18 / 07 / 2024

İş GYO Manzara Adalar için Tecim'e ne kadar ödeme yapacak?

İş GYO Manzara Adalar için Tecim'e ne kadar ödeme yapacak?

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) Kartal Manzara Adalar hakkında açıklama yaptı.
Kartal Manzara Adalar bünyesinde yer alan ofis ve ticari alanların tapu devir işlemleri tamamlanmış olup, gayrimenkul yatırım fonu katılma payları İş GYO hesaplarına intikal etti.

Kartal Manzara Adalar projesinde, eski arsa maliki olan Tecim ile hasılat paylaşımına ilişkin imzalanan sözleşme uyarınca, Manzara Adalar'da yer alan ofis ve ticari alanların gayrimenkul yatırım fonuna devri kapsamında Tecim'e yapılacak olan KDV hariç 173,5 milyon TL tutarındaki hasılat payı ödemesinin, aynı tutarda gayrimenkul yatırım fonu katılma payı vermek suretiyle yapılmasına karar verildi.

İş GYO'nun KAP açıklaması:
24.12.2019 tarihli özel durum açıklamamız kapsamında, Kartal Manzara Adalar bünyesinde yer alan ofis ve ticari alanların tapu devir işlemleri tamamlanmış olup, gayrimenkul yatırım fonu katılma payları Şirketimiz hesaplarına intikal etmiştir.

Kartal Manzara Adalar projesinde, eski arsa maliki olan Tecim Yapı Elemanları İnşaat Servis ve Yönetim Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti.(Tecim) ile hasılat paylaşımına ilişkin imzalanan sözleşme uyarınca, projede yer alan ofis ve ticari alanların gayrimenkul yatırım fonuna devri kapsamında Tecim'e yapılacak olan KDV hariç 173,5 milyon TL tutarındaki hasılat payı ödemesinin, aynı tutarda gayrimenkul yatırım fonu katılma payı vermek suretiyle yapılmasına karar verilmiştir.

İş GYO'dan Manzara Adalar'la gayrimenkul yatırım fonuna 352.2 milyon TL'lik yatırım!
 


Geri Dön