24 / 04 / 2024

İhlas Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşüm projesine başlıyor!

İhlas Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşüm projesine başlıyor!

İhlas Holding tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu' nda yapılan yazılı açıklamaya göre İhlas Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşüm projesine başlıyor. Alan üzerinde 4.500 konut ve ticari alanlar yer alacak...İhlas Holding tarafından yapılan açıklama şöyle;


İhlas Holding A.Ş. bünyesindeki şirketimiz ‘'İhlas Yapı Turizm Sağlık Ticaret A.Ş.'' İstanbul ili, Gaziosmanpaşa ilçesi, Karayolları ve Yenimahalle yi içine alan bölgede 988.000 metrekarelik bir alan üzerinde 6306 sayılı kanun kapsamında kentsel dönüşüm projesini geliştirmek ve inşa etmek hususunda çalışmalara başlamıştır.


İhlas Yapı Turizm Sağlık Ticaret A.Ş. bu kapsamda Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığı'na bağlı ‘'Gaziosmanpaşa İnşaat Yatırım Taahhüt Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.'' ile sözleşme imzalamış ve sözleşmenin yürürlüğe girmesi için gerekli olan üç milyon (3.000.000,-$) USD'nı ödemiştir.


İlgili belediye ve belediye şirketi, hak sahipleri ile gerekli anlaşmaları yapacak ve alanı boş bir şekilde İhlas Yapı Turizm Sağlık Ticaret A.Ş.‘ ne teslim edecektir. Şirketimiz bu proje üzerinde geliştireceği çalışmalar sonucunda maksimum % 40 inşaatı hak sahipleri ve belediye şirketine bırakacaktır. Kalan % 60 lık kısmın inşaatını ise İhlas Yapı değerlendirecektir.


İhlas Yapı Turizm Sağlık Ticaret A.Ş., belirtilen alanın büyüklüğünü de dikkate alarak projeyi kendi belirleyeceği etaplar halinde gerçekleştirecektir. 


Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Gaziosmanpaşa İnşaat Yatırım Taahhüt Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. nin 1nci etaba ait araziyi teslim etmesi halinde 2014 yılının ilk altı ayında başlayacaktır. Teslim edilen 350.000 metrekare alan üzerinde 4.500 konut ve ticari alanlar geliştirilerek yaklaşık bir milyar sekiz yüz altmış milyon (1.860.000.000,-$) USD ciro planlanmıştır.


Konu ile ilgili gelişme kaydettikçe kamuoyuna gerekli açıklamalar yapılacaktır.Geri Dön