04 / 03 / 2024

zam

zam

Asgari ücretin ne kadar olacağı çalışanların gündeminde yer alıyor. Bundan dolayı Ocak’ta asgari ücret ne kadar olacak 2023? Şeklindeki sorular sık sık soruluyor.

Bakan Bilgin'den flaş asgari ücret açıklaması!

Yeni yılda yapılacak olan zam oranı oldukça merak edilirken İktidar cephesinden sık sık konuya ilişkin açıklamalar yapılıyor.

Asgari ücret ne kadar olacak? İTO'dan flaş açıklama!

Yeni asgari ücretle ilgili görüşlerini aktaran İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, 2023 asgari ücretinin enflasyonun birkaç puan üzerine eklenecek bir refah payı ile uygulanmasının doğru olacağını savundu.

Asgari ücret 9 bin 500 TL mi olacak! Bankalar katında bile bu konu konuşulmaya başlandı, siz de öğrenin

Asgari ücret görüşmelerine kısa bir süre kalmasının ardından vatandaşların gözü kulağı asgari ücret görüşmelerinden gelecek haberlere çevrildi. Ünlü bir gazeteci, asgari ücret konusunda flaş bir iddia ortaya attı. Gelin o iddianın detaylarına birlikte bakalım.

Akaryakıt fiyatlarında dev indirim! Araç sahipleri bayram edecek

Akaryakıt fiyatlarına gelen peş peşe zamların ardından beklenen indirim geliyor. Petrol Ofisi'nden yapılan duyuruda akaryakıt fiyatlarında kampanya başlatıldığı ve kampanyaya katılanların kazanacakları puanların 5’e katlanacağı ifade edildi.

Spotify yeni sistemini açıkladı: 2 kat daha pahalı olacak!

Spotify uygulamasının yeni bir üyelik modeline hazırlandığı iddia edildi. Spotify kullanıcısı, hesabını iptal etmek istediğinde yeni bir ‘Platinum’ abonelik modeli gönderildiğini açıkladı. Buna göre yeni sistem bireysel plandan 2 kat daha pahalı olacak.

EYT yeni gelişme! On binlerce emekli adayına mahkeme yolu gözüktü

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi için son dakika gelişmeleri milyonlarca kişi tarafından merak edilmekte. EYT'de yeni bir gelişme oldu. Yasanın yürürlüğe girmesiyle on binlerce kişinin EYT’li olmak için Sosyal Güvenlik Kurumu SGK’ya dava açabileceği belirtiliyor. İşte detaylar...

Emekli maaşlarına çift zam müjdesi!

Emekli zammı ve memur zammı için belirleyici olacak veriler gelmeye devam ediyor. Ocak 2023 emekli ve memur maaşları için ipuçları güçlenirken, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla hükümet gelirleri artıracak ve maaşlara ek zam olarak yansıyacak sosyal refah düzenlemeleri için çalışmaları gerç

Benzin fiyatları tekrar değişecek mi? 17 Ekim akaryakıt fiyat listesi

Geçtiğimiz hafta dünyanın önemli petrol üreticisi olan ülkelerin 2 yılın en büyük üretim kesintisine gitme kararı sonrası petrol fiyatlarında sert yükselişler görülmüştü. Bu hafta itibarıyla ise piyasada rüzgar tersine döndü.

Yüzde 181 arttı, altından daha fazla değer kazandı!

Ukrayna savaşının başlamasıyla Rusya’nın doğal gazı kesmesinin ardından odun fiyatları tam yüzde 181 zamlandı!

Brent petrolde düşüş! Akaryakıta indirim mi geliyor?

OPEC+’a ait olan üyelerinin petrol üretiminde kısıtlama kararının ardından yükselişe geçen brent petrol fiyatları haftayı yüzde 3,11 düşüş ile kapattı. Yaşanan düşüş ile birlikte benzin ve motorin fiyatlarına indirim beklentisi oldu. İşte detaylar…

O ilde doğal gaza zam! En son 2019’da zam gelmişti!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, Erzincan’da hizmet veren Enerya Erzincan Gaz Dağıtım AŞ’nin perakende satış fiyatını düzenledi. İşte detaylar…

Akbank müşterileri bu haberi bekliyordu! Anında hesaplara geçiyor! Bu fırsat kaçmaz! İşte detaylar!

Akbank, müşterilerine özel kampanyalar yapmaya devam ediyor. Bu kampanyaya katılan müşterilere toplam da bin TL verileceği belirtildi. İşte detaylar!

Motorine bir zam daha! İşte 15 Ekim akaryakıt fiyat listesi!

Motorin için bu gece yarısından itibaren yeni bir zam geleceği öğrenildi. Peki İstanbul, Ankara ve İzmir’de benzin ve motorin fiyatı ne kadar, kaç TL?

Emekli ve memur zammında senaryo değişti! 11 bin TL'ye gidiyor

Yaklaşık 20 milyon memur ve emeklinin gözü kulağı 2023 yılında yapılacak olan Ocak zammına döndü. Merkez Bankasının açıkladığı yıl sonu enflasyon tahmini sonrası Ocak 2023 emekli zammı ve memur zammı için maaş hesabı yapılıyor. İşte haberin ayrıntıları…

İzmir'de doğalgaza zam geliyor!

