05 / 03 / 2024

Kaynarca-Sabiha Gökçen Metro Hattı 2018'de tamamlanacak!

Kaynarca-Sabiha Gökçen Metro Hattı 2018'de tamamlanacak!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı İstanbul'da trafiği rahatlatmak amacıyla yürüttüğü projeler arasında yer alan Kaynarca-Sabiha Gökçen Metro Hattı sözleşmeye göre metro hattı, Mart 2018'de tamamlanacak.Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı İstanbul'da trafiği rahatlatmak amacıyla yürüttüğü projeler arasında yer alan Kaynarca-Sabiha Gökçen Metro Hattı yapım ihalesi gerçekleştirildi, işi alan Gülermak YSE Ortaklığı ile sözleşme imzalanarak yer teslimi yapıldı. Söz konusu hat 7,4 kilometre uzunluğunda olacak ve 3 adet delme tünel, 1 adet aç-kapa olmak üzere 4 istasyondan oluşacak. Sözleşmeye göre metro hattı, Mart 2018'de tamamlanacak. 


İşin bitimiyle Kaynarca'dan Sabiha Gökçen Havalimanı'na 13 dakikada ulaşılacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin metro çalışmalarının da bitmesiyle Kadıköy'den Sabiha Gökçen Havalimanı'na raylı sistemlerle doğrudan ulaşım sağlanacak. Kadıköy-Kartal-Kaynarca, Kaynarca-Tuzla, JCaynarca-Pendik metro hatları, Sabiha Gökçen Haya~ limanı'na bağlanacak. 


Anadolu yakasında yapımı tamamlanan ve yapılacak metro hatları da İstanbul'da mesafeleri yakınlaştıracak. Kadıköy'den Sabiha Gökçen Havalimanı'na 46 dakikada ulaşım mümkün hale gelecek. 


Bizim Anadolu


Geri Dön