12 / 07 / 2024

Homes yeni yatırımlar için düğmeye bastı!

Homes yeni yatırımlar için düğmeye bastı!

HOMES, 200 milyon euroluk yatırım planıyla Çeşme’nin en iddialı projelerine imza atacak. Paşalimanı Koyu’nda yer alan ilk projesi SEA HOMES’un ardından yeni yatırımlar için düğmeye basan HOMES, kısa ve orta vadede Çeşme’nin çehresini değiştirecek.Almanya’da gerçekleştirdiği nitelikli konut projeleriyle tanınan gayrimenkul devi HOMES, Türkiye pazarına hızlı bir giriş yaparak, yatırımlarını başlatıyor. Türk gayrimenkul sektörüne 200 milyon euro yatırım yapmayı planlayan HOMES, ilk projesini Ege’nin en güzel koylarından biri olan Çeşme Paşalimanı’nda tamamlıyor. 30 milyon euro yatırım ile gerçekleştirdiği SEA HOMES projesini Haziran ayında teslim etmeyi planlayan gayrimenkul devi firma, Çeşme’deki yatırımlarına da devam edecek. Çeşme’nin en gözde bölgelerinde ilgilendikleri iki tane proje alanı bulunduğunu söyleyen HOMES Şirketinin Kurucusu Türk Girişimci Erkin Köksal, Çeşme’de otel ve rezidans projesi gerçekleştireceklerini belirtti. Alaçatı’da da restoran ve plaj yatırımını kapsayan turizm kompleksi inşa etmeyi planladıklarının altını çizen Köksal, her iki proje alanı için de Ar-Ge ve fizibilite çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. Köksal, “Bu alanların imar mevzuatı açısından yasal izinleri ile ilgili de yoğun bir çalışma içindeyiz. Bu projelerdeki yatırım tutarı yaptığımız ön fizibiliteler neticesinde, 150 milyon ile 200 milyon euro aralığında olacaktır. Dünyaca ünlü bir yabancı marka işletmesini getirmeyi planladığımız yeni yatırımımız yaklaşık 150 milyon Euro tutarında olacaktır” açıklamasını yaptı.


Yabancı yatırımcılar Türkiye pazarını riskli buluyor

Alman gayrimenkul pazarında onlarca nitelikli projeye imza atmış bir yatırımcı olarak Türk gayrimenkul pazarında da lider olmak istediklerinin altını çizen Erkin Köksal, projelerinde ortaklığa sıcak bakmadıklarını ancak yabancı yatırımcılar ile yakın ve yoğun bir temas halinde olduklarını vurguladı. Bazı projelerinde finans kaynaklarını yurt dışı yatırımcılardan tercih edebildiklerini söyleyen Köksal, “Türkiye’nin özellikle son zamanlarda yaşamış olduğu gerek politik gerekse de sosyo- ekonomik iniş çıkışları yüzünden yabancı yatırımcılar Türkiye’de yatırım gerçekleştirmeyi riskli buluyorlar. Ancak biz HOMES olarak, tüm riskleri değerlendirip gerekli ön çalışmaları ve hazırlıkları tamamladık” diye konuştu.


Çeşme’nin ekolojik projesi: SEA HOMES

Homes yeni yatırımlar için düğmeye bastı!


Çeşme’deki ilk gayrimenkul projeleri Sea Homes inşaatı esnasında çevre faktörünü en ince ayrıntısına kadar değerlendiren Homes ekibi, konumlandığı arazide herhangi bir tahribata yol açmadan ve yeşil alanları koruyarak ekolojik bir yapı oluşturdu. Proje başlangıcında şehircilik ve planlama ilkesini esas alarak bulundukları şehre ve lokasyona imar mevzuatı çerçevesinde yaklaşarak çevreye uyumlu ve duyarlı proje hedeflediklerini söyleyen Köksal, SEA HOMES projelerinin de bu çerçevede hem mimari hem de peyzaj çalışmaları ile ön plana çıktığını aktardı. Açık alanları, terasları, balkonları, sosyal tesisler ile kapalı alandan ziyade açık alanda özel bir yaşam tarzı sunduklarını dile getiren Köksal, mimari projeleri ile teknik tasarımlarını uyum içinde entegre ederek; güneş sistemi, arıtma tesisi, doğal su kaynağı, otomatik sulama sistemi, tasarrufa yönelik kullanılan özel tasarım bataryalar ve vitrifiye ürünleri ile benzer fonksiyonlar çerçevesinde yeşil bina olmak konusunda ciddi çalışmalarda bulunduklarını anlattı.