Yeni bütçe çalışmalarına bakılırsa yeni dönemde bir zam dalgasının gelmesi muhtemel. İlk zam da İzmir'in doğalgazına geldi. Tarife düzenlemesi sonucunda 1 Ekim'den itibaren fiyatların yüzde 2-8 arasında artması bekleniyor.

Ev sahibi ne zaman zam yapabilir?

Ev sahibinin yasal hakları arasında kiracıya yıllık olarak belli bir oranda zam yapma hakkı bulunuyor. Bu oran her ayın 3'ünde Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanıyor. Peki, ev sahibi ne zaman zam yapabilir?

Elektrik ve doğalgaza zam kapıda!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, kurun önemli bir tehdit edici unsur olduğunu belirterek, 29 Eylül Pazartesi akşamına kadar vakitlerinin olduğunu söyledi. Eğer bir zam kararı alınacaksa 30 Eylül itibariyle alınmak zorunda.

Elektrik ve gazda zam ne zaman olacak?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, dolardaki yükselmeden dolayı elektrik ve doğalgaz fiyatlarında zam yapılacağı sinyali verdi.Elektrik ve gazda zam ne zaman olacak?

İZSU 1 Temmuz'dan itibaren suya yüzde 10 zam yaptı!

İZSU, 1 Temmuz'dan itibaren suya yüzde 10 zam yaptı. Ancak faturaları 30 günlük dönemde okumadı. Böylece su tüketimi 20 metreküpü geçen vatandaşın faturası katlamalı tarifeye girdi.

Adana’da toplu taşımaya yüzde 35.7 zam!

ADANA’da toplu taşıma ücretlerine yüzde 35.7’ye varan oranda zam yapıldı. Belediye otobüsleri 1.40 liradan 1.90 liraya, dolmuş ücretleri 1.75 liradan 2.25 liraya, özel halk otobüsleri 1.60 liradan 2 liraya yükseldi...

Kira zam oranı 2014 nasıl belirlenecek?

Konutlarda kira artış hesaplaması, Borçlar Kanunu madde 344 gereğince dönemin Üretici Fiyat Endeksi oranları ile yapılıyor. Peki, kira zam oranı 2014 nasıl belirlenecek? İşte kira artış hesapları..

Eylül ayında kiracıya en fazla ne kadar zam yapılacak?

Meskenlerde kiracıya yapılacak zamlar, Borçlar Kanunu ile ÜFE oranlarına bağlanmış olup; işyeri kiralamalarında 2020 yılına kadar böyle bir sınırlama bulunmuyor. Peki, Eylül ayında kiracıya en fazla ne kadar zam yapılacak?

Elektriğe zam mı geliyor?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile birlikte Kayseri Valiliğini ziyaret etti. Yıldız, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile birlikte geldiği Kayseri’de, elektriğe zam yapılacağı yönündeki haberleri değerlendirdi.

İstanbul'da okul servis ücretlerine zam!

İstanbul'da okul servis ücretlerine yaklaşık yüzde 8 oranında zam yapıldı. Zamla birlikte en yakın mesafe 151 TL, en uzak mesafe (23-25 km) 370 TL oldu.

Kira zam oranları nasıl hesaplanır?

Kira zamları, taşınmaz mal sahibi tarafından kiracısına belli bir oranda yapılıyor. Peki mesken kirasına ne kadar zam yapılır? İşyeri kirasına ne kadar zam yapılır? Kira zam oranları nasıl hesaplanır?

İşyeri kirasına ne kadar zam yapılır?

Taşınmaz kiralamalarında, yenilenen kira döneminde kiracıya nasıl zam yapılması gerektiği, Borçlar Kanunu kapsamında açıklanıyor. Peki, kanuna göre, işyeri kirasına ne kadar zam yapılır? İşte işyeri kira zam hesapları..

Ev kirasına ne kadar zam yapılır?

Kiracı ve ev sahibi yasal haklar, Borçlar Kanunu kapsamında düzenleniyor. Ev sahibi, kira döneminin yenilenmesi halinde kiraya zam yapabiliyor. Peki, ev kirasına ne kadar zam yapılır?

zam Haberi

zam

Asgari ücretin yeni yılda ne kadar olacağı gündemi meşgul ediyor. Çalışan ve işveren asgari ücrete ne kadar zam yapılacağını öğrenmek istiyor. Bu yılın sonuna gelirken asgari ücrete dair araştırmalar hız kazandı. Peki Ocak’ta asgari ücret ne kadar olacak 2023? İşte detaylar…

OCAK'TA ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK 2023?

Ocak ayı giderek yaklaşırken, asgari ücret ile ilgili açıklamalar ve haberler artmaya başladı. 2023 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile TBMM Başkanlığına sunuldu. Teklifi Meclis’e sunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, bilgilendirme toplantısında enflasyona, işsizliğe ve devletin harcamalarına dair rakamları paylaştı. Buna göre Türkiye’nin 2023 yılında bütçe büyüklüğü 4 trilyon 470 milyar lira oldu. Bütçeden aslan payını ise eğitimin aldığı görüldü. Bütçede dar gelirli vatandaşlar da...