaların alanları  300,09 metrekare ile 7 bin 885 metrekare arasında değişiyor.

Silivri Belediyesi'nden büyük fırsat: İmarlı 11 arsa ve araziyi satışa çıkardı! 

İstanbul İli Silivri Belediye Başkanlığı, Silivri'de yer alan 11 arsa ve araziyi satışa çıkardı. Satış ihalesi 31 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak.

Kadir Has Üniversitesi Ve Silivri Belediyesi Teknopark Anonim Şirketi kuruldu!

Kadir Has Üniversitesi Ve Silivri Belediyesi Teknopark Anonim Şirketi Silivri'de 3 milyon TL sermaye bedeli ile Hasan Dağ, Mustafa Akış, Adem Tarık Gürleyen, Latif Ulu, Kadir Has Üniversitesi, Silivri Belediyesi ve Kadir Has Vakfı ortaklığında kuruldu.

İstanbul'da kiralık gayrimenkul fırsatı! Dükkan, arsa ve büfeler... Bu tarihi sakın kaçırmayın!

Silivri Belediyesi, İstanbul ili, Silivri ilçesinde yer alan 38 adet ticari gayrimenkulü kiraya veriyor. İşte ayrıntılar...

Antalya Kaş'ta satılık gayrimenkul fırsatı!

Antalya İli Kaş Belediye Başkanlığı, Antalya Kaş'ta gayrimenkul satıyor. Söz konusu ihale Kaş Belediyesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilecek.

Varnalı Konutları Kentsel Dönüşüm Projesi'nin temeli atıldı!

Silivri Belediyesi önderliğinde SİYTAŞ ve Saral İnşaat tarafından hayata geçirilen Varnalı Konutları Kentsel Dönüşüm Projesi için temel atma töreni gerçekleşti. 

Silivri'de kaçak 8 yapının yıkımı gerçekleştirildi! 

Silivri Belediyesi, Çayırdere Mahallesi'nde tarım arazisi üzerine inşa edilen 8 kaçak yapının yıkım işlemlerini tamamladı. 

Silivri'de kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı!

İstanbul Silivri Belediyesi ilçe genelinde kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandırdı. İlçede bulunan 35 yıllık Varnalı Konutları'nın yıkımı tamamlandı.

Silivri Belediyesi kapalı iş yerlerinden kira almayacak!

Silivri Belediyesi, İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda, salgın şartları sebebiyle kira alacaklarında düzenlemeye gidiyor. Bu düzenlemeler dahilinde belediye, kapanan iş yerlerinden kira almayacak.

Silivri'de tarım arazisine inşa edilen kaçak yapılar yıkıldı!

Silivri Belediyesi, Akören Mahallesinde tarım arazisi üzerine kaçak ve ruhsatsız olarak yapıldığı tespit edilen 2 yapının yıkımını gerçekleştirdi. 

Silivri Belediyesi'nden İzmir'e hasar tespit ekibi! 

Silivri Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesindeki 4 inşaat mühendisi, deprem bölgesi İzmir’de hasar tespit çalışmalarına destek olmak için görevlendirildi. 

Silivri Belediyesi toplantı Haberi

Silivri Belediyesi toplantı


Silivri Belediyesi’nce hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığınca kabul gördükten sonra 9 Ekim -9 Kasım tarihleri arasında bir ay süre ile askıya çıkarıldı. Gerçekleşen toplantıya Başkan Yardımcısı Mehmet Has, Bekirli Muhtarı Sabri Özen ve Silivri Belediyesi Planlama Birimi teknik elemanları katıldı. Başkan Yardımcısı Mehmet Has, askı süresince vatandaşların belediyeye gelerek parsel ile ilgili bilgi alarak, itirazlarda da bulunabileceğini ifade ederken planın hayırlı olmasını diledi. Gerçekleştirilen toplantıda vatandaşlara parsel parsel imar durumları hakkında bilgi verildi. Askı süresince köy yerleşiminde inşaat yapmak isteyen mahalle halkı imar durumunu alarak, projeleriyle belediyeden ruhsat alabilir. Mahalleye dönüşen diğer köylerimiz gibi Bekirli Mahallesi de 2019 yılına kadar ruhsat ve emlak harcından muaf tutulacak.


Silivri...