SEA HOMES’ta fiyatlar 390 bin eurodan başlıyor

Çeşme’nin en eski ve en nezih yerleşim yerlerinin başında gelen Paşalimanı Koyu’nda toplam 36 üniteli 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 seçeneklerle rezidansları barındıran SEA HOMES, ailelere ve aile yaşamına odaklı A plus bir proje olarak dikkat çekiyor. Gürültüden ve eğlence yerlerinden uzak, ailelerin kendilerini rahat hissedebileceği bir yaşam tarzı sunan SEA HOMES’ta fiyatlar 390 bin Euro ile 690 bin Euro aralığında değişiyor. 35 metrekare ve 250 metrekare aralığında terasları ve bahçeli üniteleri mevcut olan SEA HOMES’ta tüm üniteler deniz manzaralı ve özel plaj ile ahşap iskele yer alıyor. 24 saat resepsiyon ve kameralı özel güvenlik hizmeti ile concierge, housekeeping, spa ve uluslar arası platformda tanınmış Şef Murat Bozok eşliğinde tasarlanmış restaurant ile Çeşme’de eşi benzeri görülmeyen hizmetler zinciri sunuluyor. SEA HOMES tüm misafirleri tarafından talep edilebilecek ulaşım, transfer, temizlik, catering, bebek bakıcılığı hizmetleriyle kişiye özel ve farklı bir yaşam tarzıyla Haziran 2016’da sahiplerine teslim ediliyor.


SEA HOMES kiralama sistemine yoğun ilgi

Sea HOMES Paşalimanı’nın Çeşme’nin en kaliteli ve en donanımlı projesi olduğunu vurgulayan Köksal, her bir ünitelerinin anahtar teslim olarak dizayn edildiğini; Miele, Samsung, Gaggenau, Scavolini gibi dünyaca tanınmış ve kaliteleri ispatlanmış markaların ürünlerini kullandıklarını aktardı. Ünitelerini satın alan müşterilerinin verecekleri onay kapsamında kiralama sistemi uygulanacağını ifade eden Köksal, “Projemizin kiralama sistemi dahil olmak üzere tüm işletmesini kendi markamız ile yapacağız. Henüz fiyatları belirlemedik ancak Çeşme’de asgari 1 hafta süreli olmak üzere kiralama konusunda büyük ve ciddi talepler olduğunu biliyoruz. Bu konuda şu anda projemize çok ciddi talepler geliyor. Batılı ülkelerde çok sık rastladığımız ve SEA HOMES Paşalimanı’nda kurduğumuz bu işletme modeli ülkemizde gerek turizm gerekse de konut sektörü için örnek teşkil edecektir” dedi.


Web: http://www.seahomespasalimani.com/Haber AA'da şu şekilde yer aldı;


Almanya'da gerçekleştirdiği nitelikli konut projeleriyle tanınan HOMES firması, Çeşme'deki 30 milyon avroluk ilk yatırımının ardından yeni yatırımlar için düğmeye bastı.


Şirket açıklamasına göre HOMES, Türkiye'de gayrimenkul sektörüne 200 milyon avro yatırım yapmayı planlıyor. İlk projesi SEA HOMES'u 30 milyon avro yatırımla Çeşme Paşalimanı Koyu'nda hayata geçiren ve haziran ayında teslim etmeye hazırlanan firma, bu projenin ardından Çeşme'deki yatırımlarına devam edecek.


Açıklamada görüşlerine yer verilen HOMES şirketi kurucusu ve Türk girişimci Erkin Köksal, Çeşme'nin en gözde bölgelerinde ilgilendikleri iki proje alanı bulunduğunu belirterek, Çeşme'de otel ve rezidans projesi gerçekleştireceklerini vurguladı.


Alaçatı'da da restoran ve plaj yatırımını kapsayan turizm kompleksi inşa etmeyi planladıklarını aktaran Köksal, "Her iki proje alanı için de Ar-Ge ve fizibilite çalışmaları devam ediyor. Bu alanların imar mevzuatı açısından yasal izinleri ile ilgili de yoğun bir çalışma içindeyiz. Bu projelerdeki yatırım tutarı, yaptığımız ön fizibiliteler neticesinde 150 milyon ile 200 milyon avro aralığında olacak" bilgilerini de paylaştı.


