18 / 06 / 2024

İş Bankası'ndan bir ilk: “Çevre Dostu Yeni Nesil Ev Kredisi”

İş Bankası'ndan bir ilk: “Çevre Dostu Yeni Nesil Ev Kredisi”

İş Bankası, çevre dostu binalar için yeni bir kredi ürününü hayata geçiriyor.İş Bankası, Çevreye Yatırım Fonu'ndan sonra, Türkiye'de bir ilki daha gerçekleştiriyor ve çevre dostu binalar için yeni bir kredi ürününü hayata geçiriyor. İş Bankası, müşterilerine çevre dostu tasarıma sahip konut satın alan müşterilerine “Çevre Dostu Yeni Nesil Ev Kredisi” ile  avantajlı kredi koşulları sunuyor.

Çevre dostu binalar, çevre dostu kredi

İş Bankası 'Çevre Dostu Yeni Nesil Ev Kredisi' ile sağlayacağı avantajlarla müşterilerini çevreye duyarlı konut satın almaya ve dolaylı olarak inşaat firmalarını, bu tip projelere yönelmeye teşvik etmeyi amaçlıyor.

Konutların; gayrimenkul değerleme şirketleri tarafından uygulanan puanlama sistemi kapsamında “Su Kullanımında Etkinlik”, “Malzeme ve Kaynak”, “Enerji ve Atmosfer” “İnovasyon ve Tasarım” olmak üzere dört temel grupta değerlendirildiği bu üründe, değerlendirme sonucu belirli bir puanın üzerinde bulunan konutların kredilendirilmesinde 0.12 oranında faiz indirimi sağlanıyor. (Çevre Dostu Yeni Nesil Ev Kredisi için uygulanan faiz oranı halen yüzde 1,48'dir).

Türk bankacılık sektöründe yine bir ilki gerçekleştiren İş Bankası, doğal hayatın korunması ve sürdürülebilir yaşam konusundaki hassasiyetiyle bankacılık sektöründe örnek olmaya devam ediyor.


Geri Dön