14 / 06 / 2024

İller Bankası'ndan Yıldırım'daki kentsel dönüşüme destek!

İller Bankası'ndan Yıldırım'daki kentsel dönüşüme destek!

İller Bankası Genel Müdürü Mehmet Turgut Dedeoğlu, "İller Bankası olarak, Yıldırım'daki kentsel dönüşüm başta olmak üzere, projelere her türlü desteği sağlamaya hazırız. Yıldırım Belediyesi ile işbirliğimiz artarak devam ediyor" dedi.İller Bankası bürokratlarını ağırlayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, desteklerinden dolayı teşekkür ederken, kentsel dönüşümün önemine vurgu yaptı. 

İller Bankası Genel Müdürü Mehmet Turgut Dedeoğlu, Genel Müdür Yardımcısı Hakan Çolak, Kaynak Geliştirme Daire Başkanı Bilgin Koluaçık, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'yi makamında ziyaret etti. Başkan Edebali, "Yıldırım'ın öncelikli gündemi kentsel dönüşüm. Bunu bir tercih değil zorunluluk olarak görüyoruz. İlçemizde kentsel dönüşümün sadece yerel yönetim marifetiyle yapılması mümkün değil. Özellikle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İller Bankası ile sıkı bir diyalog halindeyiz. Gerek Bakanlığımız gerekse Bankamız bugüne kadar desteklerini bizden hiç esirgemediler" dedi. 


İŞBİRLİĞİ ARTACAK 

Yıldırım'ı yakından takip ettiklerini ifade eden İller Bankası Genel Müdürü Mehmet Turgut Dedeoğlu, yapı stoku göz önünde bulundurulduğunda ilçenin Türkiye'de kentsel dönüşüme ihtiyacı olan öncelikli bölgelerden birisi olduğunu söyledi. Başkan Edebali'nin kentsel dönüşüm konusundaki çabalarını takdirle takip ettiklerini aktaran Dedeoğlu, "İller Bankası olarak, Yıldırım'daki kentsel dönüşüm başta olmak üzere, projelere her türlü desteği sağlamaya hazırız. Yıldırım Belediyesi ile işbirliğimiz artarak devam ediyor" dedi. 


Bursa Hakimiyet


Geri Dön