25 / 07 / 2024

Turhan Çakar

Turhan Çakar

Tüketici Hakları Derneği (THD) Başkanı Turhan Çakar,Kızılay Güvenpark'ta yaptığı basın açıklamasında Türkiye'de konut başına yıllık 85 TL kayıp kaçak bedeli alındığını ifade etti...

Akar Taahhüt Yapı’dan İstanbul ve İzmir’de 4 yeni proje  

Akar Taahhüt Yapı, İstanbul’da 3 ayrı konut ve villa projesiyle Seferihisar’da bir villa projesine başladı. Projelerin toplam yatırım değeri 1,5 TL’yi buluyor. Projelerin tamamlanma aşaması yüzde 50'yi geçti.

Akar Taahhüt Yapı, 2 bin 500 konut hayata geçiriyor! 

AKAR Taahhüt Yapı İstanbul ve Anadolu’da konut üretimini hız kesmeden sürdürüyor. Bu güne kadar 12 bin konut teslim eden şirket, şimdi 2 bin 500 konut hayata geçiriyor. İşte detaylar...

Turhan Madencilik İnşaat Makina Elektrik İç Ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Turhan Madencilik İnşaat Makina Elektrik İç Ve Dış Ticaret Limited Şirketi Maltepe'de 800 bin TL sermaye bedeli ile Orhan Turhan tarafından kuruldu.

Akar Yatırım Gayrimenkul İnşaat Otomotiv Sanayi Ve Dış Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Akar Yatırım Gayrimenkul İnşaat Otomotiv Sanayi Ve Dış Ticaret Anonim Şirketi bugün Esenyurt'ta 10 milyon 500 bin TL sermaye bedeli ile Muhammed Adem Altun tarafından kuruldu.

Akar Forest geliyor! Yeni proje! 

Gayrimenkul sektörünün köklü kuruluşlarından biri olan Akar Yapı yeni projesi Akar Forest için düğmeye bastı. Peki Akar Forest nerede? Akar Forest projesinde villa fiyatları ne kadar? 

Turhan Gençoğlu kaç yaşında, evli mi, kimdir?

Türk iş insanı ve siyasetçi olarak tanınan Turhan Gençoğlu kimdir? Turhan Gençoğlu kaç yaşında? Turhan Gençoğlu evli mi, çocuğu var mı? İşte ayrıntılar...

Koray Akar Kimdir? Koray Akar nereden mezundur?

Koray Akar ne iş yapıyor? Koray Akar’ın mesleği nedir? Koray Akar nereden mezundur? İşte detaylar!

Milli Savunma Bakanı Akar müjdeyi verdi! MSB 30 bin 62 personel alacak! İşte başvuru detayları...

Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar Milli Savunma Bakanlığına (MSB) 30 bin 62 personel alınacağını duyurdu. İşte başvuruya ilişkin merak edilen tüm detaylar...

Alpaslan Çakar kimdir?

Ziraat Bankası Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi Alpaslan Çakar kimdir?

Akar Turk Gayrimenkul Yatırım Limited Şirketi kuruldu!

Akar Turk Gayrimenkul Yatırım Limited Şirketi bugün Başakşehir'de 1 milyon TL sermaye bedeli ile Enes Alsaleh tarafından kuruldu.

Türkiye'de milyar dolarlık yatırım yapan şirketin müdürü Hulusi Akar'ın gelini çıktı

Türkiye'de 2000 yılında kurulan Yemeksepeti'ne ilk 2012’de 44 milyon dolar yatırım yapan General Atlantic’in genel müdürünün Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın gelini olduğu ortaya çıktı. General Atlantic'le Türkiye'de yatırım fırsatları kovalayan isim Melis Kahya Akar.

80 milyondan fazla vatandaş aç ve yoksul

Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, yaptıkları araştırmaların sonucuna dayanarak Türkiye’de 80 milyondan fazla tüketicinin aç ve yoksul olduğunu dile getirdi. Çakar, Türk-İş’in açıkladığı son açlık sınırının 6 bin 17 lira 85 kuruş, yoksulluk sınırını ise 19 bin 602 lira 14 kuruş old

Ahenk Akar Yapı Malzemeleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Ahenk Akar Yapı Malzemeleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi Şişli'de Bülent Aliakar tarafından kuruldu.

Turhan Çakar Haberi

Turhan Çakar

Tüketici Hakları Derneği (THD) Başkanı Turhan Çakar, tüketicilerin, Temmuz 2011-Mayıs 2012 dönemini kapsayan 11 aylık elektrik kayıp kaçak bedellerini alabilmeleri için faturalarının fotokopileri ile tüketici hakem heyetlerine başvurmaları gerektiğini söyledi. 


Çakar, Kızılay Güvenpark'ta yaptığı basın açıklamasında, Yargıtay Hukuk Genel Kurulunun 21 Mayıs 2014 tarihli kararında, kayıp kaçak bedelinin tüketiciden tahsil edilemeyeceğine ve tahakkuk ettirilen söz konusu bedelin tüketiciye iade edilmesi gerektiğine yer verildiğini ifade etti. Tüketicilerden çok uzun yıllardan beri gizli olarak kayıp kaçak bedeli tahsil edildiğini iddia eden Çakar, söz konusu bedelin, Temmuz 2011- Mayıs 2012 arasındaki 11 aylık dönem THD Başkam boyunca "KK bedeli" adı altında elektrik tüketicilerin, 11 faturalarında gösterildiğini kaydetti, aylık kayıp kaçak bedelinin faturalarda gösterilmeyip tekrar gizli olarak alınmaya başlandığını öne süren Çakar şunları söyledi: 


Derneğimizin...