AABu haber Akşam Gazetesi'nde şöyle yer aldı:


Almanya'da gerçekleştirdiği nitelikli konut projeleriyle tanınan HOMES, Türkiye pazarına hızlı bir giriş yaparak, yatırımlarını başlatıyor.


Türk gayrimenkul sektörüne 200 milyon euro yatırım yapmayı planlayan HOMES, ilk projesini Çeşme Paşalimanı’nda tamamlıyor. 'SEA HOMES' projesinin haziran ayında teslim edilmesi planlanıyor. 


AkşamHaber Bugün Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Homes, 30 milyon euroluk ilk projesinin teslimatına haziranda başlayacak.


Alman gayrimenkul firması Homes,  İzmir  Çeşme'de 30 milyon euro bedelle tamamladığı ilk projesi Sea Homes'ten sonra yatırımlarına devam edecek. Bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Erkin Köksal, "Türkiye'de gayrimenkul sektörüne 200 milyon euro yatırım yapmayı planlıyoruz" dedi. Çeşme'deki projenin teslimatını 1 Haziran’da yapacaklarını belirten Köksal, yine bu bölgede otel ve rezidans projesi gerçekleştireceklerini belirtti. Alaçatı'da da restoran ve plajı kapsayan turizm kompleksi inşa etmeyi planladıklarını aktaran Köksal, her iki proje alanı için fizibilite çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.  


Verilen bilgiye göre Çeşme'deki projeden 390-690 bin euro arası villa alanlar, buraları kullanmadıkları zamanlar kiralayabilecek. 


Bugün
Haber Taraf Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...


Almanya'da gerçekleştirdiği nitelikli konut projeleriyle tanınan gayrimenkul devi Homes, Türkiye'ye 200 milyon euro yatınm yapmayı planlıyor. 


Homes, ilk olarak Ege'nin en güzel koylanndan biri olan Çeşme Paşalimanı'nda 30 milyon euro yatınm ile gerçekleştirdiği Sea Homes projesini Haziran'da teslim etmeyi planlıyor. 


Çeşmede 2 proje üzerinde daha çalıştıklarını belirten Koksal, "Bu projelerdeki yatınm tutarı yaklaşık olarak 150 milyon ile 200 milyon euro aralığında olacaktır" açıklamasını yaptı. Almanya gayrimenkul pazannda nitelikli projelere imza atmış bir yatırımcı olarak Türkiye gayrimenkul pazannda da lider olmak istediklerinin altım çizen Erkin Koksal, projelerinde ortaklığa sıcak bakmadıklanm ancak yabancı yatmmcılar ile yakın ve yoğun bir temas halinde olduklarını vurguladı. Bazı projelerinde finans kaynaklannı yurt dışı yatırımcılardan tercih edebildiklerini söyleyen Koksal, "Türkiye'nin özellikle son zamanlarda yaşamış olduğu gerek politik gerekse de sosyo- ekonomik iniş çıkışlan yüzünden yabancı yatırımcılar Türkiye'de yatınm gerçekleştirmeyi riskli buluyorlar. Ancak biz Homes olarak, tüm riskleri değerlendirip gerekli ön çalışmalan ve hazırlıklan tamamladık" diye konuştu. 


Çeşme'nin Paşalimanı Koyu'nda toplam 36 üniteli 1+1,2+1,3+1,4+1 ve 5+1 seçeneklerle rezidansları barındıran Sea Homes'ta fiyatlar 390 bin Euro ile 690 bin Euro aralığında değişiyor. Üniteler, 35 metrekare ve 250 metrekare aralığında.TarafHaber Vatan Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


ALMANYA'DA gerçekleştirdiği konut projeleriyle tanınan Homes, Türkiye pazarına giriş yaparak, yatırımlarını başlatıyor. 200 milyon euro yatırım yapmayı planlayan Homes, ilk projesini Çeşme Paşalimanı'nda tamamlıyor. 30 milyon euro yatırım ile gerçekleştirdiği Sea Homes projesini Haziran ayında teslim etmeyi planlayan firma, Çeşme'deki yatırımlarına da devam edecek. Çeşme'de ilgilendikleri iki tane proje alanı bulunduğunu söyleyen Homes'un Kurucusu Erkin Koksal, Çeşme'de otel ve rezidans projesi yapacaklarını belirtti. Alaçatı'da da restoran ve plaj yatırımını kapsayan turizm kompleksi inşa etmeyi planladıklarının altını çizen Koksal, her iki proje alanı için çalışmaların devam ettiğini kaydetti. Satışa çıkan Sea Homes projesi 36 üniteden oluşuyor. Fiyatlar 390 bin euro ile 690 bin euro aralığında değişiyor. 


