13 / 06 / 2024

Kahramanmaraş'ta depremzede esnaflar için konteyner iş yerleri kuruluyor! 

Kahramanmaraş'ta depremzede esnaflar için konteyner iş yerleri kuruluyor! 

Depremin merkezi olan Kahramanmaraş'ta iş yerleri kullanılamaz hale gelen esnaflar için 15 konteyner dükkan kurulacak.  Kahramanmaraş ta depremzede esnaflar için konteyner iş yerleri kuruluyor! 

Mahalleye dönüşlerin yavaş yavaş başladığını, gelecek hafta afet evlerinin yapılmaya başlanacağını dile getiren Kaya şunları söyledi: Mahalleye dönüşler başladığı için vatandaşlar perişan olmasın diye marketler açılıyor. Burasının nüfusu 6 bin 500 - 7 bin civarında. Bir hareketlilik olsun, gelenler mağdur olmasın, aradığını bulabilsin diye şuan ilk ihtiyaç market. İhtiyaçlarımız doğrultusunda esnaf kefaletimiz belediye başkanımız yardımcı olarak bu konteynerleri gönderdiler. 15 adet olarak gelen konteynerler yakın bir zamanda vatandaşlara hizmet verecek. Hayat devam ediyor. Bağ bahçe işleri başladığı için dönüşlerde başladı.'' dedi.

Esnaflara yönelik çalışmalar devam ederken Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör Geçici Çarşı alanlarında incelemelerde bulundu. Şehrin normal hayata dönmesi konusunda çalışmalar yürüten Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinden, yapımına başlanan 44 Konteyner Çarşı’nın 24’ü tamamlanarak 800’ün üzerinde esnafımız buralara yerleştirildi açıklaması geldi.  Aynı zamanda 600 binin üzerinde depremzede vatandaşın barınması sağlanıyor. Deprem bölgesinde kurulan konteyner sayısı 8 bin 700'ü geçti. 

Migros'tan 500 lira hediye fırsatı! Detaylar peş peşe açıklandı! Kimler faydalanabilir? Hemen Bakın! 

Gümüşün tam tamına 20 TL olacağı tarihi duyanın ayakları resmen yerden kesildi! Hemen tek tek açıklanan bu tarihe bakın!

Aile Bakanlığı'ndan sosyal destek alanlar şimdi bakın! Başvuran 3 bin 38 lira alıyor! SED yardımına yeni zam yapıldı mı?


Geri Dön