05 / 03 / 2024

Karataş Belediyesi kaçak yapıya savaş acıyor!

Karataş Belediyesi kaçak yapıya savaş acıyor!

Karataş Belediye meclisinden görüşülen en önemli konularından diğeri ise çöp biriktirme alanı ve çöp alım merkezi yapılması. Meclis toplantısında alınan kararlar ile Karataş için ciddi anlamda büyük sorıın oluşturan konuların çözümü için ilk adım oldu.Karataş belediye Başkanı Boğaçhan Ünal; Karataş'ta imasız ve izinsiz yapıların en kısa zamanda düzenlemelerinin yapılacağı mü jdesini verdi. Meclis toplantısında alınan kararlar ile Karataş için ciddi anlamda büyük sorıın oluşturan konuların çözümü için ilk adım oldu. 

Gündem maddelerinin 1.si yerleşim yerlerinde bulunan hayvan ağıl ve ahırlarının Biiyiikşchir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığınca yapılan inceler neticesinde insan sağlığı açısından ciddi tehdit oluşturması nedeni ile belirlenen mahallelerden kaldırılarak yerleşim yerlerinin dışına taşınması idi. Oylamaya sunulan madde meclis üyelerince kabul edildi. 

Gündemin 2. Maddesi Adalı Mahallesinde 3402 sayılı kanun hükmünce kadastro çalışması için 6 kişiden oluşan (3 asil.3 yedek )bilirkişi görevlendirilmesi oldu. Gündemin 3. Ve son maddesi ise Sahillerimizde ve mahallelerimizde çevre düzenlemelerinin yapılması konusu idi. Turistik bir ilçede çarpık kentleşmenin görsellik açısından iyi bir görünüm vermediği göz önüne alınarak çarpık kentleşmenin önüne geçilmesi gerekliliğinin önemli olduğu vurgulanan belediye meclis toplantısında; yolların ve sahillerin imar planı sınırları içerisinde izinsiz yapıların düzenlenmesi kararı alındı. 


Gazette


Geri Dön