VatanHaber Bizim Anadolu'da şu şekilde yer aldı;


Almanya'da gerçekleştirdiği nitelikli konut projeleriyle tanınan gayrimenkul devi HOMES, Türkiye pazarına hızlı bir giriş yaparak, yatırımlarını başlatıyor. Türk gayrimenkul sektörüne 200 milyon euro yatırım yapmayı planlayan HOMES, ilk projesini Ege'nin en güzel koylarından biri olan Çeşme Paşaümanı'nda tamamlıyor. 

30 milyon euro yatırını ile gerçekleştirdiği SEA HOMES projesini Haziran ayında teslim etmeyi planlayan gayrimenkul devi firma, Çeşme'deki yatırımlarına da devam ı edecek. Çeşme'nin en gözde bölgelerinde ilgilendikleri iki tane proje alanı bulunduğunu söyleyen HOMES Şirketinin Kurucusu Türk Girişimci Erkin Koksal. Çeşme'de otel ve rezidans projesi gerçekleştireceklerini belirtti Alaçatı'da da restoran ve plaj yatırımını kapsayan turizm kompleksi inşa etmeyi planladıklarının altım çizen Koksal, her ıkı proje alanı için de Ar-Ge ve fizibilite çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. Koksal. "Bu alanların imar mevzuatı açısından yasal izinleri ile ilgili de yoğun bir çalışma içindeyiz. Bu projelerdeki yatırım tutarı yaptığımız ön fizibiliteler neticesinde, 150 milyon ile 200 milyon euro aralığında olacaktır Dünyaca ünlü bir yabancı marka işletmesini getirmeyi planladığımız yeni yatırımımız yaklaşık 150 milyon Euro tutarında olacaktır" açıklamasını yaptı. 


TÜRKİYE PAZARINI RİSKLİ BULUYORLAR

Alman gayrimenkul pazarında onlarca nitelikli projeye imza atmış bir yatırımcı olarak Türk gaynmenkul pazarında da lider olmak istediklerinin altını çızeıı Er loıı Koksal, projelerinde ortaklığa sıcak bakmadıklarını ancak yabancı yatırımcılar ile yakın ve yoğun bir temas halinde olduklarını vurguladı Bazı projelerinde finans kaynaklarını yurt dışı yatırımcılardan tercih edebildiklerini söyleyen Koksal, "Türkiye'nin özellikle son zamanlarda yaşamış olduğu gerek politik gerekse de sosyo- ekonomik iniş çıkışları yüzünden yabancı yatırımcılar Türkiye" de yatırım gerçekleştirmeyi riskli buluyorlar. Ancak biz HOMES olarak, tüm riskleri değerlendirip gerekli ön çalışmaları ve hazırlıkları tamamladık" diye konuştu. 


ÇEŞME'NİN EKOLOJİK PROJESİ: SEA HOMES

Çeşme'deki ilk gayrimenkul pro- zaj çalışmaları ile ön plana çıktığıj eleri Sea Hoıııes inşaatı esnasmda çevre faktörünü en ince ayrıntısına kadar değerlendiren Hoıııes ekibi, konumlandığı arazide herhangi bir tahribata yol açmadan ve yeşil alanları koruyarak ekolojik bir yapı oluşturdu. 

Proje başlangıcında şehircilik ve planlama ilkesini esas alarak bulundukları şehre ve lokasyona imar mevzuatı çerçevesinde yaklaşarak çevreye uyumlu ve duyarlı proje hedeflediklerini söyleyen Koksal, SEA HOMES projelerinin de bu çerçevede hem mimarı hem de peynı aktardı. 

Açık alanları, terasları, balkonları, sosyal tesisler ile kapalı alandan ziyade açık alanda özel bir yaşam tarzı sunduklarını dile getiren Koksal, mimari projelen ile tekinle tasarımlarını uyum içinde entegre ederek. güneş sistemi, arıtma tesisi, doğal su kaynağı, otomatik sulama sistemi, tasarrufa yönelik kullanılan özel tasarım bataryalar ve vitrıfiye ürünleri ile benzer fonksiyonlar çerçevesinde yeşil bina olmak konusunda ciddi çalışmalarda bulunduklarını anlattı. 


