03 / 03 / 2024

İGED inşaat bir günde 1 milyar değer yarattı!

İGED inşaat bir günde 1 milyar değer yarattı!

İnşaat ve mobilya sektörü İş Forumu'nda İstanbul'daki dört işadamı derneği, mobilyacı ve inşaat malzemesi tedarikçisi üyelerini 50 büyük inşaat firmasıyla buluşturdu. İGED inşaat bir günde 1 milyar değer yarattı...İnşaat ve mobilya sektörü İş Forumu'nda İstanbul'daki dört işadamı derneği, mobilyacı ve inşaat malzemesi tedarikçisi üyelerini 50 büyük inşaat firmasıyla buluşturdu. Ağaoğlu inşaat, Nef İnşaat, Dumankaya, İnanlar İnşaat, Gül İnşaat, Dome Mimarlık gibi sektörün en önemli firmalarının katıldığı İnşaat ve Mobilya Sektörü İş Forumu'nu organize eden İstanbul Genç İşadamları Demeği (İGED) Başkanı Av. Hüseyin Ataol inşaat sektörüne ürün tahsis edebilecek şirketler ile inşaat sektörünün üreticilerini bir araya getirerek bir paket oluşturduklarını ve bunun da özellikle inşaat ve mobilya sektörüne cidddi fayda sağlamasını beklediklerini ifade etti. 


İnşaat ve mobilya sektörü İş forumunu organize eden İstanbul Genç İşadamları Derneği (İGED) Başkanı Av. Hüseyin Ataol 6 aylık iş görüşmesini bir güne sığdırdıklarını ve bu görüşmelerin sonunda 1 milyar liralık iş bağlantısı gerçekleştiğini söyledi. 


İnşaat ve mobilya sektörü İş forumunda 2.500'ün üstünde iş görüşmesi gerçekleşti Türkiye'nin önce gelen 50'nin üstünde inşaat firması 4 demeğe bağlı iş insanları ile 2.500'ün üstünde görüşme gerçekleştirdi. 


Forumu düzenlerken daralan ticaretin önünü açmayı amaçladıklarını belirten Hüseyin Ataol, "Amacımız üyelerimize yeni iş olanakları sağlamak. Bugün buraya katılan üyelerimiz 6 ayda gerçekleştirebilecekleri iş görüşmelerini bir güne sığdırmış oldu." dedi. İkili iş görüşmelerinin gerçekleştirildiği forumda inşaat şirketleri, mobilya üreticileri ve tedarikçilerin görüşmelerde somut iş bağlantıları yapıldığına dikkat çeken Hüseyin Ataol, forumlarda ortaya çıkan ekonomik hareketliliği şöyle anlattı: "Daha önce gerçekleştirdiğimiz tekstil forumunda 250 milyon liralık bir iş hacmi oluşturmuştu. Bugün de inşaat ve mobilya sektörlerinde 1 milyar liralık bir iş hacmi doğdu. Ülkemizin lokomotif sektörlerinden inşaat altında birçok iş koluna da imkan sunması sebebiyle daha geniş bir kesime hitap etmekte. Bugün gerçekleştirdiğimiz iş forumumuza da bu lokomotif sektörümüzün öncüsü 50 büyük inşaat firması katılım gösterdi." 


Anayurt Gazetesi 


Geri Dön