18 / 04 / 2024

İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılışı ertelenmedi!

İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılışı ertelenmedi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılışının 29 Ekim'de yapılacağını bildirdi...Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 73. BM Genel Kuruluna katılmak üzere gideceği New York'a hareketinden önce, Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nde basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılış tarihi hakkında açıklamada bulundu.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, toplantıda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da yer aldı.

İstanbul Yeni Havalimanı nın açılışı ertelenmedi!

Açılış tarihi 29 Ekim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Havalimanı'nın açılışının ertelendiğine dair haberlerle ilgili soruyu ise şöyle yanıtladı:

"Öyle bir şey yok. Dün zaten oradaydım. Tekraren arkadaşlarımıza sordum. 29 Ekim'de inşallah açılışını yapacağız. Ama nedir? Peyderpey oraya iniş kalkışlarda şeyler olabilir. Diyelim iç hatlarda kaç uçak, dış hatlarda kaç uçak... Bunların planlaması THY'nin İGA ile yapacağı görüşmeler çerçevesinde olacaktır. Çünkü bir anda Atatürk Havalimanı devreden çıkmayacak. Bir geçiş süreci var onun. Onun için 3. Havalimanı'nın bu geçiş süreci içinde, burayla müşterek olarak bu süreci işletecekler. Onun için 29 Ekim oranın açılış tarihidir. Test çalışmalarını TEKNOFEST'te yaptık. Daha önce biz bizzat oraya indik. Terminal binası her şeyiyle hazır durumda. Pist gayet güzel. Hatta beraber indiğimiz pilot arkadaşlara sorduğumda onlar da pistin çok kaliteli olduğundan bahsetti. Ama bu pistlerin sayısı ne olacak? Onlar da artacak, onun çalışmaları da devam ediyor."
 

Belediye seçimleri hakkında da açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Hedefimiz tüm belediyelerde seçime girmek üzere hazırlığımızı sürdürmek" dedi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"AK Parti olarak bizim şu anda bütün hedefimiz tüm belediyelerde seçime girmek üzere hazırlığımızı sürdürmektir, ona göre hazır olmaktır ve şu anda biz Cumhur İttifakı noktasındaki hassasiyetimiz neyse bundan sonraki süreçte de aynı hassasiyeti tabii ki koruruz, böyle bir dayanışma içinde olmayı arzu ederiz."

 

Yeni Havalimanı açılışı 1 Ocak'a mı ertelendi?
 

DHMİ'den Yeni Havalimanı'nın açılışının ertelendiği iddialarına yanıt!
 


Geri Dön