17 / 06 / 2024

üsküdarda kentsel dönüşüm

üsküdarda kentsel dönüşüm

İstanbul'un tarihe açılan kapısı Üsküdar, kapsamlı bir dönüşüme giriyor. Mevcut yapılarının bir kısmı yorgun olan ilçe, orijinal dokusu değiştirilmeden sil baştan yenilenecek. ,

Üsküdar kentsel dönüşümü 2016'da hızlanacak!

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, yeni dönemde Üsküdar'da hayata geçirilecek projelerden bahsetti 2016 yılından itibaren Üsküdar'da kentsel dönüşüm adına hızlı gelişmelerin yaşanacağını ve ilçenin cazibesinin daha da artacağını kaydetti.

Üsküdar'da kentsel dönüşüm başlıyor!

İstanbul'un en değerli ilçelerinden olan Üsküdar'da kentsel dönüşüm çalışmaları başlıyor. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar’da kentsel dönüşüm ile ilgili bilgiler verdi.

Boğaz'da kentsel dönüşüm başlıyor!

Üsküdar Belediyesi, Boğaz bölgesindeki 14 mahalleyi kapsayan yaklaşık 45 dönüm alanda kentsel dönüşüm başlatacak. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen açıkladı.

Üsküdar'da dönüşüm müracaatı Burhaniye Mahallesi’nden geldi!

Üsküdar’da kentsel dönüşüm yapılmasına ilişkin Nâzım İmar Planı tadilatı teklifinin Büyükşehir Meclisi’nde kabulünün ardından ilk kentsel dönüşüm müracaatı Burhaniye Mahallesi’nden geldi. Başkan Hilmi Türkmen, “Yerinde dönüşümü başlatıyoruz” dedi.

Üsküdar'da kentsel dönüşüm kabul edildi!

Üsküdar'da kentsel dönüşümün başlamasına ilişkin imar planı değişikliği teklifi, CHPli meclis üyelerinin ret oyuna rağen İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinde oy çokluğuyla kabul edildi.

Üsküdar'da kentsel dönüşüm başlıyor!

Üsküdar’da kentsel dönüşüm yapılmasına ilişkin Nazım İmar Planı tadilatı teklifi AK Partili üyelerin "evet" oyuyla kabul edildi. Karar sonrası Hilmi Türkmen, Boğaz’daki yapı yoğunluğunu artırmadan estetiği bozmayan güzel binalar yapacaklarını belirtti.

Üsküdar'da kentsel dönüşüm onaylandı mı?

Üsküdar'da kentsel dönüşümün başlamasına ilişkin imar planı değişikliği teklifi, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oy çokluğuyla kabul edildi.

Kentsel dönüşümde sıra Üsküdar'a geldi!

Kentsel dönüşümde sıra Üsküdar'a geldi. Toki ile anlaştıklarını ifade eden Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, "NATO Yolu üzerindeki belediyeye ait yerlerin yıkımıyla dönüşümü başlatmış olacağız" dedi.

Üsküdar, 'yerinde dönüşme' kararı aldı!

Tarihi bir karar için olağan üstü toplanan Üsküdar Belediye Meclisi, kentsel dönüşüm konusunda 'verinde dönüşüm' yönünde karar aldı. Yerinde dönüşüm, mülkiyeti Üsküdar Belediyesine ait Yavuztürk Mahallesindeki arazilerle başlayacak.

Üsküdar'da dönüşüm başlıyor!

Tarihi bir karar için olağanüstü toplanan Üsküdar Belediye Meclisi, 'yerinde dönüşüm' için ilk adımı attı. Meclis üyelerini bilgilendiren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, "4550 dönüme yakın arsamız-arazimiz var.

Erdoğan Bayraktar, Üsküdar’daki kentsel dönüşüme katıldı!

Türkiye’nin fotoğrafını değiştirme hedefiyle aralıksız devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Üsküdar’daki riskli bina yıkım törenine katıldı

Üsküdar'da kentsel dönüşüm vatandaşın lehine olacak! Bu mahallelere müjde geldi: Akıllı dönüşüm başlıyor!

CHP'nin adayı, İBB iştiraki Şehir Hatları A.Ş'nin Genel Müdürü Sinem Dedetaş, Üsküdar Belediye Başkanı oldu. Dedetaş, ilçedeki planlarını ve kentsel dönüşüm çalışmalarını tek tek anlattı. İşte o açıklamalar..

Üsküdar'da kentsel dönüşüm müjdesi: Vatandaşlar ek bir bedel ödemeden ya da makul bir katkıyla yeni evlerini alabilir!

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar'daki kentsel dönüşüm projelerine değindi ve 33 mahalle için imar ve finansal planlama başta olmak üzere tüm şartların hazır olduğuna dikkat çekti. İşte Hilmi Türkmen'in o paylaşımı ve vatandaşlardan gelen yorumlar...

Üsküdar'daki kentsel dönüşüm konutları 2024'te teslim edilecek!

