25 / 04 / 2024

Kayseri Kocasinan kentsel dönüşüm çalışmalarında son durum!

Kayseri Kocasinan kentsel dönüşüm çalışmalarında son durum!

Kayseri Kocasinan Belediyesi tarafından hayata geçirilen kentsel dönüşüm çalışmaları aralıksız devam ediyor. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Kayseri Kocasinan Belediyesi kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandırdı. Kocasinan Belediyesi'nde yer alan habere göre; Kentsel dönüşüm projelerine ara vermeden devam ettiklerini belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan’ı Kayseri’nin yeni yüzü yapmak için yeni projeler ve hizmetlerle yol kat ettiklerini söyledi.

“Kentsel Dönüşüm bizim için öncelikli olarak sosyal bir dönüşümdür” diyerek  açıklamasına başlayan Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın birçok noktasında kentsel dönüşüm çalışmasının devam ettiğine dikkat çekerek, “İlçemizin daha da güzelleşmesi için kentsel dönüşüm en önemli çalışmalarımızdan biridir. Çalışma programımız kapsamında ekiplerimizle birlikte gece-gündüz demeden hizmetlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Daha modern, daha kaliteli ve daha yaşanabilir kent için yeni projeler hayata geçiriyoruz. Konutlarıyla, sosyal donatı ve yeşil alanlarıyla örnek projeler yapıyoruz.” dedi.

Kayseri Kocasinan kentsel dönüşüm çalışmalarında son durum!

Başkan Çolakbayrakdar, kentsel yenilemenin sosyal odaklı olması gerektiğini  belirterek “Kocasinan’da mevcut ilan edilmiş alanların kentsel dönüşüm alanlarına hızlıca dönüştürülmesi ve inşaatların başlaması için çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Şehrimize yakışır yeni alanlar inşa edeceğiz. Kentin ihtiyacı olan sosyal mekanlar oluşturacağız. Okul, Kur’an Kursu, Cami, pazar yeri, park, sosyal merkezler gibi bölgede nelere ihtiyaç duyuluyorsa kentsel dönüşümle birlikte tamamlanmasını sağlayacağız. Bu bizim esas amaçlarımızın başında geliyor” şeklinde konuştu.

Başkan Çolakbayrakdar, açıklamasının sonunda “Kentsel Dönüşüm Projeleri tamamlandığında yeşil alanları, oyun parkları ve sosyal çevresi ile Kocasinan, Kayseri’nin yeni yüzü olacak.” sözlerine yer verdi.

Kayseri Kocasinan'da kentsel dönüşüm çalışmaları hızlandı!


Geri Dön