Bizim Anadolu
Haber Posta Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...


Alman gayrimenkul şirketi HOMES, Çeşme'ye 200 milyon euroluk yatırım planlıyor. Paşalimanı Koyu'nda yer alan ilk projesi Sea Homes'un ardından yeni yatırımlar için düğmeye basan Homes, kısa ve orta vadede Çeşme'nin çehresini değiştirmeyi hedefliyor. 30 milyon euro yatırımla gerçekleştirilen Sea Homes Haziran'da teslim edilecek. Sea Homes'ta fiyatlar 390 bin eurodan başlıyor. 


PostaHaber Zaman Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...


Almanya'da konut projeleri yapan Homes, Türkiye'de 200 milyon Euro'luk yatırım yapacak. Şirket ilk olarak 30 milyon Euro yatırımla Çeşme Paşalimanı koyunda Sea Homes projesine başladı. Haziranda teslim edilecek projede 1+1'den 5+1'e 36 ünite var. Fiyatların 390-690 bin Euro arasında değiştiği deniz manzaralı rezidans projesinde, müşterilerin vereceği onayla kiralama sistemi de uygulanacak.Zaman


Haber Star'da şöyle yer aldı;

Homes Şirketi’nin kurucusu Erkin Köksal, Türkiye’de gayrimenkul sektörüne büyük yatırım yapmayı planladıkalrını belirtirken, ilk projeleri Sea Homes’u 30 milyon Euro yatırımla Çeşme Paşalimanı Koyu’nda hayata geçirdiklerini ve haziran ayında teslim etmeye hazırlandıklarını söyledi. Bu projenin ardından Çeşme’deki yatırımlarına devam edeceklerini belirten Köksal, Çeşme’nin en gözde bölgelerinde ilgilendikleri iki proje alanı daha bulunduğunu, Çeşme’de otel ve rezidans projesi gerçekleştireceklerini vurguladı.


Star Haber Sözcü Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


ALMANYA'da gerçekleştirdiği nitelikli konut projeleriyle tanınan HOMES firması, Çeşme'deki 30 milyon euroluk ilk yatırımının ardından yeni yatırımlar için düğmeye bastı. Şirket açıklamasına göre HOMES, Türkiye'de gayrimenkul sektörüne 200 milyon euro yatırım yapmayı planlıyor. İlk projesi SEA HOMES'u 30 milyon avro yatırımla Çeşme Paşalimanı Koyu'nda hayata geçiren ve haziran ayında teslim etmeye hazırlanan firma, bu projenin ardından Çeşme'deki yatırımlarına devam edecek. HOMES şirketi kurucusu Erkin Koksal, Çeşme'nin en gözde bölgelerinde ilgilendikleri iki proje alanı bulunduğunu belirterek, Çeşme'de otel ve rezidans projesi gerçekleştireceklerini vurguladı. Alaçatı'da da restoran ve plaj yatırımım kapsayan turizm kompleksi inşa etmeyi planladıklarını aktaran Koksal, "Her iki proje alam için de Ar-Ge ve fizibilite çalışmaları devam ediyor. Bu alanların imar mevzuatı açısından yasal izinleri ile ilgili de yoğun bir çalışma içindeyiz. Bu projelerdeki yatırım tutarı, yaptığımız ön fizibiliteler neticesinde 150 milyon ile 200 milyon Euro aralığında olacak" bilgilerini de paylaştı. 


Sözcü/ İsmail ŞahinHaber Ekonomist Dergisi'nde şu şekilde yer aldı;


Almanya'da gerçekleştirdiği nitelikli konut projeleriyle tanınan Homes, Türk gayrimenkul sektörüne 200 milyon Euro yatırım yapacak. Çeşme Paşalimanı'nda 30 milyon Euro yatırım yapılan 36 üniteli Sea Homes rezidans projesini haziran ayında teslim edecek olan firma, Çeşme'de yatırım yapmaya devam edecek. Homes Kurucusu Erkin Koksal, Çeşme'de otel ve rezidans projesi, Alaçatı'da da restoran ve plaj yatırımı olmak üzere iki yeni yatırımın 200 milyon Euro'yu bulacağını söylüyor. 


Ekonomist


Geri Dön