29 / 05 / 2024

İngiltere’de konut fiyatlarında son 7 yılın en hızlı artışı!

İngiltere’de konut fiyatlarında son 7 yılın en hızlı artışı!

Açıklanan resmi rakamlara göre İngiltere’de konut fiyatlarında son 7 yılın en hızlı artışı görüldü...Konut kredi kuruluşu Nationwide tarafından açıklanan resmi verilere göre, İngiltere'de konut fiyatları 2021 Mayıs'ta senelik bazda yüzde 10,9 artış gösterdi. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, görülen bu artış son 7 yılın en hızlı artışı oldu. 

Açıklanan verilere göre, 2014 Ağustos'ta yıllık konut fiyat artışı yüzde 11 şeklinde olmuştu. 2021 Mayıs'ta görülen yıllık 10,9'luk artış da o dönemden 2014 Ağustos'ta görülen artışran sonraki en yüksek artış oldu.

İngiltere’de konut fiyatlarında son 7 yılın en hızlı artışı!

Yine Nationwide veriline göre, İngiltere'de ortalama bir konutun satış fiyatı da Mayıs 2021 tairhi itibarıyla son 12 ayda yaklaşık olarak 23 bin 930 sterlin attı ve 242 bin 232 sterline çıktı.

Yine Nationwide tarafından yapılan açıklamada, İngiltere'de son dönemde tüketicilerin daha geniş konutları alabilmek için yarışa girdiği belirtildi.

Konuyla ilgili önemli değerlendirmeler yapan Nationwide Başekonomist Robert Gardner, İngiltere'de son 1 senede konut sektöründe bir değişim ve dönüşüm yaşandığını söyledi.

Nationwide Başekonomist Robert Gardner yaptığı açıklamada,  “Büyük çoğunluk daha az kentleşmiş yerleri arıyor.” dedi.


Türk yatırımcılar gayrimenkulde İngiltere'yi tercih etti!


Geri Dön