01 / 03 / 2024

İzmir deprem konutlarının teslimleri ay sonuna kadar tamamlanacak!

İzmir deprem konutlarının teslimleri ay sonuna kadar tamamlanacak!

İzmir Milletvekili Necip Nasır, İzmir deprem konutlarının 4. proje alanından başlanarak, hak sahiplerine teslim edildiğini belirtti.İzmir Milletvekili Necip Nasır, İzmir'deki deprem konutları ile ilgili açıklma yaptı. 4. proje alanından başlayarak, hak sahiplerine evleri teslim edildiğini söyleyen Nasır, "Evlerin teslimleri ay sonuna kadar tamamlanacak." dedi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre;  İzmir  Milletvekili Necip Nasır, yazılı açıklmasında, kuraları çekilen evlerin teknik kontrollerinin yapılmasının ardından ortak mahallerin yetkili birim müdürlükleri tarafından teslim alındığını söyledi.

İzmir deprem konutlarının teslimleri ay sonuna kadar tamamlanacak!

Nasır, şunları kaydetti:

"Depremin ardından Bayraklı'da, yerinde 7 proje alanında 1391 konut ve 302 dükkan, rezerv alanda ise 3 bin 649 konut ve 51 dükkan olmak üzere toplam 5 bin 40 konut ve 353 dükkan inşaatında, 26 Kasım 2021 tarihinde teslim töreni yapılan proje alanlarında, İzmir Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü,  TOKİ  ve İzmir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yetkililerince, kuraları çekilen konutların teknik kontrolleri yapılarak, ortak mahaller teslim alındı.

4. proje alanından başlayarak, konutlar, hak sahiplerine teslim edilmeye başlandı. Konutların teslimleri ay sonuna kadar tamamlanacak. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda, 3. proje alanında bulunan Rıza Bey Apartmanı'nın da yapılan proje revizyonu nedeniyle geç başlayan konut ve iş yerleri de nisan-mayıs aylarında teslim edilecek. Rezerv alanda ise 1,5 milyar lira yatırım bedeli olan 3 bin 649 konut ve 51 dükkandan, projenin ilk etabını oluşturan, inşaatı tamamlanan 397 konutun da kuraları çekilip, kabulleri yapılarak, teslim edilecektir. 2+1 konutlar, 160 bin ile 180 bin lira arasında değişen fiyatları bulunurken, 3+1 konutlar ise 220 bin lira ile 260 bin lira arasında bedelle sahiplerine verilecektir. İlk 2 yılı ödemesiz toplam 20 yıl vadeli ödeme planına göre, 2+1 konutların taksitleri aylık 740 liradan, 3+1 konutların taksitleri ise aylık 1020 liradan başlayacaktır." 

İzmir deprem konutlarının teslimleri ay sonuna kadar tamamlanacak!

Son 9 senede İzmir'de riskli yapı olarak belirlenmiş olan 20 bine yakın binanın yıkıldığını ve kentsel dönüşüm projelerinin başlatıldığını ifade eden Nasır, kentsel dönüşüm projelerini mümkün olduğunca rıza ve yerindelik esasına göre sürdürdüklerini belirtti. Nasır, Bornova Eğridere'de yapımı hızla devam eden 34 köy evi, 5.074 konut ve 353 dükkan ile İzmir tarihinin en büyük kentsel dönüşümünü hayata geçirdiklerine dikkat çekti. 

Nasır, belediyelerin ve halkın işinin hızlı ilerlemesi için İzmir'de, Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığını da kurduklarını hatırlattı.

Necip Nasır'dan İzmir deprem konutları müjdesi: Teslimler yapılıyor!

 


Geri Dön