25 / 07 / 2024

Kayseri Şeker de gayrimenkulcü oluyor

Kayseri Şeker de gayrimenkulcü oluyor

Kayseri Şeker de gayrimenkul sektörüne giriyor. Şirket 80 milyon dolarla dev bir proje geliştirecek.


Sentez Mekanik 10. yıl dönümünü kutladı!


Kayseri Şeker Fabrikası'nın alışveriş merkezi, otel ve hastane yaptırmak için 80 milyon dolar tutarında yeni yatırım yapacak.

Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Ali Özışık, fabrikaya ait arsa üzerine yaptırmayı planladıkları alışveriş merkezi, otel ve hastane binasının, proje çalışmalarının tamamlandığını, temel atma aşamasına geldiklerini ifade etti.

Geçen yıl hizmete açtıkları Boğazlıyan Şeker Fabrikasında şekerleme ve bazı gıda maddelerinin üretilmesi için proje çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Özışık, 3 yeni proje için 80 milyon dolar yatırım yapılacağını belirterek, şu bilgileri verdi: ''Fabrikamızın hemen yanına 110 bin metrekare büyüklüğünde bir alışveriş merkezi, 256 odalı 5 yıldızlı lüks bir otel ile 150 yataklı özel bir hastane yaptıracağız. Sayıları 80 bini bulun pancar çiftçisi ve ailesi, hastanemizden çok düşük bir ücretle yararlanabilecek. Çiftçilerimize dağıtığımız kredi kartlarına sağlık giderleri için de yükleme yapacağız. Çiftçilerimiz ayrıca kurulacak alışveriş merkezinden indirimli olarak yararlanabilecek. Kayseri'nin otel ihtiyacını gidermek için de 256 odası bulunan 5 yıldızlı lüks bir otel yaptıracağız. Alışveriş merkezi, otel ve hastane projemiz için toplam 80 milyon dolar yatırım yapacağız.'' Özışık, yeni projeleriyle en az bin kişiye yeni iş imkanı sağlamış olacaklarını da belirtti.

Vedat Ali Özışık, konut yapımı için proje çalışmalarının da sürdüğünü belirterek, ''Şeker Fabrikası'nın arazisi üzerine 6 bin konutun yer alacağı yeni bir alanı imara açıyoruz. Bölgeye ayrıca 500 müstakil villa da yapılacak. Böylece yıllardır atıl halde duran arazimizi en iyi şekilde değerlendirmiş olacağız'' diye konuştu.


Geri Dön