24 / 04 / 2024

İstanbul Adalar'daki konutlara talep arttı! 'Günde 70 kişi arıyor!'

İstanbul Adalar'daki konutlara talep arttı! 'Günde 70 kişi arıyor!'

Salgın sonrası İstanbul’un Adalar ilçesi, kendini izole etmek isteyen ancak şehir hayatından da kopmayı tercih etmeyen vatandaşların gözdesi oldu. Peki adalarda ev kiralamak veya satın almak için hangi yol izlenmeli? İşte uzmanların konut önerileri...Salgın sonrası İstanbul’un Adalar ilçesi, kendini izole etmek isteyen ancak şehir hayatından da kopmayı tercih etmeyen vatandaşların gözdesi oldu. Peki adalarda ev kiralamak veya satın almak için hangi yol izlenmeli? İşte uzmanların konut önerileri...
 
İstanbul’un Adalar ilcesin pandemi ile birlikte adeta zirveye çıktı. Halen; Kınalıada, Büyükada, Burgazada, Heybeliada,  ve Sedef Adası’nda yerleşim varken, kiralık ve satılık konut fiyatları da dikkat çekiyor. Gayrimenkul Danışmanı Caner Ceyhun Acarer, “Kiralık dairelerde fiyatlamalar 3 bin TL ile 5.500 TL arasında değişiyor. Bu fiyat aralığındaki daireler için telefonuma günde 70'den fazla arama geliyor” dedi. Acarer, "3 bin ile 5 bin TL arasında standart daireler kiraya hızlı verilirken, 7 bin TL üzeri daireler ve yüksek fiyatlı yalı dairelerini kiraya vermek biraz daha güç oluyor" diye ifade ederken, Gayrimenkul ve Yatırım Danışmanı Volkan Gürleyen ise İstanbul'da pandemi sonrası Silivri, Şile, Kağıthane, Ataşehir ve Kartal gibi ilçelere de talebin bir hayli arttığını kaydetti.

 İstanbul Adalar daki konutlara talep arttı! Günde 70 kişi arıyor!

EN ÇOK ONLAR TERCİH ETTİ

Milliyet Gazetesi'nden Gülşah Karaman'ın haberine göre; İstanbul'daki Adalar'dan en büyük rağbetin Büyükada'ya olduğunu söyleyen Adalar ilçesinde faaliyet gösteren Gayrimenkul Danışmanı Caner Ceyhun Acarer, Büyükada’nın en cazip ve merkezi ada olarak önde olmasının sebebini, Adalar Belediyesi'nin, Kaymakamlık Binası'nın ve Adalet Sarayı'nın bu bölgede yer alması, öte yandan en çok banka şubesinin de Büyükada'da bulunması olarak sıraladı.

Salgının ardından adaya olan ilginin arttığını söyleyen Acerer, “Pandemi dönemini Adalar’da geçirmek isteyen ve imkanı olan herkes adaya akın etti. Fakat adalar özel sit alanı ve imara kapalı olduğu için Adalar'a olan talep daire sayısıyla uyuşmadı, talep arttıkça fiyatlar yukarı çıktı. Adalar'ı en çok İstanbul Anadolu yakasında Bağdat Caddesi'nde ikamet edenler ve meslek olarak da evden çalışan genç yazılımcılar tercih etti” dedi.


Geri Dön