22 / 04 / 2024

İstanbul’un nüfusunu 4-5 milyon azaltacak öneri

İstanbul’un nüfusunu 4-5 milyon azaltacak öneri

Linkedin'den kaleme aldığı "Uzaktan çalışma modeli fırsat olabilir mi?" başlıklı yazısında Ali Haydar Bozkurt, bu uygulamanın İstanbul'u her anlamda rahatlatacağını savundu. Şirketlerin çalışanlarının başka şehirlerden çalışması için teşvik paketleri çıkarması gerektiğini de dile getiren Bozkurt, ya"Türkiye’nin temel sorunlarından bir tanesi olan, ekonomik yoğunluğun ağırlıklı olarak İstanbul’da toplanması nedeniyle, yaklaşık 20 milyona dayanan nüfusu ile artık İstanbul’un bu sorunu kaldıramadığı ortadadır. Sağlıklı bir eko-coğrafya için, Anadolu’da en az beş altı adet “İstanbul” yaratılmasına ihtiyaç olduğu görülüyor. Acaba, birçok firmada başlatılan uzaktan çalışma sistemi bu anlamda bir katkı sağlar mı?

Tamamen uzaktan çalışma ile yönetilebilecek konumlarda çalışanların, Anadolu’nun farklı şehirlerinden çalışabilmesi teşvik edilse, İstanbul’un keşmekeşinden ayrılmayı hayal edenlere bir çözüm olur mu? Örneğin;


Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com.tr’de yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com.tr herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com.tr bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com.tr'de yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön