27 / 02 / 2024

Kandıra Belediyesi yeni hizmet binası yükseliyor!

Kandıra Belediyesi yeni hizmet binası yükseliyor!

Kocaeli Kandıra ilçesinin Akdurak Mahallesi’nde hayata geçirilen yeni hizmet binasında katların yükseldiği gözle görünür hale geldi.
Şehir genelinde ihtiyaç duyulan noktalarda eksiklikleri bir bir gidermeye devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kandıra Belediyesi yeni hizmet binasının inşaatını tamamlıyor. Yeni bina üç blok halinde inşa edecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, çalışmaları hummalı şekilde süren yapının bodrum kat kaba sıva, duvar ve bodrum perde yalıtım imalatları da devam ediyor. Tüm binada yalıtım ve dolgu çalışmalarını hızla bitirme adına çalışan Büyükşehir ekipleri, döşeme kalıp, demir montaj, kolon ve perde kalıp imalatları devam ediyor.

ÜÇ BLOK ŞEKLİNDE YAPILIYOR


Bina 3 bodrum, zemin ve 3 kat şeklinde yapılacak ve tam donanıma sahip olacak. Yapının en alt ve orta bodrum katlarında otopark bulunacak. En alt bodrum 44 araçlık otopark ve sığınak olarak, orta bodrum kat da 40 araçlık otopark ve depo, arşiv alanları olarak hayata geçirilecek. Üst bodrum katta ise giriş fuayesi, bekleme salonu ve hizmet birimleri bulunacak.

MECLİS SALONU İKİNCİ KATTA OLACAK


Yapının zemin katında başkanlık girişi, bekleme salonu ve hizmet birimleri yer alacaak. İkinci katta belediye meclis salonu ve meclis grup odaları inşa edilecek. Üçüncü kat da başkanlık makamı olarak düzenlenecek. Bu katta ayrıca personel dinlenme terası da bulunacak.

13 BİN 893 METRE KARE KULLANIM ALANI


Toplam 13 bin 893 metrekare kullanım alanına sahip olacak yapı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelere kazandırdığı belediye hizmet binalarından birisi olacak. Kandıra Belediyesi için hayata geçirilen yeni yapı da diğer hizmet alanları gibi modern bir bina olacak.


Geri Dön