02 / 03 / 2024

yıldırımda kentsel dönüşüm

yıldırımda kentsel dönüşüm

Yıldırım Belediyesi'nin kaçak yapılaşma ile mücadelesi hız kesmeden devam ediyor. Yıldırım Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri 2015 yılında 68.2016 yılının ilk 7 ayında 62 kaçak yapı yıktı.

Yıldırım'da kentsel dönüşüm yıkımları devam ediyor!

Yıldırım Belediyesi’nin ilçeyi daha modern ve yaşanabilir hale getirerek, insanların yaşam kalitesini arttırmak hedefiyle başlattığı kentsel dönüşüm hamlesinde büyük bir adım daha attı.

Yıldırım'da kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor!

Yıldırım'daki son 30 yılda oluşan dayanıksız ve plansız yapıların dönüşümün şart olduğunu ifade eden Başkan İsmail Hakkı Edebali, "Bir mahalleyi dönüştürürken, sadece mekânı değil, sosyal, kültürel ve ekonomik boyutlarıyla planlayacağız" dedi.

İsmail Hakkı Edebali: Yıldırım'da her mahalle dönüşecek!

Yıldırım'da her mahallenin kentsel dönüşüme tabi olacağını dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, gerek bazı bölgeleri yıkıp yaparak gerekse koruyarak dönüşümü gerçekleştireceklerini söyledi.

Bursa Yıldırım'da kentsel dönüşüm soruları cevaplandırıldı!

Yıldırım’ın makus talihini yenmenin yolunun kentsel dönüşümden geçtiğini söyleyen Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Kentsel dönüşüm bir tercih değil zorunluluktur” dedi.

Bursa'da kentsel dönüşümün ikinci büyük adımı atıldı!

'Yeni Yıldırım' hedefi için büyük önem taşıyan ikinci büyük adım 75.yıl Mahallesi'nde atıldı.Yıldırım Belediyesi, 8 bin 800 metrekare alanı kapsayan kentsel dönüşüm projesinin temelini attı.

Yıldırım'da kentsel dönüşümün ikinci etabı başladı!

İlçeye yeni bir vizyon kazandırmak için çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Hakkı Edebali'nin katılımı ile 75. Yıl Mahallesi'nde 8 bin 800 metrekare alanı kapsayan projenin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Yıldırım'da 2015 dönüşüm yılı olacak!

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Bursa'nın Geleceği Geleceğin Bursa'sı" temalı Bursa Kentsel Dönüşüm Zirvesi'ne katıldı. Zirvede konuşan Hakkı Edebali Yıldırım'da kentsel dönüşümü anlattı.

İsmail Hakkı Edebali kentsel dönüşümü anlattı!

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Zümrütevler ve Musababa mahallelerini ziyaretinde vatandaşlarla bir araya gelerek master planı onaylanan kentsel dönüşüm projesi ile ilgili bilgiler verdi.

Yıldırım'da kentsel dönüşüm çalışmaları başladı!

BURFAŞ Doburca Sosyal Tesisleri’nde İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ziya Mescioğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ve 60’dan fazla İMSİAD üyesi katıldı.

İsmail Hakkı Edebali: Yıldırım'da tarihi değişim başlıyor!

Yıldırım’ın çehresini değiştirecek kentsel dönüşüm projesinin sadece binaların yenilenmesi ile sınırlı olmayacağını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım’ın tarihi güzellikleriyle uyumlu bir dönüşümü hayata geçireceğiz” dedi.

İsmail Hakkı Edebali: Yıldırım'ı planlarken, yeşili daha fazla kullanacağız!

Kentsel dönüşümle birlikte yeniden daha yeşil bir Yıldırım'ı oluşturacaklarını ifade eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Yıldırım'ı planlarken, yeşili daha fazla kullanacağız " dedi...

Bursa Yıldırım'da tarihi dönüşüm başlıyor!

Yıldırım'ın çehresini değiştirecek kentsel dönüşüm projesinin sadece binaların yenilenmesi ile sınırlı olmayacağını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Yıldırım'ın tarihi güzellikleriyle uyumlu bir dönüşümü hayata geçireceğiz" dedi..

İsmail Hakkı: Yıldırım'ın tarihi güzellikleriyle uyumlu bir dönüşümü hayata geçireceğiz!

Yıldırım'ın çehresini değiştirecek kentsel dönüşüm projesinin sadece binaların yenilenmesi ile sınırlı olmayacağını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Yıldırım'ın tarihi güzellikleriyle uyumlu bir dönüşümü hayata geçireceğiz" dedi

Yıldırım'da kentsel dönüşüm sil baştan!

Büyük kentsel dönüşüm hamlesi, yaklaşık 1 yıl önce Yıldırım'dan başlamıştı. İşte şimdi o proje çöpe atılıyor, yerine yepyeni bir anlayışla hayata geçmesi planlanan sıfır kilometre kentsel dönüşüm planlanıyor.

Başakşehir'deki kentsel dönüşüm çalışmalarına karşı çıkan vatandaş nöbet tutmaya başladı! İşte nedeni...

İstanbul Başakşehir Belediyesi'ne bağlı Şahintepe Mahallesi'nde hukuksuz yürütüldüğü iddia edilen kentsel dönüşüm çalışmalarına karşı vatandaş gece gündüz demeden nöbet tutmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan kentsel dönüşüm ve afet rehabilitasyonu açıklaması!

