05 / 03 / 2024

Tezcan Karakuş Candan kim

Tezcan Karakuş Candan kim

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Ankara'da AKM alanlarının millet bahçesi yapılmasıyla ilgili projeyi yargıya taşıyacaklarını açıkladı. 

Tezcan Candan: Askeri alanlar imara açılmamalı!

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Yeşil alanları barındıran askeri alanların imara açılması tam bir katliam olur” dedi.

Kent planlaması halkın isteğine göre yapılmalı!

Mimarlar Odası Ankara Şubesi yaptığı basın açıklamasıyla rant üzerine kurulan kentlerin artık yönetilemez hale geldiğini söyledi. Ankara Mimarlar Odası Başkanı Tezcan Karakuş Candan, kent planlamasının halkın isteğine göre yapılması gerektiğini belirtti.

Tezcan Karakuş Candan kimdir?

Mimarlar Odası Ankara Şubesi üyesi olan Tezcan Karakuş Candan, Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden 1989 yılında mezun oldu. Candan, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanlığına yeniden seçildi.

Mimarlar Odası Başkanı AOÇ'deki yapılaşma yağmasını değerlendirdi!

Mimarlar Odası Başkanı AOÇ'deki yapılaşma yağmasını değerlendirdi. Mimarlar Odası Ankara Şubesi, başkentte yanlış imar uygulamaları ile ilgili Büyükşehir Belediyesi ile amansız bir mücadeleye girmiş durumda.

Tezcan Karakuş Candan kimdir?

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan kimdir? Tezcan Karakuş Candan, bugüne kadar hangi işlerde görev aldı?

Tezcan Karakuş Candan: Artık AOÇ arazisinde bir çivi dahi çakılmaması gerekiyor!

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan Atatürk Orman Çiftliği arazisini değerlendirerek, 'Artık AOÇ arazisinde bir çivi dahi çakılmaması gerekiyor' dedi.

Mustafa Candan nereli? İş hayatına nerede başladı? Nerede genel müdür olarak çalışıyor?

Mustafa Candan kimdir? Ne zaman ve nerede doğdu? Hangi üniversiteden mezun oldu? Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde hangi pozisyonda çalıştı? Nerede genel müdür olarak görev yürütüyor? İşte Mustafa Candan ile ilgili merak edilen tüm detaylar...

Ömer Karakuş hangi şirketlerde çalıştı? Şu an hangi pozisyonda görev alıyor?

Ömer Karakuş kimdir? Hangi üniversiteden mezun oldu? İş Bankası’nda hangi pozisyonlarda çalıştı? Ne zaman yönetim kurulu üyesi oldu? İşte Ömer Karakuş ile ilgili tüm merak edilenler...

Ömer Karakuş Mimarlık Mühendislik Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Ömer Karakuş Mimarlık Mühendislik Ticaret Limited Şirketi bugün Bakırköy'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Ömer Karakuş tarafından kuruldu.

Candan Yüceer: Ormanlar arsa ofisi haline getirilmeye çalışılıyor!

CHP Milletvekili Candan Yüceer, kamu yararı ve zarureti kapsamında yapılaşmaya açılmaya çalışıldığını dile getirdi. 

Tezcan Karakuş Candan'dan Muammer Aksoy'un evinin yıkılmasına tepki!

Prof. Muammer Aksoy, 31 Ocak 1990 tarihinde Ankara Bahçelievler’deki evinin önünde suikaste uğramıştı. Muammer Aksoy’un evi kentsel dönüşüm kapsamına alındı. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, konuya ilişkin konuştu.

Candan Group İnşaat Ve Gıda Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Candan Group İnşaat Ve Gıda Ticaret Limited Şirketi bugün Sultangazi'de 500 bin TL sermaye bedeli ile Ahmet Olhan ve Kasım Olhan ortaklığında kuruldu.

Mimarlar Odası'ndan SİT alanlarına bina yapılmasına ilişkin açıklama!

Mimarlar Odası, 1. Derece SİT alanı olan Atatürk Orman Çiftliği arazisindeki Cumhurbaşkanlığı Sarayı inşasına karşı açtığı davayı kazandı. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Candan Geri Kazanım Anonim Şirketi kuruldu!

Candan Geri Kazanım Anonim Şirketi bugün Başakşehir'de 200 bin TL sermaye bedeli ile Ceylan Candan tarafından kuruldu.

Tezcan Karakuş Candan'dan AOÇ arazisindeki kiralamaya tepki!

Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü, tarihi birinci derecede sit alanı içerisinde yer alan 1.412 metrekarelik Atatürk Orman Çiftliği arazisini açık ihale usulüyle kiralığa çıkardı. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, konuya ilişkin konuştu.

Karakuş Grup Yapı Denetim Limited Şirketi kuruldu!

Karakuş Grup Yapı Denetim Limited Şirketi bugün Ümraniye'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Rojat Karakuş tarafından kuruldu.

Tezcan Karakuş Candan'dan Ankara Saraçoğlu projesi çıkışı!

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Ankara Saraçoğlu Mahallesi'ndeki restorasyon projesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Mimarlar Odası Saraçoğlu Mahallesi için Mehmet Nuri Ersoy'la görüştü!

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Saraçoğlu Mahallesi'nde yapımına başlanan imar projesinin durdurulması için Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy ile görüştü. Ersoy’un Saraçoğlu’nda yürütülen mevzuatı savunduğunu, ortada bir sıkıntı olmadığını söylediğini belirtti. 

Osman Hilmi Özdil'in avukatı Orhan Karakuş gayrimenkul zengini çıktı!

Bank Asya ve FETÖ’nün emniyet imamı Osman Hilmi Özdil’in avukatı Orhan Karakuş’un Bank Asya’da 3 milyon 769 bin 810 TL'lik hesabı, Ankara’da 2 dairesi, 1 çalışma ofisi, Antalya’da arsa, araba ve eşinin adına 2 kooperatif hissesi olduğu belirlendi.

Tezcan Karakuş Candan kim Haberi

Tezcan Karakuş Candan kim

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Ankara’da 5 bölgeden oluşan AKM alanlarında tescilli ve korunması gereken bölgelerin yıkılarak, millet bahçesi adı altında rant bahçesi haline getirilmesini yargıya taşıyacaklarını açıkladı.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi,  Ankara'da 5 bölgeden oluşan AKM alanlarındaki millet bahçesi projesini yargıya taşımaya hazırlanıyor. Sözcü Gazetesi'nde Yavuz Alatan'ın haberine göre, Mimarlar Odası Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, projeyi yargıya taşıyacaklarını açıkladı. Candan konuyla ilgili şunları söyledi: "Bütün bu plan değişiklikleri 644 sayılı Yasa hükümleri çerçevesinde yapılırken, Koruma Kurulu'nda bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesi temsilcisinden beklenen ise bu yıkımın altına imza atması değil, muhalefet şerhi koymasıdır. Aynı şekilde Koruma Kurulu kararını da yargıya taşıyacağız." 

Bir seçim yatırımı olan millet bahçesi projeleriyle ilgili Candan şunları söyledi: "Seçilen yerlere baktığımızda; kentlerin en stratejik ekolojik eşiklerini...