03 / 03 / 2024

Huzurlu Marmara Güneşli için proje alanında yıkım başladı!

Huzurlu Marmara Güneşli için proje alanında yıkım başladı!

Huzurlu Marmara Beylikdüzü projesinin ardından Güneşli’de kentsel dönüşüm projesi kapsamında hayata geçirilecek Huzurlu Marmara Güneşli için proje alanında yıkım başladı. BağcılarMarkalı konut sektöründe özel bir yer edinen Huzurlu İnşaat’ın Marmara Bölgesi’ndeki ikinci projesi Güneşli’de yükselecek. Bağcılar Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın önderliğinde başlatılan yıkım çalışmalarında Huzurlu İnşaat, Huzurlu Marmara Güneşli ile bölgede yeni bir kentsel dönüşüm projesine imza atacak. 


Dönüşüm seferberliğinin başladığı Güneşli bölgesinin çehresini değiştirecek projenin yıkım törenine; Bağcılar Kaymakamı Orhan Çiftçi, Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Huzurlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Bıyıklı,  bölge kurum yetkilileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.


İstanbul’un en hızlı gelişen ve dönüşen bölgesinde, Basın Ekspres yoluna yakın mesafede konumlanan Huzurlu Marmara Güneşli, Bağcılar Belediyesi’nin Güneşli’de ki ilk dönüşüm projesi olma özelliğiyle dikkat çekiyor.

Toplamda 292 dairenin yer alacağı yeni yaşam alanı, 56 bin metrekarelik inşaat alanı üzerinde yükselecek.


LOKMAN ÇAĞIRICI; “ DÖNÜŞÜM PROJELERİYLE İLÇEMİZİ YENİLEYECEĞİZ”

Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla niteliksiz yapıların bir an önce kaliteli ve estetik yapılarla yenilenmesi gerektiğini belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı; “ Site sakinlerimiz kendi aralarında uzlaşırlarsa yeni dönüşümlerin önünü açmış oluruz. Biz belediye olarak gerekli her türlü desteği vermeye hazırız. İlçemize sağlıklı, modern yapılar kazandırmalıyız. Mevcut evinizin değeri dönüşüme girdiği zaman 3-4 kat değer kazanacak. Huzurlu Marmara Güneşli projesi de bunlardan birisidir” dedi.


BAYRAM BIYIKLI; “BÖLGEYE MODERN SİTELER İNŞA EDECEĞİZ”

Yeni yatırımlarla ekonomiye katma değer oluşturmaya devam edeceklerini belirten Huzurlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Bıyıklı; “Özellikle İstanbul’da kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazandı. Biz de Huzurlu Marmara Güneşli projemizle bu dönüşüm seferberliğine destek veriyoruz. Şehirlerimizi çevreyle uyumlu biçimde modern hale getirmek ve çevreye duyarlı yerleşimler oluşturmak için Güneşli’de dönüşüm seferberliğini başlatan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Türkiye genelinde, özellikle İstanbul’da riskli yapıların acilen sağlıklı ve güvenli yaşam alanlarına dönüştürülmesi adına Kentsel dönüşüme hız veren hükümetimize de şükranlarımızı sunuyoruz. İnşallah kısa zamanda planlı yapılaşmayla burada modern siteler tesis edeceğiz. 


Toplamda 4 blok halinde hayata geçireceğimiz projede 2+1 ve 3+1 daire tipleri olacak. 1550 metrekarelik kısmını da ticari alan için kullanacağız. Burada geniş peyzaj alanına sahip, yüzme havuzu ve kapalı otoparkıyla bölgeye değer kazandıran bir proje inşa edeceğiz.’’ dedi. 


Yıkımın ardından inşa çalışmalarının başlatılacağı Huzurlu Marmara Güneşli projesi 2018’in son çeyreğinde teslim edilecek.Tel: 444 4 136

Web: http://www.huzurluinsaat.com


Haber AA'da şu şekilde yer aldı


Bağcılar'daki kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 160 daireli 4 blok yıkıldı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, ilçedeki kentsel dönüşüm, vatandaşların desteğiyle devam ediyor.

Çalışmalar kapsamında 160 daireli 4 bloklu Sistem Bloklarının yıkımı gerçekleştirildi.

Blokların yerine inşa edilecek 4 bloklu Huzurlu Marmara Güneşli Sitesinde, 293 konut, 12 iş yeri ve 384 araçlık otopark yer alacak.

