21 / 07 / 2024

İstanbul için şiddetli yağış uyarısı!

İstanbul için şiddetli yağış uyarısı!

İstanbul için şiddetli yağış uyarısı yapıldı. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü ve de AKOM meteoroloji biriminin hava tahmin raporlarına göre, bu gece yarısından itibaren İstanbul şiddetli yağışların etkisi altına girecek.
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü ve AKOM meteoroloji biriminin hava tahmin raporlarına göre, bu gece yarısından itibaren İstanbul şiddetli yağışların etkisi altına girecek.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, cuma sabah saatlerine kadar Marmara Bölgesi ve İstanbul genelinde 20 ila 150 kilogram aralığında kuvvetli gök gürültülü sağanak yağması bekleniyor. 


Yağışların; Istrancalar, Çatalca, Büyükçekmece, Arnavutköy, Sultangazi, Sarıyer, Beykoz, Sultanbeyli, Pendik ve Tuzla ilçelerinde şiddetli, diğer semtlerde ise çok kuvvetli yağacağı, gelecek sistemle hava sıcaklıklarının da 5 ila 8 derece azalacağı tahmin ediliyor.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye, Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, İSKİ, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı ekipleri, meteorolojik tahminler doğrultusunda tüm birimleriyle kritik noktalarda tedbirlerini alıyor.


Muhtemel sorunlara karşı çalışmalar AKOM'dan yönetilecek. 


Burdur ve Isparta için sağanak uyarısı 


Meteoroloji, Antalya'nın iç kesimleri ile Burdur ve Isparta için sağanak uyarısında bulundu.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü Antalya Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklamaya göre, bugün bölgede hava parçalı bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gökgörültülü sağanak şeklinde geçecek. Yağışlar, Antalya'nın iç kesimlerinde, Burdur ve Isparta'da kuvvetli olacak.


Hava sıcaklığı 1 ila 4 derece azalacak. 


Denizlerde rüzgar kuzeybatı ve batıdan 3 ila 5, öğle saatlerinde Antalya Körfezi'nde güney yönlerden 2 ila 4 kuvvetinde esecek. Dalga yüksekliği 1-2 metre civarında olacak.AA


Geri Dön