12’nci Kalkınma Planı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geçti. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Kalkınma Planı üzerinde yapılan görüşmelerde kentsel dönüşüm ve afet rehabilitasyonuna ilişkin birtakım açıklamalar yaptı.

TOKİ Yarısı Bizden Kampanyasına başvuru nasıl yapılır? İstanbul Kentsel Dönüşüm Yarısı Bizden Kampanyası başvuru ekranı

TOKİ ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ortaklığında 'Yarısı Bizden Kampanyası' başladı. Peki, TOKİ Yarısı Bizden Kampanyasına başvuru nasıl yapılır? İstanbul Kentsel Dönüşüm Yarısı Bizden Kampanyası başvuru ekranı...

Tahincioğlu’ndan kentsel dönüşüm için ses getirecek çağrı!

Deprem kuşağındaki Türkiye’de bulunan riskli binalar için hükümete önemli bir çağrı geldi. “Kentsel dönüşüm rant kapısı olmamalı" diyen Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, “Devlet öncülük yapsın biz dönüştürelim” diye seslendi.

Kentsel dönüşüm kira yardımı bu yıl ne kadar? Kentsel dönüşüm kira yardımına zam geldi mi?

Kentsel dönüşüm kapsamında evini yenilemek isteyen vatandaşlar kira yardımı başvurusunda bulanabiliyorlar. Peki, Kentsel dönüşüm kira yardımı bu yıl ne kadar? Kentsel dönüşüm kira yardımına zam geldi mi? İşte tüm merak edilenler...

Antalya'da 355 kentsel dönüşüm konutunun temeli atıldı!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Antalya Büyükşehir Belediyesi, kentsel dönüşüm projesi kapsamında 355 konutun temelini attı.

Yüreğir'deki Kentsel Dönüşüm Meclis gündemine taşındı!

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili Burhanettin Bulut Yüreğir’deki kentsel dönüşüm projesinde yaşanan sorunları Meclis'te gündeme getirdi.

Bayburt Gençosman Mahallesi sakinlerinden kentsel dönüşüm tepkisi!

Milliyet Gazetesi yazarı Eren Aka bugün kaleme aldığı yazısında Bayburt Gençosman Mahallesi’nde 18 yıldır yapılması düşünülen ancak yapılamayan Kentsel Dönüşüm Projesi'ne değindi.

Haydar Ali Yıldız'dan kentsel dönüşüm açıklaması!

Dünya Gazetesi köşe yazarı Vahap Munyar, bugünkü köşesinde  Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız'ın kentsel dönüşüm açıklamasını ve Zürafa Sokak ile Kadem Sokak'ın akıbetini kaleme aldı. İşte Vahap Munyar'ın o yazısı...

Diyarbakır Fiskaya Kentsel Dönüşüm Projesi için ilk kazma vuruldu!

Diyarbakır Fiskaya semtinde Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yıkım çalışmaları resmen başladı.

İzmirlilerden 400 bin TL'lik sıfır faizli kentsel dönüşüm kredisi talebi!

İzmir Depremzedeleri Dayanışma Derneği (İZDEDA) Başkanı Haydar Özkan, İzmir'deki kentsel dönüşüm kredisiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Özkan, 400 bin TL'lik sıfır faizli kentsel dönüşüm kredisi talep ettiklerini belirtti.

Adana Yüreğir'de kentsel dönüşüm için ilk imzalar atıldı!

Adana Yüreğir'e bağlı Şehit Erkut Akbay Mahallesi'nde kentsel dönüşüm çalışmaları hızlandı. Proje dahilinde taşınmaz sahipleri ile uzlaşma görüşmeleri başladı. 

Diyarbakır'da Kentsel Dönüşüm Projesi Anahtar Teslim Töreni gerçekleşti!

Diyarbakır'da "Fiskaya'da Kentsel Dönüşüm Başlıyor" çalışmasının birinci etabı kapsamında anahtar teslim töreni yapıldı. 

yıldırımda kentsel dönüşüm Haberi

yıldırımda kentsel dönüşüm

Yıldırım'm yeniden yapılanmasında kaçak yapılaşmaya taviz vermediklerini söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, '"Yıldırım'da yıllardır süregelen kaçak yapılaşma sonucunda yaşadığımız sıkıntılar ortada. Doğru planlamalarla şehrimizi tekrar inşa ederken, kaçak yapılara asla göz yummuyoruz" diye konuştu. Kentsel dönüşüm sayesinde vatandaşların kaçak yapılar yerine planlı ve konforlu yapılarda yaşam süreceğini aktaran Başkan Edebali. "Kaçak yapılaşmaya izin vermeyen, planlı ve modern mahallelerde yaşayarak şehre aidiyet duygusunu hisseden vatandaşlarımızla geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz" dedi. 


Posta Bursa
Haber Bursa Haber Pazar Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı....
Bursa Yıldırım'da kaçak yapılaşmaya izin vermeyeceklerini söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Kentsel dönüşüm hamlesi ile şehrimizin yeniden inşa ederken kaçak inşaat yaparak geleceğimizi karartmayalım" dedi. 

Kentsel dönüşüm ile Yıldırım'ı daha yaşanabilir bir şehir kimliğine kavuşturmak isteyen Yıldırım Belediyesi'nin diğer...