22 / 06 / 2024

İş dünyasının beklentisi güven ortamı ve ekonomik istikrar

İş dünyasının beklentisi güven ortamı ve ekonomik istikrar

Adana Ticaret Odası (ATO) Meclis Başkanı İsmail Acı, piyasaların 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur seçimine kilitlendiğini söyledi. Acı, seçim sonrasına yönelik en önemli beklentinin "güven ortamı ve ekonomik istikrar" olduğunu ifade etti.EN ÇOK KORKULAN BASKILANAN DÖVİZ KURUNUN YÜKSELMESİ

İkinci tur seçimlerinden sonra ekonominin nasıl şekil alacağı konusunda tedirginlik yaşandığını söyleyen İsmail Acı, ekonomi politikalarının ne yönde seyredeceği, faizlerin durumu, dışarıdan kaynağın gelip gelmeyeceği gibi pek çok problemlerin iş dünyasının merakla beklediğini kaydetti.

İş dünyasının beklentisi güven ortamı ve ekonomik istikrar

İsmail Acı, en çok tedirginlik yaşanan hususun ise bugüne kadar baskılanan döviz kurlarının yükselmesi olduğuna vurgu yaparak TL’nin değer kaybına ve enflasyona da dikkat çekti: “TL’nin değer kaybı yaşayacağına yönelik kaygılar nedeniyle ticarette güven kaybı oluyor. Senelerdir ekonomideki en önemli konu olan enflasyonun tek haneleri görmesini umuyoruz.

Çünkü bu olursa piyasalar canlanacaktır. Bu durum üretim artışını beraberinde getirecektir. Üretim artışı da istihdam sağlayacaktır. Bu nedenle seçimden sonraki öncelikli talebimiz enflasyon, istihdam, ihracat ve yatırım gibi esas makroekonomik göstergelerin düzelmesidir.

Şampiyonlar Ligi finali İstanbul’a tam bu kadar gelir getirecek!

Almanya resesyona girdi!

Emekliye kademeli zam gelişmesi! Kademeli zam ilk defa masada!


Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com.tr’de yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com.tr herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com.tr bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com.tr'de yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön