23 / 02 / 2024

Hasan Akgün: Büyükçekmece Büyük Atatürk Parkı Kasım ayında tamamlanacak!

Hasan Akgün: Büyükçekmece Büyük Atatürk Parkı Kasım ayında tamamlanacak!

Türkiye’nin örnek projelerinin arasında yer alan Büyük Atatürk Parkı projesini hayata geçiren Büyükçekmece Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Dr. Hasan Akgün, bu çalışma için Barcelona’nın sahil şeridini incelediğini söyledi...

Referans Pendik: ilk adımda başlayan masal
Türkiye’nin örnek projelerinin arasında yer alan Büyük Atatürk Parkı projesini hayata geçiren Büyükçekmece Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Dr. Hasan Akgün, bu çalışma için Barcelona’nın sahil şeridini incelediğini söyledi.


Sinanoba’daki Oba Kulüp Tesisleri’nde Batıköy Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Büyükçekmece Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Dr. Hasan Akgün, Büyük Atatürk Parkı’nda gelinen son aşamayı ve projenin detayları ile ilgili bilgi verdi. Mimaroba’yı 18 kilometrelik sahil düzenlemesi ile Gürpınar Burnu’na bağlayacak projenin son aşamaya geldiğini söyleyen Akgün, Büyük Atatürk Parkı’nın Kasım ayında tamamlanacağının müjdesini verdi.


Büyük Atatürk Parkı’ndan başlayan sahil şeridindeki gezi treninin yapımına yeniden başlanacak yat limanından geçeceğini belirten Hasan Akgün, Mimaroba’dan Albatros’a, Albatros’tan da TÜYAP Fuar Merkezi’ne gidecek teleferik projesinin turistik anlamda bölgeye renk katacağını söyledi.


Dünyanın dört bir yanından düzenlenen fuarlara gelenlerin Büyükçekmece’ye döviz getirmeye başlayacağını kaydeden Başkan Akgün, bu projenin bir benzerini Barcelona’da incelediğini söyledi.


Akgün, “14 kilometrelik bir sahil şeridini farklı aşamalar ile birbirine bağlamışlar. Büyükçekmece’nin yakın zamanda kavuşacağı sahil şeridi 18 kilometreden oluşuyor. Yani böyle bir sahil şeridi Avrupa’da dahil olmak üzere hiçbir yerde yok. Büyükçekmece’nin değerini büyük oranda arttıracak olan sahil düzenlemesi önümüzdeki Kasım ayında bitirmeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.Kırıkhan Olay


Geri Dön