Kaymakam Orhan Çiftçi yıkım töreninde, 1960 yılı sonlarında sanayileşme ile birlikte yoğun göç alan İstanbul'a gecekondular inşa edildiğini hatırlattı. 1999 depreminde 17 bin 480 kişinin hayatını kaybettiğini ve on binlerce insanın yaralandığını aktaran Çiftçi, şunları kaydetti:

"Dönemin hükümetleri gecekondulaşmayı teşvik etti. Gecekondu ve imar affı çıkarıldı. Acı sonucu böyle yaşadık. 2000'li yıllardan sonra planlı ve sağlıklı binaların yapımına başlandı. Bağcılar dönüşümde öne çıktı. Kentsel dönüşümün en hızlı yaşandığı ilçe Bağcılar oldu. Başkan Lokman Çağırıcı alkışı hak ediyor. Eserleri de ortada. 10 yıl önce Bağcılar'a gelmiştim.10 yıl sonra yine kaymakam olarak geldim. Şimdi tanıyamadım."

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da Kazakkent Altay Camisini yenilediklerini, hayırseverlerle birlikte Kayıkçıoğlu Camisini yaptırdıklarını belirtti.

İki yılda ilçeye kazandırdıkları 26 okul arazisinin 13'ünün inşaatının başladığına dikkati çeken Çağırıcı, yine aynı mahallede Gülbahar Caddesi'nde Turizm ve Otelcilik Yüksekokulunu inşa edeceklerini söyledi.

Belediye hizmet binasının temelini yakında atacaklarını bildiren Çağırıcı, kaymakamlık binasının inşasına da çok yakında başlanacağını sözlerine ekledi. 

Konuşmaların ardından AK Parti Milletvekili Mürteza Zengin, Kaymakam Çiftçi, Başkan Çağırıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, firma yetkilileri ve konut sahipleri yıkım çalışmasını başlatmak üzere bir araya geldi.

"Hayırlı olsun" temennisinde bulunan Çağırıcı, inşaatın 20 ayda tamamlanmasını istedi. Bunun üzerine firma yetkilileri de 24 ay yerine 20 ayda tamamlama sözü verdi. Ardından yıkım başlatıldı.

Program sırasında duygulu anlar yaşandı. Yıllardır birbirleriyle güzel komşuluk kuran site sakinleri yeni konutlarında buluşmak üzere vedalaştı.

Sitede 20 yıldır oturduğunu anlatan Hayri Aslan, "Üç çocuğumu bu evde büyüttüm. Sakinlerimizle aramızda güzel komşuluk vardı. 87 metrekarelik evim inşallah 95 metrekare ve depreme dayanıklı olacak." ifadelerini kullandı.

Sultan Tan ise torunlarını büyüttüğü evden ayrıldıklarını belirterek, "“Komşularımızla birbirimizi çok seviyorduk. İnşallah yeni evimizde yeniden bir araya geliriz." sözleriyle duygularını dile getirdi.

Sistem Blokları yerine inşa edilecek Huzurlu Marmara Güneşli sitesinde, konut ve otoparkın yanı sıra 6 bin 500 metrekarelik yeşil alan, kreş, sosyal tesis, kapalı havuz, çocuk oyun alanı, toplantı salonu, seyir ve dinlenme alanları da yer alacak. Haber Milliyet'te şöyle yer aldı

Huzurlu İnşaat, Avrupa yakasında geliştirdiği projelerine bir yenisini daha ekliyor. Huzurlu Marmara Beylikdüzü projesinin ardından Güneşli’de kentsel dönüşüm projesi kapsamında hayata geçirilecek Huzurlu Marmara Güneşli için proje alanında yıkım başladı.

Bağcılar Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın girişimleriyle gerçekleştirilen yıkımın ardından, Huzurlu İnşaat bölgeye 292 konut inşa edecek.

Modern sitelerKentsel dönüşüm çalışmalarıyla niteliksiz yapıların bir an önce kaliteli ve estetik yapılarla yenilenmesi gerektiğini belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Site sakinlerimiz kendi aralarında uzlaşırlarsa yeni dönüşümlerin önünü açmış oluruz. Biz belediye olarak gerekli her türlü desteği vermeye hazırız. İlçemize sağlıklı, modern yapılar kazandırmalıyız. Mevcut evinizin değeri dönüşüme girdiği zaman 3-4 kat değer kazanacak. Huzurlu Marmara Güneşli projesi de bunlardan birisidir” dedi.
Yeni yatırımlarla ekonomiye katma değer oluşturmaya devam edeceklerini belirten Huzurlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Bıyıklı ise, “Özellikle İstanbul’da kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazandı. Biz de Huzurlu Marmara Güneşli projemizle bu dönüşüm seferberliğine destek veriyoruz. Toplamda 4 blok halinde hayata geçireceğimiz projede 2+1 ve 3+1 daire tipleri olacak. 1550 metrekarelik kısmını da ticari alan için kullanacağız. Bölgeye değer kazandıran bir proje inşa edeceğiz” diye konuştu.

Milliyet


Geri Dön