Marmara'da beklenen olası deprem kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandırdı. İstanbul'un en eski yerleşim yerlerinden biri olan Üsküdar'da da çalışmalar tam gaz devam ediyor. 

Üsküdar 29 Mayıs Sitesi'nde kentsel dönüşüm nöbeti: Rezerv alan ilan edilmişti, tahliye için 29 gün süre verildi!

Üsküdar Çengelköy’de bulunan 29 Mayıs Sitesi'nde kentsel dönüşüm nöbeti başladı. Evlerini tahliye etmek için 29 gün süre tanınan site sakinleri, Bakanlığa çağrıda bulunarak rezerv alan kararının iptal edilmesini talep etti. İşte ayrıntılar...

Üsküdar'da kentsel dönüşüm çalışmaları tam gaz! Hangi mahalledeki kentsel dönüşüm ne zaman bitecek? 

Üsküdar'ın farklı mahallelerinde kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Peki hangi mahalledeki kentsel dönüşüm ne zaman bitecek? 

Emlak Konut GYO Üsküdar Bulgurlu kentsel dönüşüm projesi için imzalar atıldı! Projeyi hangi firmalar inşa edecek? 

Emlak Konut GYO Üsküdar Bulgurlu Altınköy-2 Sitesi  Kentsel Dönüşüm Projesi için resmen imzalar atıldı. Peki Emlak Konut GYO Üsküdar Bulgurlu projesini hangi firmalar inşa edecek? İşte merak edilen ayrıntılar...

Çamlıca Cami Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin 2. Etap yıkım töreni yarın!

Üsküdar’da “Büyük Dönüşüm” sloganıyla sürdürülen ve depreme dayanıklı olmayan binaların yıkımıyla hayata geçirilen kentsel dönüşüm faaliyetleri tam gaz devam ediyor. Çamlıca Camii Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin 2. Etabı için 32 binanın yıkımı yarın gerçekleştirilecek.

Üsküdar belediye başkanına kentsel dönüşüm için sınırsız yetki tanındı!

Üsküdar'daki Mehmet Akif Ersoy ve Yavuztürk mahallelerinin kentsel dönüşüm sürecine ilişkin dikkat çeken bir karar alındı.

Üsküdar Kirazlıtepe Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 3. Etap ihalesi yapıldı!

Üsküdar ilçesi Kirazlıtepe Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi'nin 666 konut, 20 adet ticari bağımsız birim, 24 derslikli okul, bilgi evi, muhtarlık ve aile sağlığı merkezi gibi sosyal donatı alanlarına sahip 3'üncü etabı Turgut A.Ş tarafından hayata geçirilecek. 

Üsküdar'da kentsel dönüşüm çalışmaları tam gaz!

Üsküdar’da “Büyük Dönüşüm” sloganıyla hızla sürdürülen ve depreme dayanıksız binaların yıkımıyla başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları, meyvelerini veriyor. Erguvan Evleri'nin teslimleri yapıldı.

Üsküdar Kirazlıtepe Kentsel Dönüşüm Projesi’nde ikinci etaba geçildi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimatla 2018'de start verilen Çamlıca Camii ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde 2'nci etaba başlandı. 

Hilmi Türkmen'den kentsel dönüşüm tepkisi!

Önceki gün Üsküdar'da gerçekleşen kentsel dönüşüm programına katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen dönüşüm çalışmalarına yönelik açıklamalarda bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kentsel dönüşüm teşekkürü!

Üsküdar Burhaniye, Kirazlıtepe ve Ferah mahallelerinin sakinleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a kentsel dönüşüm teşekküründe bulundu.

üsküdarda kentsel dönüşüm Haberi

üsküdarda kentsel dönüşüm

İstanbul'un tarihe açılan kapısı Üsküdar, kapsamlı bir dönüşüme giriyor. Mevcut yapılarının bir kısmı yorgun olan ilçe, orijinal dokusu değiştirilmeden sil baştan yenilenecek. Otoparklı binalarla hem trafik rahatlayacak hem de daha geniş yeşil alanlar yer alacak. TRT mikrofonlarına konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar'ın merkez bölgelerindeki bina stoğunun oldukça yorgun olduğunu ve yapılacak kentsel dönüşüm projeleri ile bu binaların tarihi dokuları bozulmadan yenileceğini belirtti. Yerinde dönüşüm mantığı ile hareket edip insanların yerinden yurdundan olmadan kendi mekanlarında kalmalarını sağlayarak dönüşümü gerçekleştireceklerini belirten Hilmi Türkmen, park alanlarının da artırılacağını vurguladı. Otoparksız projelere kesinlikle taviz vermeyeceklerini açıklayan Hilmi Türkmen, site yerleşimini de kabul etmediklerini söyledi. Mahallelerin mistik havasını ve komşuluk hukuku her daim devam ettirmek istediklerini de sözlerine ekledi. 


Flash...